Kovokeramicke korunky

jako8

predne som zabudol dopisat..ano byvam v pezinku..blizko ba..ale uz som dal objednat na predne kovokeramicke.je to chyba?

LMarika

Riesis zadny zub? Alebo predny? Pokial by islo o zadny, tak ak nemas alergiu na kovy - ale treba sa dat bezpodmienecne otestovat - tak kovokeramicke maju lepsiu kvalitu, omnoho dlhsie vydrzia na zuboch a ak je praca dokladne urobena, nehrozi riziko, ze budu casto odpadavat. Zatial, co pri celokeramickych je riziko odpadnutia omnoho vyssie a nevydrzia zdaleka tak dlho ako kovokeramicke. Rovnako je to aj s fixnymi strojcekmi na zuby. Proste ak sa na zub nalepi kov, tak to drzi pevne a dlho, ale ak sa na zub nalepi keramika, nema to zdaleka taku vydrz, hoci je praca rovnako kvalitne urobena, nech by ju aj ten isty zubar robil. Kovokeramicke su aj cenovo dostupnejsie. Moja mama si dala urobit uz v tridsiatke kovokeramicky mostik, nakolko pre neliecenu celiakiu, o ktorej nevedela, ze ju ma (dozvedela sa az pred 60-tkou vdaka mne, lebo som jej povedala, po kom si myslim, ze som to zdedila:) ), prisla o zuby prilis skoro. Kovokeramicky mostik jej vydrzal 20 rokov. Potom mostik odpadol a zubar jej nalepil dalsi, ten jej este stale drzi. Celokeramicke mostiky a korunky maju zase tu vyhodu, ze su krajsie, takze ak mas problem s prednym zubom, tam by z estetickeho hladiska lepsie sadla cista keramika bez kovu. Vyhodou celokeramickych je aj to, ze sa daju zhotovit na pockanie pomocou pristroja Cerec. Maju ho vo viaceerych bratislavskych sukromnych zubnych ambulanciach a stomatologickych centrach, takze ak by si sa uz rozhodla pre celokeramicky, tak najradsej pomocou pristroja Cerec, nech nemusis chodit cele tyzdne chodit so zbrusenymi zubami.

ivobrick

nemam, ale dnes som bol u zubara a vravel komusi ze ak sa o ne nebude starat minimalne tak ako o vlastne zuby, budu mu ich musiet vytrhnut cele :D