Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako ukončiť vzťah...

Príspevok v téme: Ako ukončiť vzťah...
malulienka

Anjelik*, ale aj ini, skuste mi prosim poradit ako ukoncit vztah alebo dat tomu este sancu. Zacalo to nesmierne krasne. Nie preto, ze sme mali na ociach ruzove okuliare a boli sme zamilovani. Ale preto, ze sme prezivali presne to, co opisuje Hirax vo svojich knihach. Skutocnu lasku. Ktora vsak nevydrzala, lebo sme to pokaslali obaja. A teraz neviem ako z toho von. Vzdy vzdy sme tu boli jeden pre druheho, pre kazdeho z okolia priklad ako ma fungovat spravny vztah. Pokazilo sa to v momente, kedy nam do toho zacala zasahovat tretia osoba-jeho byvala. Zo zaciatku som vsetko tolerovala. Ale ked mi raz partner povedal, ze byvala ho zrejme este bude pritahovat, no ja sa nemam nicoho obavat, zbystrila som. Neustale som o nej pocuvala, ci uz od neho, alebo od jeho mamy. Cela rodina ju chodili pravidelne navstevovat do jej prace, akoby stale neboli nikto zmiereni s tym, ze ten vztah skoncil a nejake prilisne stretka len vyprovokuju mna k tomu, aby som ziarlila a byvalku k tomu, aby sa trapila, kedze ta nebola s rozchodom zmierena. Ano, zacala som ziarlit. Aspon podla partnera. Prosila som ho, radila sa s nim o tom, ake to musi byt pre nu zle, ze nie je spravne aby ju stale chodili navstevovat vsetci....bola som len ziarlivka pre kazdeho. Navstivila som teda psychologa, ktory si ma pozorne vypocul a povedal mi, ze na mojom mieste mal sediet moj priatel a nie ja. Vraj sa len branim voci tomu vsetkemu co sa deje a je prirodzene, ze mi to vadi. Priatel toto samozrejme ani od psychologa neprijal, a dostala som ultimatum, bud sa zmenim, alebo koniec.
Dostala som napad, "skamaratit" sa s byvalkou. Aby som ju spoznala a nejakym sposobom sa s nou zmierila. Stalo sa. Okej, problem vyrieseny? Kdeze.....vplyvom antiky som sa stala naladovou. Tie hnusne zmeny nalad som nedokazala ovladat a dostala som dalsie ultimatum. Bud sa zmenim, alebo koniec. Patrala som, co sposobuje zmeny spravania a prisla som na to, ze za vsetko moze antika. Priatel opat a zas, neveril mojim slovam. Naladovost sa ako tak upravila, ale on mi to stale nevie zabudnut ako som sa spravala, a najma stale nechce uverit, ze za tym bola antika.....ani vyjadrenie mojej gyndy mu nestaci....nevie mi odpustit moju ziarlivost, ani moju naladovost, ktora sa este obcas ukaze, ale okamzite ako to spozorujem, snazim sa vsetko rozdychavat. Uz to nie je to, co na zaciatku....a neviem co s tym. Porozpravat sa o tom nechce, ake kolvek rozpravanie o vztahu skonci s tym, ze sa mu nechce nic riesit.....som zufala a premyslam nad rozchodom :( Kto to docital az sem, dakujem. Ale bolo dolezite objasnit vsetky fakty

odpovedaaam

tyras samu seba..asi by bolo lepsie skoncit...preco sa mu chces neustale prisposobovat len ty??? on co spravil.stretka s byvalou..nepripustne..nech ma kamaratky, ale s byvalou? a jeho rodina? to je podla mna dost vrchol ked este pred tebou o nej hovoria akoby sa nechumelilo...asi by bolo lepsie keby ste spolu neboli...ja viem ze su vo vztahu problemy, ale toto je moc ved ty sa trapis tyras samu seba a priatel tebe este da ultimatum..anilen ziadny kompromis z jeho strany? co je nejako emocne zaostaly? nepaci sa mi vobec ako sa on sprava...ty si to uz riesila velakrat a ziadna odozva..konecne stadium je rozchod..byt od seba na mile vzdialení uplne odtrhnutie sa a byt nejaky cas sama...

anjelik *

Nemáš zač, rado sa stalo. Hlavne, preboha, nezačínaj ďalší vzťah, pokiaľ nebudeš úplne v pohode, pretože by sa ti mohlo stať, že muž, ktorého by si pri plnej sile uvedomenia seba, považovala, za, no slušne povedané, *nežiadúceho*, by sa ti v stave mentálnej indispozície mohol zdať očarujúci. A zase sa po pár mesiacoch začneš diviť, že kde si mala hlavu? :o)))

malulienka

nie to je uplne v pohode ze tu prispievaju aj ini :-)
oslovila som anjelika pretoze ma na vztahy uplne ine nazory ako ostatni, ale prispiet tu moze ktokolvek :-)
Dakujem vsetkym!
anjelik dakujem moc...nepoznam nikoho s nazormi ako ty mas. Ukazujes cloveku ako ma zacat od seba a to ja potrebujem. Nechce sa mi uz riesit aky je partner, ja sa potrebujem dat "do normalu" :-) Velmi si vystihla to riesenie minulosti...k nicomu to nevedie...sme teraz chvilku od seba, budem nad vsetkym premyslat :-)

sexiritka

Mne sa nepaci uz len to ze sa vsetci stretavaju s jeho byvalou a aj to ze teba nazyvaju ziarlivkou,, Ved nech si on predstavi ze by sa vsetci toocili okolo tvojho byvaleho a na nenho kaslali,to asi asi nikto z nich neuvedomuje.
Dalsia vec, uz len to ze sa on vracia stale do minulosti,k zene s ktorou kedysi bol sa mi nezda spravne.. Teraz ste vy dvaja a nema ho co dalsia zena trapit. A to ze ziarlis je samozrejmostou a to ze ti dava ultimata mi skor pride ze uz nema o teba zaujem a chce to s tebou ukoncit a len hlada ako sam seba presvedcit. Keby bol poriadny chlap vykaslal by sa na nu,neplietol by ju do vazho vztahu .
Mne osobne sa to z jeho strany nepaci a keby mam takeho chlapa,bohuzial by som sa s nim rozisla. :)

anjelik *

Malulienka, píšeš, že už to nie je také ako na začiatku a jediné riešenie je pre teba rozchod. Keďže priateľ žije v minulosti, ty žiješ v minulosti a stále na vás útočí prítomnosť. :o) Ty chceš stále niečo riešiť, priateľ nechce riešiť nič, ty sa máš zamyslieť. No a jediné, čo si vymyslela je, že to ukončíš. :o)) Ako v zásade, prečo nie. Keď to už nie je to, čo bývalo. To by ti poradili všetci. Ale tak keď už si teda menovite oslovila mňa. :o) Môj názor je, že nezáleží na tom, kde si, s kým si, ale aká si. Potom je vskutku jedno, s kým žiješ, dokážeš z toho pre seba vyťažiť maximum. Pretože ak ty si dokonalá, ľudia pri tebe sa budú cítiť dobre a nebudú sústavne utekať ani za minulými ani za budúcimi. To je samozrejme nesmierne náročné, pretože to znamená prebudovanie celej osobnosti, otvorenie sa nielen dobrému, ale aj tomu zlému a prináša to veľa, veľa úsilia a jediné, čo ťa podporí, si ty sama. Keďže tvoj partner je len taký, aký je. Preto je veľakrát jednoduchšie ukončiť to a hľadať ďalej. Lenže scénar je znovu takýto: Niekoho stretneš a iba ten jeden jediný krát ho vidíš takého, aký je v skutočnosti. Už druhý krát ale vidíš to, čo si si o ňom zapamätala a v tej tvojej spomienke je už kúsok teba. Tým pádom nastáva kúsok odklonenia od reality, od toho, aký ten druhý je. No a každým ďalším stretnutím sa to nabaľuje a nabaľuje, až ty zrazu žiješ s niekým, koho ani nepoznáš, ale poznáš dokonale svoju predstavu o ňom. A tú predstavu sa snažíš presvedčiť o niečom, kde veľakrát partner nemá ani len potuchy, že čo sa to od neho očakáva. To platí samozrejme pre obe strany. o) A nastupujú hádky a ultimáta a hrozby rozchodom a nepochopenie a sklamanie. Len povedz mi, kto za to celé môže? A ako teda postupovať, aby si bola šťastná? Tak začni od seba. Buduj svoj vlastný svet, samu seba a ty sa staň tou pravou pre druhých a nebudeš potom nikdy závislou, ale chápavou a skutočne milujúcou. Nie svoju predstavu o druhom, ale toho, aký skutočne je a nie, akým si si ho ty vytvorila v svojej túžbe po šťastí a krásnom vzťahu. Ľudia sa nemenia, to my sami si o nich vytvárame vlastné ilúzie a tie nám bránia vidieť, akí tí druhí sú. Takže, ak to bolo krásne na začiatku, tak to môže byť krásne aj teraz, len prestaň očakávať a ponúkaj. Ale rozhodne nie také, že sadnime si a rozoberme to. On evidentne nikdy nič nerozoberal, kedže ťa vždy vybavil slovkom..zamysli sa. Tak sa zamysli a zhodnoť a úprimne sama pred sebou, čo chceš. A na čo máš. Ale keď už raz rozhodnutie padne, tak sa ho drž. Vieš, vždy budeme k vlastnému životu potrebovať tých druhých, a je rozhodne jednoduchšie nájsť si sebe podobných. Ale ak to nejde, potom zostáva len a len zosilnieť. :o) Sama zváž, že prečo by si s ním chcela zostať a prečo ho opustiť a podľa toho sa rozhodni. V ďalšom vzťahu to ale budeš znovu len a len ty a ten druhý, ktorého si postupne zase obalíš vlastnou predstavou, ktorá sa skôr či neskôr začne odkláňať od reality. :o) A ty, ako to väčšinou býva, stratíš už silu snažiť sa o viac a povieš si, šak to nejak doklepeme. :o))) Preto svoju silu skús zamerať sama k sebe a nie na vzťah. To ti vo vývoji prospeje rozhodne viac ako nekonečné naťahovanie sa, že mám byť taká a taká alebo taká a taká, aby si napĺňala niečiu predstavu. To nedokážeš nikdy, ale môžeš sama sebe dokázať, že nie si hračkou hormónov a nálad a vášní a emócií. :o) Keď jednoduché chemické látky dokázali rozložiť tvoju vlastnú náladu, to, čím si..nuž, tak asi na tom by som zapracovala najviac. Možno ti potom aj ja vystavím potvrdenie, že si *schopná zdravého uvažovania. * :o)))

GoFruit

malulienka, neobhajuj tu svojho priatela, byvala by sa v tejto forme nemala do zvtahu pliest a takymto sposobom, nie si tu sama na vine, ste v tom obaja,

Fleur-de-lis

no dobre, bola si hnusná a mužovi to celkovo môže byť ťažko pochopiť, čo s nami robia hormóny... Vnímajú to ako výhovorku.
Ale tak či tak tá situácia s bývalou, ako sa k tomu postavil...
Ja mám pocit, že čas tomu nepomôže, len sa zhorší tvoj stav, ako som písala, sebaúcta, sebavedomie...
Ja som mala vo vzťahu tiež veľa problémov a často boli spôsobené hormónmi, kedy som už bola zúfalá, lebo bolo neskutočné ako sa nálada menila z minúty na minútu a všetko si zlízol priateľ. Ale vždy sa ku mne správal trpezlivo a s láskou. A to on ani nič nesprávne neurobil. Nie ako tvoj priateľ s tou bývalou. Ja to nechcem porovnávať, chcem tým len povedať, že jeho reakcie sa mi nepáčia. A rovnako, že ani lekárom neverí. Ja neviem. Podľa mňa nemá význam čakať a dávať tomu šancu.

PS: ak sa máš aspoň trochu rada, antikoncepciu už neber ;)

malulienka

Takto to moze zniet, ze on je ten zly, ktory si nechce uznat svoju vinu, ale co uznavam je, ze zivot so mnou . case tych problemov nebol bohvie co....ja sa mu necudujem, ze je zo mna sklamany, lebo naozaj som bola v case naladovosti hnusna k nemu...ale ak dlho sa chce na to hnevat? Hneval sa aj ked som vysadila antiku, lebo cca pol roka trvalo kym sa moje telo unormalnilo...asi cakal ze den po vysadeni budem ako med. Neviem ci je lespie sa rozist ked sa uz nedokazeme chapat alebo dat tomu cas

Fleur-de-lis

Podľa toho čo píšeš, si človek ochotný spraviť nie málo pre druhého. Nájdi si partnera, ktorý si to bude vážiť.
Držím prsty.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako ukončiť vzťah... - Fórum - ZDRAVIE.sk