Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Opatrovanie - dá sa na týchto ľudí spoľahnúť?

kači

Navrhujem dať si inzerát a v ňom uviesť podmienky. Že požaduješ skúsenosti, alebo vzdelaniiie v zdravotníckom odbore. Stačila by opatrovateľka. Možno sa nájde čiperná dôchodkyňa alebo študentka, nezamestnaná sanitárka, sestra, opatrovateľka.
Chceš to každý deň, v pracovné dni, alebo len niekedy2x do týždňa? - vtedyby si to možno nejaká zdravotníčka, ktorá pracuje na služby zobrala ako VPP). Skús. Obráť sa na opatrovateľské centrá - nemyslím mestské úrady ale súkromné centrá.
Či sa dá na nich spoľahnúť? Individuálne....určite občas nenápadná kontrola, aspoň zo začiatku.

Slobodna

Kvalifikovaná opatrovateľka alebo zdravotná sestra ak je trošku rozumná a na SK ničím neviazaná, má šancu v zahraničí zarobiť cca 2000 euro za mesiac. Žiaľ toto sa už stáva postihnutím "domácich", chcieť najvyššiu kvalitu za žobračenku. Asi je potrebné zľaviť zo svojich očakávaní, požiadaviek ak nedokážem patrične kvalitu ohodnotiť/oceniť. Mala som tú "česť" v minulosti pracovať v jednom z takýchto domácich centier. Nebudem sa konkrétne vyjadrovať, poviem len jedno - v živote, proste nikdy by som nedala svojho blízkeho, ktorého mám aspoň trošku rada do podobného zariadenia. Na druhej strane do týchto zariadení sú neskutočné čakacie lehoty a dôchodok slovenského seniora jeho náklady na pobyt absolútne nestačia. To je žiaľ slovenská realita. Neúcta k seniorom, ktorí sa o nás celý život starali, boli celý život ekonomickým prínosom pre túto krajinu. Jednoducho neúcta k životu ako takému, nielen zo strany rodinných príslušníkov - pretože oceňujem autora témy, že hľadá možnosti, no najmä zo strany štátu. Prečo to v iných krajinách ide, dá sa to vyriešiť a tu nie? Ako sa hovorí - kde je vôľa, tam je aj cesta.

lilililikili

Ja mám zas opačný názor ako slobodna. Na "opatrovateľov" čo budú chodiť domov, by som sa moc nespoliehala. U nás tieto osoby zamestnáva mesto a sú topprevažne ženy, kt. nemajú skúsenosti, a často ani základy morálneho správania. Poznám pár prípadov kde si dokonca tieto ženy brali domov jedlo, hyg. potreby, alebo si do bytu priviezli kamarátky a kávičkovali celý deň. Babka po mŕtvici takže sa to jej dcéra dozvedela až keď náhodne prišla domov, a byt celý zafajčený a v igelitkách mala jedlo, mydlá atď.. Bola veľmi sklamaná nakoľko tej osobe plne dôverovala. A takýchto prípadov som počula viac. Naopak poznám pár kvalitných zariadení, za priateľnú cenu, kde bude o rodiča postarané 24 h. denne, a je tam kvalifikovaný personál so zdravotnou školou (nie len 2 týždňovym kurzom). Tiež sú aj zariadenia kde sa k ľuďom chovajú dosť na prd. V obocovh možnostiach si poriadne preverim čo a ako bude a tiež aj človeka ktorého si pustím do bytu.

Slobodna

Ťažko povedať, záleží od konkrétnej osoby. Zo začiatku odporúčam nenápadne kontrolovať. Je to vždy lepšia voľba ako seniorské domovy.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.