Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prosím poraďte mi,neviem čo si mam myslieť

Príspevok v téme: Prosím poraďte mi,neviem čo si mam myslieť
Lentilkaamat

Mám 17 a ja to už nevládzem . Každý ráno ,čo vstanem ,každé poobedie ,čo prídem zo školy a každý večer,čo idem spať po mne mama kričí . Nepijem,nefajčím , známky mam také 1,2,3 občas 4,5 sa nepodarí (ale to je asi normálne) no ona kričí na mňa ,keď nie kvôli známkam ,tak kvôli upratovaniu . Keď niečo nespravím hneď a zaraz začne tak kričať,že vojde do mojej izby začne mi vyhadzovať všetky veci a úplne ma poníži,povie mi také veci,že strach. Že som nemožná , hlúpa,neschopná . Mám mladšiu sestru a aj staršieho brata , no na tých je väčšinov milá ,ja už nevládzem . Keď jej poviem,poďme sa porozprávať o niečom inom ako je upratovanie , tak len povie \" nechaj ma tak \" ,alebo teraz pozeram tv , Nevie sa ma na nič spýtať iba na upratovanie a školu ja už nevládzem , celé dni som zavretá v izbe :( . Prosím poradte mi ,čo mám robiť ? :(

B.Z

Ignoruj ju, nebáv sa s ňou a možno sa zmení.Najlepšie by bolo, keby si si po dovŕšení 18tky začala hľadať podnájom a samozrejme aj nejakú prácu aby si ho uplatila.Pokiaľ budeš bývať s rodičmi, nikdy pri nich nebudeš mať úplnú slobodu.

MrsBlonde

Ja si myslím, že by si mohla skúsiť byť k mame milá. Jednoducho, ak k tebe ona nie je milá, musíš byť ty k nej. Aj v živote, keď niečo nieje podľa našich predstáv, musíme sa tváriť, že to tak je. Až potom je vidno výsledok. Skús byť k mame milá presne vtedy, ked ona je nahnevaná. Viem, že je to ťažké, ale stojí to za to. Držím ti palce

MrsBlonde

Ja si myslím, že by si mohla skúsiť byť k mame milá. Jednoducho, ak k tebe ona nie je milá, musíš byť ty k nej. Aj v živote, keď niečo nieje podľa našich predstáv, musíme sa tváriť, že to tak je. Až potom je vidno výsledok. Skús byť k mame milá presne vtedy, ked ona je nahnevaná. Viem, že je to ťažké, ale stojí to za to. Držím ti palce

odpovedam

to, ze po tebe ziape, urcite v poriadku nie je. ja osobne si neviem predstavit takto riesit veci. ak ma byt nieco konstruktivne, tak v pokoji a s cielom porozumiet a vypocut. snaha kontrolovat druhych vacsinou vyviera z nedostatku kontroly sameho seba. tvoja mama je asi velmi neista, preto sa vyvrsuje na tebe takymto mentorskym sposobom. nuz...

ak mas ty snahu sa s nou pokojne porozpravat a ona nie, tak si sama najprv premysli, co presne s nou chces riesit. Pomahaju aj tvoji surodenci doma s domacimi pracami? naozaj mas taky neporiadok stale? Mozno by som na tvojom mieste skusila napisat mame uprimny list, ako ti ublizuje jej krik. A hlavne maj na pamati, ze tvoja hodnota ako cloveka sa neodvija od tvojich znamok. Nikto nema pravo ta urazat z nijakeho dovodu. Skus trebars ten list. ten si tvoja mama urcite precita, ked uz ta vypocut nechce.... drzim palce

Lentilkaamat

A na všetko an čo sa spýtam reaguje podráždene , aj na to,keď si idem uvraiť čaj alebo jesť,že zas ďalšiu šálku alebo tanier špiním .

Lentilkaamat

A je normálne ,aby po mne ziapala už len ,čo prídem zo školy a privítala ma zo slovami , choď sa pozreť,aký máš bordel v izbe alebo , choď toto tamto,tiež si chcem aspon chvíľku oddýchnuť . Som na ťažkej škole ,snažím sa ! Učím sa ! Len niekedy sa nepodarí máť len tie dobré známky,lenže ja chcem sa s maminou vkľude takto o tom porozprávať no snou sa to nedá,proste nedá

lísktová

A to co pises ze zivot nie je len o upratovani a znamkach, tak to je presne pohlad aky maju ludia v tvojom veku. Nechapu kolko namahy stoji rodicov aby zabezpecili peniaze na domacnost, stravu, na vsetko co deti potrebuju. Deti stoja velmi vela energie a penazi. Aj ked ich rodicia lubia, tak po case uz citia, ze melu z posledneho, zacnu byt nervozni a hlavne ocakavaju, ze ked su deti vacsie, aspon troska ich odbremenia. Ked im ale musia kazdu blbost tisickrat pripominat a deti to prehodia z plece na plece, tak to potom v nich vyvolava hnev voci tym detom. Je to prirodzene. Raz tak budes konat aj ty. Len teraz este nie si v pozicii tvojej mamy,ktora tie povinnosti musi vsetky zvladat.

lísktová

Vies co, myslim si, ze to vidis velmi jednostranne. Mama ti asi kaze upratovat a ucit sa, lebo mozno mas bordel v izbe a znamky nie prave najlepsie. Tak je s tebou nespokojna a preto krici, lebo asi je aj dost unavena zo zivota. Musi chodit do prace, starat sa o tri deti, neviem ci nie je rozvedena s tvojim otcom, ci otec zaraba, tiez sa stara o domacnost. To si nenapisala. V tvojom veku sa aj mne zdalo ze mama je nespravodliva, ze ma radsej mladsieho brata, ze mi stale nieco vycita a nic co urobim nie je dobre. Toto vsetko co pises som si myslela tiez. A dokonca som niekedy rozmyslala aj nad samovrazdou, lebo som si pripadala strasne uboho, taka vsetkymi doma odmietana, nepochopena.
teraz mam 27, mam 4 rocnu dceru a dvojrocneho syna a vsetko to vidim uplne inak. Aj ked som doma a do prace este nechodim, lebo som na materskej, byvam priserne unavena, lebo v domacnosti je strasne vela roboty a aj deti mi daju zabrat. Manzel pracuje, domov pride tiez unaveny a vela mi nepomaha. Teraz ked si spomeniem na mamu, je mi velmi luto, ze som jej vtedy tak malo pomahala, viem uz, ze aj ona musela byt velmi unavena a ja som sa na nu len stvala aka je bezcitna ze stale po mne nieco chce. Ale ja som vtedy mala energiu, ale nemala som chut. To je rozdiel. Moja mama asi vtedy ziadnu silu a energiu nemala. Ta chvila pri telke ktoru ma tvoja mama a nechce s tebou vtedy hovorit, to je asi preto, lebo je to jej jediny relax, jediny oddych z celeho dna. Ludia kricia vtedy, ked uz su velmi vycerpani a z nervami na konci. Skus bez toho aby ti to prikazovala upratovat, skus sa troska viac ucit, aby napriklad tie stvorky a patky neboli. Vies, ked sa dieta naozaj snazi, tak rodic nebyva nespokojny. Mamu nezmenis tak, ze jej budes odvravat, iba tak, ze zmenis samu seba.

5.5 elsa

čo má s tebou keď na nich je milá oni sa učia lepšie majú poriadok pomáhajú jej viac v domácnosti? sprav si poriadok skús sa učiť lepšie a možno uvidíš zmenu....

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prosím poraďte mi,neviem čo si mam myslieť - Fórum - ZDRAVIE.sk