Kolko?

0vecka

neda mi nepodelit sa ... raz som platil pri bare 2 EURa... a mal som 1 EURo a 50cenotov a potom uz iba medaky...

tak som mu ich tam sypal a on to komentoval : "Maaaaalo, maaaalo"

nakoniec som to naskrabal an 1,99 a vytiahol som 2 centy a hovorim mu ze to si uz mozete nechat a on vravi: "Ooooooo "

0vecka

2 Maoam ok ok... nevim no mne to pride niekedy dost na hlavu.. najme ak niekto nieje spokojny s obsluhov cely veccer sa pri pive stazuje a da aj tak 10% ...

a myslim ze ked nad tym tak rozmyslam tak som trosku drzgros...

0vecka

2 som blb tych 10/15% je orientacnych teda ak stoji 2 eura tak 15% sa rozhodnes ci dam 2.1 alebo 2.2 popripade ked mas tak das aj 2.25 :)

som blb

Prosim vas, napiste mi ci som to dobre pochopil. Pisete ze davate 10 alebo 15% z ceny.
To znamena ze ak si kupite napoj v cene 2eur tak sprepitne 10% je 0.20centov?
A 15% bude kolko? 0,25 centov?

racio

za obedové menu nenechávam sprepitné a keď idem na kávu alebo niečo iné tak nechávam podľa toho ako som spokojná. Ak je zlá obsluha a časníčky nevľudné tak nechám len 10 centov a keď som spokojná tak 50 centov. Viac nie.Majú svoj plat a ja tiež robím len za minimum. Mne nikto v práci sprepitné nedáva. Neviem aký debil s tým sprepitným prišiel.

Cariboo

nehat sprepitne 20e len preto ze ma obskakuje pekna baba je dost
mne je fuk ako vyzera obsluha. hlavne nech sa dobre najem :) a vysku zaokruhlim podla ceny

Prezyvka55

Sprepitne davam vacsinou podla kvality obsluhy a potom spravania a vyzoru. Casnikom malokedy, to by mi muselo velmi chutit. Ale napriklad ked je jedlo dobre, casnicka je mila a este aj pekna tak nie je problem nechat aj viac napriklad vecera stoji 30e a necham 50e.

Maoam

0vecka, inak ohladne sprepitneho - je vela skupanov s prijmom niekolko tisic eur mesacne, ktori preratuvaju na cent v restike - za tych sa uprimne HANBIM

a su ludia, ktori zarabaju mozno tolko, ako v BA ale tu v DE a daju viac - je to o charaktere, oceneni druheho a jeho prace a o ucte a aj stedrosti...

ja nemam problem dat velmi dobre sprepitne a to som si ista, ze ta na svojej pozicii zarabas ovela viac ako ja

takze tych tvojich 10 centov je pre mna trapnych

Maoam

0vecka a este si dovolim napisat ti jednu vec, neber to v zlom, ber to ako argument a nazor: TY sam si iste potrpis na to, aby TVOJA odborna praca, ktoru v DE vykonavas, bola nalezite OCENENA, nielen financne,ale aj ludsky, osobne

klamal by si, keby si tvrdil, ze tomu tak nie je

kazdy clovek, je jedno, ci upratovaci personal alebo sef banky chce byt oceneny, ak odvadza svoju pracu kvalitne a dobre a na urovni a este sa aj slusne a uctivo sprava k zakaznikom

Maoam

0vecka - kvoli tomu, ze ty poznas dalsich zgrlosov v Nemecku, moj nazor na vec nijako neovplyvnis

vsade v kazdej krajine sa najdu taki aj onaki ludia, ale dovolim si tvrdit, ze tu v DE som sa stretla v mnohych oblastiach s inymi reakciami, zvykmi a hlavne uctou ako na SVK - samozrejme aj tu som narazila na hulvatov a asocialov, ale taki ziju vsade na svete, ide vzdy o to, koho si vyberies, kym sa obklopujes...

tu je uplne normalne, ze sa kazdy slusne pozdravi, aj ked ta pozna iba z videnia, ze sa oceni uctivost, slusnost, vynikajuca odborna obsluha v restauracii, kde vidis, ako sa ten clovek snazi, este je aj mily, sarmantny, ma vybornu pamät, spozna ta aj na druhy krat...atd.

kedze som od 15tich rokov popri SS pracovala vikendy a cele prazdniny a ANO, isty cas a dost dlho som si privyrabala aj pocas skol v servise a aj v jednom 4* hoteli, viem velmi dobre, CO ta praca obnasa, je to velmi narocna praca a nie kazdy dokaze byt dobrym casnikom, barmanom ci veducim, to mi ver...

obnasa to ovela viac schopnosti, ako si zrejme myslis

samozrejme, ze jestvuju podniky, kde natrafis na menej schopnu mozno vypomocnu silu, ale ja si vazim aj studentov, ktori cez semestralne prazdniny pracuju napr. v kaviarnach, cukrarnach, restauraciach - nie su vyuceni, ale vidis snahu, ochotu, milotu - a to si cenim, nevadi mi, ked dotycny/a, urobi nejaku mensiu chybu, to sa stava a zvlast neskusenym uplne bezne, nikto uceny z neba nespadol

minule sme boli viaceri na veceri, obsluhovala nas uplne mladucka baba, na 100% studentka, ktora si privyraba po piatkovych veceroch a cez vikendy, uz na prvy pohlad velmi inteligentne, slusne, uctive dievca, obracala sa najlepsie ako vedela a lietala veru par hodin, bola velmi vsimava, napriek tomu, ze je to iba job popri skole

okrem Trinkgeld-u pri ucte sme jej este strcili dvacku do ruky, mal si vidiet, aka stastna bola - lenze ona si to fakt zasluzila...

netrci doma ako ini, nevala si sunky, maka

a to proste viem (e) ocenit

za ten vikend mala iste velmi pekne vreckove plus sprepitne, ale ja jej to fakt doprajem