Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako sa vyrovnať s krivdou?

Príspevok v téme: Ako sa vyrovnať s krivdou?
ukrivdena

Viete mi tu niekto poradiť ako sa mám vyrovnať s krivdami? Alebo ako to robíte vy? Lebo mne sa to stále dookola točí v mysli, stále sa mi tie krivdy vracajú aj keď si poviem, že už na to nebudem myslieť. Napríklad keď mi niekto niečo povie, čo sa ma dotkne a neviem sa toho zbaviť stále na to myslím a analyzujem to prečo mi to povedal, atď....
Poraďte mi prosím niečo. Ako sa s takými "vecami" vyrovnať, pretože tieto veci sú súčasťou života a ja sa cez to neviem preniesť. Najhoršie to je od blízkych, od cudzích ľudí mi to nerobí nič - napr.: na úrade niekde keď je protivná ženská to so mnou ani nepohne. Ale od blízkych ľudí to neviem strpieť a neviem, čo s tým. A hlavne svokrovci keď vidím ten "dvojitý meter", čo majú: mne povedia nech niečo robím inač, a potom o nejaký čas oni to robia tak ako som to chcela robiť ja.....
Som z toho na nervy poraďte niečo.

ukrivdena

Musím povedať, že mi to veľmi pomohlo, čo ste mi napísali - poradili.
Hlavne Slobodna a Fleur-de-lis, ale aj ostatne pomohli. Fakt klobúk dole.
Normálne keď som to všetko prečítala mi až odľahlo, ako by mi spadol kameň zo srdca. ĎAKUJEM!

Slobodna

Súhlasím s Fleur-de-lis. Nepúšťať si k telu a odpustiť.
Všetci zlí ľudia sú vo svojej podstate nešťastní. Na to existuje len jedna zbraň a tou je láska.
Na mňa keď v skutočnom živote niekto z blízkych alebo známych zavrčí tak mu na to odpoviem: "Aj ja ťa ľúbim/mám rada :)"
Po svete chodí žiaľ príliš veľa permanentne nasratých ľudí na celý svet a pri tom to s ostatnými má pramálo spoločné.

0vecka

najlepsi liek na krivdu je este vecsia krivda...

treba sa s tym zmierit ze zivot je skratka nefer... len ma zaraza ze tvoja zivotna krivda je z eniekto nieco povedal... v podstate si stastny clovek... :)

Fleur-de-lis

hej, dobre Slobodna píše.

No moja "zbraň" je odpustiť. Poviem si, že možno to ten človek neurobil úmyselne, možno ani nevie, že mi ukrivdil či ma zranil (to je často naozaj tak, aj keď sa to nezdá). A ak to aj bolo úmyselne, tak sa snažím myslieť na to, že to svedčí o tom, že je nešťastný a sám ukrivdený vo svojom živote. A skôr si vzbudím ľútosť nad ním než teda hnev či ukrivdenosť.

A tiež mi pomôže pomyslieť na to, koľko krát sa ja sama zachovám nesprávne a že všetci potrebujeme, aby nám bolo odpustené.

Ale asi najviac mne pomáha, že verím v Boha a že On vie čo sa stalo (aký motív mal ten človek; čo bolo v jeho srdci) a že On sa o to postará. Boh je spravodlivý, ale aj milosrdný. Ak to bolo so zlým úmyslom a ten človek to oľutuje, tak dostane Božie milosrdenstvo. Ak si to uvedomí, ale neoľutuje, tak nastúpi Božia spravodlivosť.

5.5 elsa

ukrivdena nie je krivda ako krivda zasa niektoré krivdy sa neodpustia ani celý život jedine spraviť za minulosťou hrubú čiaru a ísť ďalej takéto banality ani za krivdu nepovažujem skôr za konflikty v rodine dvojitý meter je v každej rodine svet je nespravodlivý tých kamarátov si vyber sama obklopuješ sa nesprávnou spoločnosťou

ukrivdena

Áno súhlasím s tým. Dobre mi radíš.
Len ja som tomu nejak tak prepadla, že teraz neviem ako z toho von.
Asi len zmeniť seba.
To s tým nepúšťaním si ľudí k telu máš pravdu, asi tam robím tiež veľkú chybu.

Slobodna

Poradím:
Krivda, s ktorou sa nevieš vyrovnať spôsobuje neskôr na fyzickej úrovni rakovinu.
Mne na to raz jedna pani povedala -
"Máš možnosť, čo si od ľudí vezmeš. Neber si všetko, len tú pomyslnú perlu, ktorú ti ponúkajú."
Pod perlou rozumej poučenie. V živote sa musíš naučiť byť trošku nad vecou a ľudí si moc nepúšťať k telu.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako sa vyrovnať s krivdou? - Fórum - ZDRAVIE.sk