Da sa v takej situacii spravne rozhodnut?

Príspevok v téme: Da sa v takej situacii spravne rozhodnut?
corobit

Stojim pred tawzkym rozhodnutim a neviem si rady.vzdy som bola proti potratom,ale co ak by mal byt zo zdravotnych dovodov?najde sa tu mamicka,ktora mala zle cytologicke vysledky pocas tehotenstva?co mam uprednostnit?svoju rodinu a male deti a neriskovat,alebo to malicke?bola nejaka mamicka v takej situacii a ako to dopadlo?

ni-ka

ja som mala vysledok cyto cin III a aj tak som mala odklad konizacie zo zdravotnych dovodov...ten vysledok znamena ze na krcku maternice su abnormalne bunky ale trva roky kym sa z nich vyvinie rakovina...
myslim ze toto nie je taky vazny dovod aby si podstupila UPT ale ak sa tak rozhodnes,je to len tvoje rozhodnutie...ale nebude to jednoduche sa s tym vyrovnat:-(

corobit

No ved to,ze moj to chcel nechat po porode,ale jeden den ho zastupoval mlady lekar z nemocnice,a ten mi odporucal potrat,zeby to ani inak neriesil.vraj naco riskovat.dvaja lekari dva nazory a co teraz.o ten vysledok,tak podla toho je to predrakovinove,len nikto nevie dokedy,alebo ci nahodou nie aj horsie

ni-ka

a je vysledok tej cyto az taky zly, zeby sa to nedalo riesit po porode?Lebo cyto sa robi kazde dva roky, takze si myslim ze odklad o 9 mesiacov nebude taky vazny...
ty musis vediet nakolko je tvoj zdravotny stav vazny,ci je UPT treba...a samozrejme je dolezite co na to lekar...ci ti on na zaklade cytologie odporuca UPT