Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ublížim si? (5-HTP)

Príspevok v téme: Ublížim si? (5-HTP)
sprout

Zdravím. Dlhšiu dobu mám psychické a tráviace problémy. Na psychiatrii mi diagnostikovali zmiešanú depresívno-úzkostnú poruchu, keďže som ešte chodil do školy a lieky (Serlift, Xanax, Lexaurin) ma tĺmili, liečbu som po týždni prerušil. Po roku som momentálne doma na invalidnom dôchodku, takže k liekom by som sa mohol vrátiť, psychické problémy sa mi prehĺbili, žalúdok a brucho mám však v poriadku. Avšak skôr, než navštívim psychiatra a budem brať lieky, najprv by som chcel vyskúšať prírodný výživový doplnok 5-HTP, ktorý je voľne dostupný a berie sa 3 mesiace 50 mg ráno a 50 mg večer podľa výrobcov. Doplnok síce zvyšuje hladinu serotonínu, a tak zlepšuje náladu, t.j. by mi doplnok zrejme pomohol s depresiou, problém je to, že znižuje chuť do jedla. Práve moja depresia a úzkosť sú spojené s úbytkom hmotnosti (zo 60 na 40 kg), nechutenstvom, častým napínaním na zvracanie a pod. Preto sa bojím, že či si braním tohto doplnku skôr ublížim ako pomôžem, resp. depresiu by som si síce čiastočne vyriešil, ale ešte viac by som si prehĺbil nechutenstvo - sú moje obavy oprávnené, resp. mám, alebo nemám riskovať branie tohto doplnku? Ďakujem.

sprout

a este doplnim ze aby toho nebolo malo tak mi do konca zivota robi a bude robit spolocnost tinnitus (piskanie v usiach) po zapale str. ucha a akustickej traume, ten T tiez prilieva olej do ohna mojich psych. problemov, bral som doplnky na prekrvenie a cistenie od hlienov, rady od RNG co sa rozumie do doplnkov, tak aspon trosku sa mi podarilo tinnitus utlmit a akotak mozem fungovat

sprout

moje psychicke problemy sa zacali velkym stresou z maturitnych skusok, skola sice pominula, ale problemy ostali ... nuz a teraz posledne 3 mesiace je to definitivne velmi zle, kedze mi zomrel stary otec :((((((((( a takto to ide so mnou dole vodou

redka

ta B12 je ok... aj ked skor by si mal nejaky b komplex silny brat... aj ine Bcka su dobre na nervy, na psychiku... ten D3 je dost slaby... ja som si objednala ako prvy taky co mal 5000IU a teraz na zimu mam te 10000IU... asi by trebalo zistit preco mas ten pocit na zvracanie po jedle... nemal si nejaky zazitok v suvislosti s jedlom? ci to prislo tak nejak samo? mozno mas stiahnuty zaludok a ked nieco zjes, tak to chce ist von... nejak by ho trebalo "rozcvicit"... inac b12 tvoria ja bakterie v nasom creve... preto je potrebne zozmnozovat si tieto bakterie a brat probiotika a prebiotika...

sprout

beriem tieto b12ky (1 tableta pod jazyk rano): www.healthdesigns.com
Vitamin D som objednal tento: www.healthdesigns.com

Vitaminu D mam malo, mam bledu pokozku, po slnku sa v lete pohybujem velmi malo kedze by som na nom omdlel, lebo nemozem pit a rychlo mi je naslnku zle

doma ma podozrievaju ze uz mam anorexiu, ja to popieram, je sice pravda, ze priznaky mam podobne (napinaie, nechuť, ...), ale narozdiel od anorektikov mam malo pohybu, mozem na seba pozerat do zrkadla - nepripadam si tucny a nechcem chudnut, to ze som chudy, si uvedomujem, nevazim sa casto a vobec nesledujem kalorie

moja strava je dost nezdrava - chutia mi hlavne mastne a vyprazane jedla, mam rad jogurty, koláče, sirupy, jem aj maso, ovocie, zeleninu, ryby, no neznasam cestoviny ... no aj napriek tomu ze mi chutia spominane produkty, jem ich opatrne, lebo hocicoho viac vypijem, alebo hocicoho viac zjem, aj to co mam rad - okamzite mam problem s napinanim na vracanie, vsetko sa mi pocitovo vracia zo zaludka nazad do pazeraka a strasne ma napina, az tak, ze nasledne to u mna vyvola silnu uzkost a ked vsetko odznie, tak sa citim vycerpany, oťapený ... tie nutkania na zvracania trvaju niekedy aj hodinu, preto pri sebe mam v poruke mäntolove zuvacky bez cukru - tie mi vedia aspon ciastocne pomôcť

... napr. mam rad hranolky so syrom, chuti mi to, no staci ze zjem pol taniera a uz mi je zle ... preto to riesim tak ze jem 1 tanier aj na 3x za cely den nuz a ked mam na tanieri to co nechcem napr. tie cestoviny, spagety, tak ani stvrt taneira nezjem, ihned sa mi vsetko vracia nazad

redka

skus si dat u obvodnej zmerat to Dcko... ja som si dala a vyslo mi nizke.. neviem ake cislo ale povedala mi do telefonu ze som pod hranicou ale ze to je normalne pred letom... no isto a potom ze co mam take depky v zime.... tento rok sa uz nedam :) je pravda ze mam malo slnka lebo sedim v robote a potom mam este aj take sedave domace konicky... toto musim zlepsit :)

este mi napadlo ze by si mohol skusit suplementovat aj horcik cez kozu... vyrobit si tzv. magnesium oil... alebo si davat kupele v magneziovej soli.. ked uz nie cely tak aspon nohy....

redka

tie b 12 beries v akej forme? tablety ci injekcie? a aka forma? su min. tri ale to asi vies (a kazda ma ine vstrebavanie)... mne pomohlo dcko s jodom a vitaminom k 2 aj ked teraz to flakam dost a tiez mi pomohlo b 50 (aj ked mam pocit ze po nom ma svrbi cele telo) a teraz beriem druhy krat same 400 ale len jednu tabletu rano... ale nemama teraz nejake depresivne obdobie... to cakam az v zime... na to som sa pripravila kupou megadavok Dcka.. teda mozno nie az tak mega 10000 IU... z jedla som vyradila cukor, sladkosti muku a citim sa lepsie... jem maso, zeleninu ovocie, peciem si svoje peciva hlavne z pohanky, maku, kokosu... snazim sa ist smerom paleo aj ked konzumujem aj kyslomliecne vyrobky.... ty si na tom ako so stravou?

sprout

hladinu D ani B mi nemerali, beriem silne B12-ky - bezvysledne, momentalne mam objednany vitamin D3 zacnem ho brat v novembri ked mi pride z USA

sprout

Mal som SAM-e, ale 200 mg nebolo dostacujuce + negativum - je potrebne brat vysoke davky SAM-e pre optimalny vysledok, co je u mna financny problem, kedze doplnok je velmi drahy. Lubovnik - neviem, čaj mi nechuti a Deprim - volnopredajne antidepresivum s lubovnikom ma slaby ucinok ... chcel som 5-HTP, je to najlacnejsia volba na depku, ale i na uzkost, problem je vsak to, ze mam vazne problemy s jedenim, sice nezvraciam, ale jem velmi malinko jedla, neviem vypit 1 pohar vody, sprotivi sa mi vsetko, v lete pri +35st. vypijem len 0,3 L za den, potom som dehydrovany!

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ublížim si? (5-HTP) - Fórum - ZDRAVIE.sk