Je tu niekto koho strava vyliečila?

Príspevok v téme: Je tu niekto koho strava vyliečila?
Zmena2014

Nájde sa tu človek, ktorý zmenil stravu a môže s čistým svedomím povedať, že ho to vyliečilo? Ale naozaj, nie že sa mu objavili zase nové problémy. Cítim, že musím v mojom živote niečo zmeniť a rozmýšľam nad tým, že by som začala jedlom. Je veľa diétnych programov - vegetariánstvo, vegánstvo, vitariánstvo... ale neviem, ktorý je ten najvhodnejší. Nechcem sa dopustiť nejakej fatálnej chyby, ale vidím, že z jedla mám asi najviac problémov. Takže privítam každú dobrú skúsenosť.

redka

ja za seba mozem povedat, ze mi pomohlo vylucenie cukru, sladkosti, peciva, pomohla mi delena strava, viac zeleniny v surobom ci dusenom stave, tiez kvasenej... zeleninove a ovocne stavy.. vylucenie tzv. procesed food... cize take tie spracovane ktore prejdu 1000 procesmi kym z nich je nieco jedle :D cize cim jednoduchsia uprava tym lepsie... a najlepsie je, pripravit si jedlo sama... viem co som tam dala, mozem si sledovat kvalitu surovin... skusala som aj vitarianstvo a bolo mi celkom fajn ale aj tak mi chybalo masko a tepla strava, cize som sa momentalne pobrala smerom paleo alebo gaps stravovania... pomohlo mi to na stabilizovanie nalady, vytiahlo z depky, dalo viac energie, zlepsilo spanok, schudla som a vahu si drzim, mam lepsiu plet...

Fleur-de-lis

No s čistým svedomím môžem povedať, že do takej miery do akej som stravu upravila sa moje problémy zlepšili. Stále nie som tam kde chcem byť, lebo tá strava ešte zďaleka nie je ideálna.

Aká strava bude najvhodnejšia pre teba je aj individuálne. Treba vyskúšať. Sú ľudia čo si aj po rokoch vychvaľujú vegetariánstvo, no sú ľudia čo po roku museli skončiť lebo sa cítili hrozne...

Takže rady neber ako absolútne, ale skúšaj a pozoruj svoje telo a hľadaj čo vyhovuje tebe.

Ja osobne vnímam ako najproblematickejšie potraviny mliečne výrobky (laktóza, kazeín, hormóny na rast teliatka), lepok ale aj obilniny celkovo (fytáty, lektín, inhibítory), cukor, rastlinné oleje, mäso nízkej kvality, sóju (okrem fermentovanej) a spracované jedlá.

veganfight

Vhodné je vegánstvo. Nebudem radiť čo a ako, vykúšaj a uvidíš. Keď budeš mať pociť že mäso strašne potrebueš, tak si ho pokojne daj. Postupne prejdi na vegánstvo.