Akné na dekolte, chrbte a ramenách, čo s tým?

Príspevok v téme: Akné na dekolte, chrbte a ramenách, čo s tým?
Adusssiik

Ahojte, už dlhodobo (aj pár rokov) ma trápia vyrážky na dekolte, ramenách a chrbte. Skúšala so už všeličo, niekedy je to lepšie, niekedy horšie, ale furt to tam je. V poslednej dobe mám pocit že sa to zhoršuje, bola som aj na hormonálnom vyšetrní a zistili mi vysoký testosterón, predpísali mi antikocepciu ale po dvoch mesiacoch nevidím žiadne zlepšenie a aj tak je to len hnusná chémia. Taktiež sa úmývam sírovým mydlom, to je vraj dobré.
Uvažujem že si skúsim dať poriadny detox, nejaký týždeň dva, uvidím koľko vydržím, nechcem to zas preháňať, veľmi schudnúť nechcem. Možno je to zo stravy, nesedí mi múka alebo mieliečne výrobky. Tiež si pláujem kúpiť hypoalergénne prostriedky na pranie.
Máte nejaké rady? Napadá Vás ešte niečo čo môže byť príčina alebo čo viem spraviť? Mám 24 rokov a som dávno po puberte, tieto blbé vyrážky ma začínajú už vážne štvať.

Adusssiik

prsne to si idem zadovážiť :) už som si to objednala a tajne som dúfala že mi to už dnes príde ale nedošlo, asi až v pondelok.. už som strašne na to zvedavá

vajanka

pocula som dobre recenzie na tento vyrobok, je tam myslim teraz sutaz a je to test ajaj detox. htt://-odkaz odstránený-. skus pozriet

Adusssiik

Ďakujem za názory dievčatá :) ten test potravinovej intolerancie je super nápad, dá sa kúpiť aj taký na doma tak sa po ňou zajtra v meste pokukám a cez víkend by som to urobila
tá paleo strava znie dobre tiež, len neviem či by sa mali vajíčka papať, to sú dosť také alergény... niečo vymyslím, od dnes mám detox tak potom :)
a pijem čistiace čaje pu erh a žihľavový

Fleur-de-lis

Tak ja som mala tiež problém s akné, našťastie zmena stravy pomáha.
Po mesiacoch hľadania na nete, ako to vyriešiť, som prišla k paleo životnému štýlu.
V paleo ješ v podstate kvalitné mäso, kvalitné vajíčka, zeleninu, ovocie, orechy, semienka, ryby, morské plody. Snažíš sa jesť čo najviac regionálnych potravín.
Žiadne obilniny, strukoviny, spracované jedlá, cukor...

Nie každý sa musí stravovať takto prísne aby už nemal akné. Funguje to tak, že na mesiac až tri sa dáš na paleo stravu + obmedzenie ovocia, pokiaľ sa akné nevyčistí, a tak začneš postupne pridávať potraviny a sledovať ako reaguješ.

Najčastejšie je problém lepok, mliečne výrobky, cukor a rastlinné oleje. Problémové môžu byť ale aj napríklad orechy, kakao, káva. U niekoho stačí už vyradenie jednej z týchto potravín a akné sa stratí.

Porozmýšľaj aj nad testami intolerancie potravín.

A mal by pomáhať aj zelený čaj - aj tri šálky denne (ale sypaného) plus krém s výťažkom zo zeleného čaju.

Ak chceš preštuduj si napríklad stránku www.clearskinforever.net

marlenka_

ahoj, ja mám tiež daavno po puberte,mam 28 a vyražky takmer stále od 14.tich,tiež na chrbte, dekolte a na tvári. Sírové mydlo mi nepomohlo ani HAK ani zmena stravy...možno len kratkodobo ale po čase sa to vrátilo. Kožna lekárka je zo mna zufala, asi mam chronicke akne uz do konca zivota:(
Mam taktiež zistený nadmerny testosteron, lekar mi povedal, že to má kopec žien, že si z toho netreba robiť ťažku hlavu...ved v podstate mne je to jedno, nech mam zvyšený ale ja nechcem tie sproste vyrážky, čo poznám ľudí, HAK im pomohla a mne nie:( čo už