Môj život nemá zmysel, pocit prázdnoty

Príspevok v téme: Môj život nemá zmysel, pocit prázdnoty
Hraniciarka

Ahojte...už niekoľko rokov sa neviem vyrovnať s pocitom vnútorného prázdna, ktoré ma ničí. Nezaujíma ma nič ani nikto v mojom okolí...som ako živá mŕtvola, iba prežívam zo dňa na deň a neviem to zmeniť.

Našla som si aj prácu, mám psíka..chodím s ním von, ale mňa nenaplňa absolútne nič. Prosím, neradte mi,aby som si našla nejaké koníčky, skúšala som už všetko. Mne sa to zdá všetko zbytočné, pretože to všetko musím robiť nasilu!

Pred známymi a rodinou sa snažím usmievať a tváriť, že som v pohode, ale vnútorne veľmi trpím.
4 roky už beriem lieky a chodím aj na terapiu, ale nepomáha nič.
Hlavou mi chodí už iba 1 riešenie....to posledné...
Včera večer mi bolo tak hrozne, tak som vytiahla žiletku a myšlienkou, že aký to je asi pocit, pritlačiť a potiahnuť? Z ruky sa mi začala valiť krv, zľakla som sa a skončila na chirurgii.
Ale tie myšlienky stále zostávajú a hospitalizácia na psych. nič nevyrieši, iba oddiali nevyhnutné.

Čo by ste robili na mojom mieste vy?

Hraniciarka

Asi ťa prekvapím, ale mám 26 rokov....toto vnútorné prežívanie mám už od 22 a čím Ďalej tým viac sa vzďaľujem tomuto svetu, tejto realite a ľuďom okolo. Akoby som sem nepatrila, som cudzinec na tejto planéte. Mám pocit, že stojím alebo akoby sa vznášam a len pozorujem čo sa deje okolo mňa, ale nie som toho súčasťou. Ani nechcem...
Mne aktivita veľmi nepomáha, pretože ja sa musím do všetkého nútiť nasilu a z toho mám ešte väčšie vnútorné napätie, je to jeden začarovaný bludný kruh a ja neviem z neho von

Romana 11

Prijat osud a relaxovat. Prezivam to iste a je tazke sa s tym pocitom vyrovnat. Je pozitivne, ze dokazes hrat pred ostatnymi, najma pred rodicmi a este je vacsie plus, ze pracujes. Zivot je dar a treba si ho chranit. Kolko mas rokov, predpokladam nad 30. Nerozvaznym cinom si clovek moze viac uskodit ako pomoct. Mne pomaha aktivita, ak sa podujmem niecoho.