Zážitky na prahu smrti

Príspevok v téme: Zážitky na prahu smrti
VraniBroni

Dobrý den.Velmi by ma zaujimalo,či je tu niekto,kto prežil zážitok na prahu smrti, klinickú smrť,alebo ma iný zážitok z tejto oblasti.Tato téma ma nesmierne zaujíma nakoľko som si ju zvolila ako tému na vypracovanie vlastnej štúdie.Budem veľmi rada ak mi prispejete svojim zážitkom.Viem,že vela ľudí mlčí,pretoze sa bojja nepochopenia,ale budte si istí,že ja Vás pochopím.Nie som silno cirkevno založený človek,pozerám sa na tuto tému naozaj zo svojho subjektívneho hľadiska a nikomu nechcem nanucovat svoje teórie.Skratka chcem nasávať pribehy a zážitky týchto ľudí.Vopred
Veľmi dakujem.

VraniBroni

LMarika: Môžte mi dať na Vás email ?Chcela by som sa Vás spýtať na pár podrobností,ak by som mohla.Pomohlo by mi to.Ďakujem
Alebo ma kludne kontaktuje aj Vy na email : vranikbronislava@gmail.com

LMarika

Vyrastla som na sidlisku v cinziaku, v panelaku, ktory bol mozno o rok starsi ako ja, cize Rakusania by povedali Neubau. No kvoli praci som v minulosti dva roky byvala v podnajme v jednom velmi starom plesnivom byte s plesnivymi tapetami, ktory sa nachadzal v budove, ktora bola postavena skor, ako sa zacala druha svetova vojna. Byt nepatril mne, preto som o odstraneni tapiet a hlavne plesni nemohla rozhodnut sama. Majitelia o takychto zmenach nechceli ani pocut a v meste, v ktorom som byvala, velmi casto prsalo a bolo tam uplne bezvetrie v kazdom rocnom obdobu a plesniam sa tam fantasticky dobre darilo, plesnive boli takmer vsetky budovy a vsetky byty. Nadchu som mavala castejsie ako menstruaciu, ktoru mam pravidelne. Fakt namenej 2x za mesiac prisla velmi silna nadcha, ze uz po dvoch hodinach nadchy som mala pokozku pod nosom cervenu a vyzratu az do krvi, lebo som si musela kazdych 5 sekund fukat nos. Mala som tazkosti s dychanim, akoby mi do pluc neprichadzal vzduch. Svrbela ma pokozka na celom tele bez toho, aby sa objavili nejake vyrazky, ci ina volnym okom viditlelna odlisnost od normalnosti, ze by som mohla navstivit aspon toho kozneho lekara. A nakoniec prisli alergicke reakcie na vsetky retiazky a kovove predmety dotykajuce sa krku, ale tie reakcie sa objavovali vylucne len na krku, pricom tie iste retiazky mi uz na inych castiach tela problemy nerobili, ale kozny ziadnu alergiu na kov nezistil. Neustale sa mi v tom byte tocila hlava a bolo mi na odpadnutie. Nevypit kazdy den aspon jednu kavu by znamenalo, ze odpadnutie je iste. Viackrat som v tom byte odpadla, stavalo sa mi to najma pri cviceni. No vzdy som sa akosi sama prebrala. Pocas klinickej smrti som nikdy ziadne zvlastnosti nezazila a ziadne sny nemala. Proste som sa len prebrala s tym, ze lezim na zemi v nejakej cudnej a neprirodzenej polohe, z ktorej sa snazim vstat a cudovala som sa, ako je to mozne, ked pred chvilou som este cvicila drepy s vyskokmi a zrazu sa pristihnem, ako vstavam zo zeme. Ani sa mi verit nechcelo, ze odpadavam. Zaujimave ale bolo, ze ked som sa prechadzala po meste, nikdy som nestretla ludi s nadchou, a nikdy som nikoho ja mojou nadchou nenakazila. Casto som chodievala do banky a az tam som si vsimla, ze jedna nova, mlada pracovnicka, ktora nedavno nastupila, tiez mava nonstop nadchy a vyzratu pokozku pod nosom az do krvi, presne ako ja. Vtedy ma napadlo, ze predsa len nie som sama a minimalne tento jeden clovek ma taku istu alergiu ako ja. Dala som sa otestovat a zistila sa silna alergia na plesne, na spory. Dodnes nelutujem, ze som zanechala dobru pracu a ze som z toho mesta a z toho bytu odisla. Odkedy som odtial prec, ani raz som neodpadla. Keby som odtial neodisla, asi by som uz mala za sebou smrt nielen klinicku, ale aj skutocnu, no o tej by som sem uz napisat nemohla ani pri najlepsej voli:)

I am happy

precitaj si knihu od moodyho zivot po zivote, tam je tych pripadov spusty..
ale mam aj svoj pribeh, neprezila som teda klinicku smrt, ale mam zazitok z bliziacej sa smrti velmi silny.
pred par rokmi som brala vela drog. rodicia ma vykopli na ulicu tak zle to bolo. rok som zila na ulici a fetovala. pichala som si do zil..bola som zoslabnuta, vazila ubohych 38kil..raz sme si slehli, no nebolo to celkom ciste..hned mi prislo zle, potila som sa, bola mi zima ale celo som mala rozpalene ako zehlicku. vedela som, ze je zle. vypila som asi 3 litre vlaznej vody na zrazenie horucky no nepomahalo. akurat sme sa isli ubytovat s priatelom do jedneho hostela. tam videli, ze mi neni dobre, dovolili mi ist do sprchy pod studenu vodu aby hurucka klesla. citila som ako ma stipe koza, mala som pocit ze mi praskne hlava. zacala som pocut hlasy. tie hlasy hovorili ,,teraz zdochnes, uz pojdes, ved to si chcela, zdechnes,, nos sa mi zaplnil smradom hniloby!!..zacala som sa modlit. slubila som bohu, ze prestanem, ze sa pokusim, ze kazdemu o nom poviem, ze budem jeho sluzobnicka, len nech ma necha zit a da mi druhu sancu. take veci som hovorila, v zivote by ma nenapadlo!! take slova.., ..medzitym prisla sanitka. kym prisli za mnou, sedela som, horucka bola prec, citila som obklopenie boha!!!(zvlastna nekonecna laska, teplo, ako by som bola v dlani velkej lasky.. Vzali ma do sanitky, merali, vsetko mozne. pulz dobry, teplota akurat, ziadne znamky nicoho. pritom som si slehla celkom dost na to aby som tri dni frcala jak sterla...v nemocnici este spravili posledne testy...nic..poslali ma prec. citila som taku radost! ze som pochopila ze boh existuje, ze je to pre mna neskutocny dar od neho, ze som mala taku sancu ho pocitit, na 100% som si bola ista, ze existuje...do pol roka, sa udiali take veci, ze som drogovat prestala, dala som sa liecit...a teraz zijem normalny zivot, viem ze boh existuje, snazim pomahat, robit dobro a popritom zijem aj svoj zivot a neviem ci pojdem do neba alebo co...ale viem, ze k tomu smradu hniloby a hlasu co mi hovoril,,zdochnes,,tak by som odist odtiala nechcela. :) tak dufam, ze naskacu zimomriavky, nic som si nevymyslela, oslavujem tym boha co z fetacky urobil zdraveho a stastneho cloveka :) ani fanaticka nie som. proste sa uz len snazim..

cajajaj

ahoj neviem či som sa vobec priblížil smrti ale asi najviac čo som sa pirblížil smrti bolo ked som doma naschval skušal odpadnut (čisto pre pokus či sa to da) tak som si čupol a rýchlo som dýchal po minute som prudko vyskočil zatlačil poriadne dych a odpadol som. Po prebrati z odpadnutia (5 minut v bezvedomi čo mi hovorila segra) som sa prebudil cely roztraseni a mal som akoby horke sliny a prišerne ma bolela hlava po 2-3 minutach šoku som zistil že mi tečie z hlavy krv a prišerne ma to bolelo zistil som že počas dopadu ked som odpadol som sa udrel o roh radiatora bola to premna velka skusenost že nemam robit debiliny a od vtedy taketo kraviny nerobim jazvu mam do teraz bol som na pohotovosti naštastie to neprebilo lebku ani neprasklo a nemusel som ani zašivat takže ponaučenie je že som vol :D