Štítna žľaza, vypadávanie vlasov a priberanie na váhe

sese

Dobry den,
odporucam do pozornosti knihu Dr. Davisa Zivot bez psenice. Je to momentalne hit na trhu, co by mohlo odradit. Napriek tomu skuste, ci to nebude nahodou recept. Vyradenim psenice a glutenu na dva tyzdne nemozete nic pokazit a mozete vela ziskat. Tiez mi diagnostikovali znizenu cinnost stitnej zlazy so vsetkymi dosledkami. Nemam ziadne zistene alergie na potraviny, ale po vyradeni psenice (glutenu) sa citim lepsie a aj som schudla.
Mimochodom, aj Novak Djokovic zije bez glutenu a ako sa mu dari :-)

Arabel19

mne vybrali stitnu zlazu...mala som nador...berem L-Thiroxim od coho pribrala som za rok 12 kg...cvicim a mam dietu , aj tak. Bola spom uz zufala, tak znova som zacala brat Ganodermu, kapsulky...a uz som zacala schudnut, vlasi nepadaju, nie som slaba...tu na stranke je moh pribech, koho zaujim a moze si precitat...
-odkaz odstránený-

anežka1

ja mám tiaž štítnu žľazu v neporiadku, ale k tomu aj anémiu. Aspoň na padanie vlasov mi dosť zabral doplnok forcapil

RNG

Znizena funkcia stitnej zlazy sa nenapravi branim chemickej nahrazky hormonu T-4, tj euthyroxu. Stitna zlaza a cele telo potrebuje extra jod a selen, kde oba sa pouzivaju nielen na vyrobu roznych regulujucich hormonov, ale aj na enzymy, co sa pouzivaju na travenie, a na rozne enzymaticke premeny v tele. Slaba absorbcia mineralov je zo zhorseneho travenia(nedostatok kyselin), zo zlej stravy chudobnej na zeleniny a rozne semena bohate na mineraly, ale osteoporoza byva najma u zien pri zlom hormonalnom profile, kde telo nevie dobre hospodarit s mineralmi, ako v a po menopauze.
Na absorbciu mineralov a ich zabudovanie do kostry su potrebne znacne davky vitaminov D-3 (az 5000 IU denne) a K-2, (50 az 200 mikrogramov vo forme MK7)
Bifosfonaty, ako boniva, Actonel a podobne su podvod, lebo beru z krvi potrebne mineraly, co ma za nasledok prilisne znizenie mineralov v krvi a rozne problemy z toho vyplyvajuce, naviac maju plno skodlivych vlastnosti, a sposobuju viac skody nez uzitku
en.wikipedia.org
Napr rozpad celuste, krehke kosti a podobne.
Docasne odporucam najma pre zeny pouzivat aspon yam(davka diosgeninu 200 mg denne), na zlepsenie hormonov, doplnky mineralov specificky navrhnute na kosti, ako napr produkt firmy NOW, pod menom Bone strength, tiez samozrejme vitaminy D-3, K-2 a ako kazdemu jod a selen, najma pri znizenej cinnosti stitnej zlazy.

Gigi70

Jasné chodím na denzitometriu teraz sa mi to ustálilo ale doktorka mi povedala že sa musím čo najviac hýbať tiež vitamín D a brala som celý rok tabletky Actonel ktoré boli dosť zaťažujúce na žalúdok.

Kaylee

V decembri mám DEXA (denzometrické vyšetrenie kosti ) vyšetrenie aj ty to asi robíš nie? Som sama zvedavá či sa niečo zmenilo

Kaylee

Nemáš začo. Ja ešte osteoporózu nemám ale nedostatok Vit. D beriem preto kvapky a každý rok na to vyšetrenie. Jasne daj si urobiť tie krvné testy a potom uvidíš u mňa je ok chodím každé 3 mesiace na odber a zatiaľ mám pekné výsledky

Gigi70

Veľmi pekne ďakujem za reakciu.Údajne môžu byť na vine ženské hormóny teda estrogén idem na odber krvi sama som zvedavá aké budú výsledky nedostatok estrogénov spôsobuje vypadávanie vlasov a priberanie na váhe, osteoporózu ktorú mám už tiež :(

Kaylee

ps:existuju take kratke nohavice po kolena ( ja ich vtedy kupila v zdravotnickych pomockach ) kde dnuka mas iba gumu a ked som cvicila tak som to vzdy mala na sebe, predtym nez som zacala cvicit pocas cvinecia a este aj po cviceni. cenu ti neviem povedat to bolo pred viac ako 10 r a aj ono mi to pomohlo.neviem aky sport robis ale ja pri behani a byciklovani robila aj 200 brusakov denne! ako ale zacinala som zdola 5, potom 10, 20...az do 200 a zvladla som 200 brusakov denne niekedy robila aj rano ci na poludnia takze tych 400 som mala!

Kaylee

ahoj, ja mam tiez znizenu funkciu stitnej zlazy. pred 15 r ( som mala 19 rokov ) som vazila uz 105 kil! mna to slo trafit a aj ma to trafilo. zmenila som stravovanie, nasla som jedni super tabletky ( fat absorber ) a vdaka nim som schudla 30 kg za dobu 3 mesiacov! ci tie tabletky este na SK dostat neviem, momentalne zijem v zahranici. no ale momentalne mam tiez ten problem schudnutim, nadobudli dalsie choroby a lieky ktore musim pravidelne brat, 2x operovana takze teraz to zase nie je lahke schudnut. skus si pozriet tie tabletky ( neviem kde presne byvas ) ked si uz zmenila stravovanie a cvicis tak dobre, pozri co je dosledkom vypadavania vlasov. sice aj mne vypadavaju ale nie az tak. ja si totiz kupujem tabletky na vlasy a nechty a celkom mi pomahaju ale prosim ta nie z drogerie ale vyhod uz peniaze a kup si ich v lekarni! ked by si este potrebovala radu daj vediet :) drzim ti placeky