Najlepsie priatelky

Príspevok v téme: Najlepsie priatelky
zzuzanna

Chcem sa vas opytat na vas nazor. Kludne ma odsudte.
Mam najlepsiu priatelku. Pozname sa uz dlhsie, ale 2 roky sa kamaratime blizsie. Posledne dva tyzdne som sa odvazila povedat jej o svojich najvacsich tajomstvach. Je jedina, ktora to vie. Velmi, velmi sa mi ulavilo. Sme spolu kazdy den. Ja som tu pre nu kedykolvek potrebuje, s hocicim. Urobila by som vsetko, co by som mohla. Myslim, ze ona tiez. Ja mam partnera, ona nie. Avsak moj zivot, moje zmyslanie, problemy su ovela castejsie a vaznejsie, nez ma ona. Ja sa z toho samozrejme tesim, ze je vo vacsej pohode! No mam hrozne vycitky, ze na nu toho smerujem viac. Zatial mi nikdy nepovedala, ze uz je toho dost a staci. Prave naopak. Ked som mala problem a uz jej to nechcela vykladat, bola mi oporou ako nikto. Nedovolila mi padnut, doslova ma vykopala hore. A to ani nevedela, co sa deje. Az potom som jej to povedala. Neviem sa zbavit tej myslienky, ze jej nase priatelstvo velmi pritazuje. Bojim sa, ze raz pride a povie, ze stacilo. Obavam sa, ze som hrozna otrava. Vlastne neviem co mam robit. Co si o tom myslite?

LMarika

lombardo1981 - Pointou mojich dlhych prispevkov nebola ucta k inteligencii, ale odsudzovanie ludskej zavisti, z ktorej prameni len a len ublizovanie inym ludom, casto slusnym a dobrym, ktori nam pomahaju a nikdy nam neublizili. Kazdy clovek nieco ma a nieco nema. Preco napriklad ja nezavidim ludom s priemernym IQ, ktori matiku nevedeli pochopit bez doucovania fakt, ze vystudovali vysoke skoly, akekolvek a dnes maju tituly, lebo pochadzaju z bohatych rodin a bohati rodicia ich dali vystudovat a dnes maju napriklad otvorene vlastne pravnicke kancelarie? Zatial, co ja mam IQ vyssie od nich a zivim sa pracami, na ktore VS netreba, nie vzdy robim v kancelarii, lebo mam rodicov chudobnych a zivit sa musim sama? Takze ak sa v case, ked sa nenajde rychlo praca na Slovensku v kancelarii, zoberiem do zahranicia a som ochotna robit tam hocico. Umyvat riad, robit predavacku, cokolvek, co prave pride, lebo uz tyzden bez prace riadne citim na financiach. Oni mali peniaze, ktore mne chybali nato, aby som sa mohla so svojim talentom posunut dalej, vystudovat VS, zit na urovni. Ja mam zase IQ, ktore chybalo im. Nezavidim im to, ale im to stastie prajem a tesim sa z toho, ze aspon niekto je stastny. A dokonca ich este aj uprimne obidvujem, ze aj bez talentu dokazali vystudovat VS, vyplakat a vydriet si titul, zatial, co ja som mala jednotky takmer bez ucenia a usilovnost nebola mojou najsilnejsou strankou. Titul maju predsa zasluzeny a pravom im patri, rovnako, ako aj dobra praca, ktora VS-vzdelaniu prinalezi. Oni maju zdravie, ja ho nemam. V case, ked sme chodili na gymnaziium, sa chodili na diskoteky ozierat, ja som nechodila a minimalne cez vikendy si neumyvali zuby vobec, nemali ani sajnu, co je dentalna nit. Ja som si drhla zuby po kazdom jedle, cistila medzizubne priestory, od skolskej zubarky nespravodlivo pocuvala nadavky za takzvanu akoze zanedbanu hygienu a uz ako 18-rocna som mala takmer vsetky zuby zaplombovane, oni dnes riesia "svoju prvu plombu" a ja riesim zubne implantaty, korunky, korenove vyplne... Preco im to nezavidim, ale im to stastie prajem a tesim sa z toho, ze aspon niekto je zdravy a nemusel v zivote svojom viac penazi vrazit do zubov ako do 30-teho roku zivota zarobil? Niekto ma zdravie a niekomu to zdravie chyba. Niekto ma nadpriemerne IQ a niekomu zase chyba. Niekto ma bohatych rodicov, ktori mu dali peniaze na studium a niekto si myslel, ze si na studium v zahranici zarobi sam a nakoniec vsetko vrazil do zubov a studovat pojde mozno az po styridsiatke, vlastnu rodinu si nezalozi nikdy, lebo mu to jednak casovo a financne nevychadza, a jednak nechce zly geneticky material sirit dalej. Niekto nasiel lasku, ma stastny partnersky vztah a niekomu sa zase v oblasti vztahov nedari. Ale takmer nikto nema vsetko. Tak nech proste kazdy clovek prijme svoj osud taky, aky je a pokusi sa sam si svoj zivot zmenit k lepsiemu, ale nie takym sposobom, ze bude o inych, ktorym sa dari, sirit intrigy. Preco ja som dobroprajna a ti ostatni (myslim tym vacsinu ludi) su zavistlivi a zloprajni, klamstva a intrigy siria o mne, hoci som im nikdy neublizila, len pomohla? Napriklad sestrin frajer gambler povedal mojim rodicom, ze ma videl, ako som vtedy a vtedy tam a tam v tej a tej herni hrala na automate. Ja som ale na automate nikdy nehrala. Opytala som sa teda rodicov narovinu, ci nikekedy zacitili, ze zo mna smrdi fajciarsky dym. A oni, ze nie, no tak teda? V kazdom gamblerskom pajzli sa predsa fajci, takze ak by bola pravda, ze hram aj ja, smrdela by som od dymu. No aj tak uverili jemu a nie mne a on s mojou sestrou sa teraz z toho tesia a mne nezostava nic ine, len zozierat sa strachom, ze ked uz jedneho dna bude cely chrup vymeneny za umely a konecne nasetrene peniaze na studium, tak moja hlupa sestra aj so svojim manzelom otrcia kopyta a ja potom budem musiet za nu splacat dlhy. Mna pravo nikdy nezaujimalao, nevyznam sa v nom. Momentalne ma napada iba navstivit niektoreho z byv. spoluziakov - pravnikov a nechat si poradit, ako zabranit tomu, aby som raz po mojej hlupej a psychicky labilnej sestre, ktora by bola schopna aj spachat samovrazdu, v pripade jej smrti musela splacat jej dlhy. Samozrejme, za pravnu radu vdacne zaplatim a nebudem sa spoliehat nato, ze ju dostanem zadarmo, nakolko som byv. spoluziacka. Kolko penazi si dotyncy pravnik odo mna vypyta, tolko mu dam a nebudem zneuzivat, ze sa pozname osobne, lebo tak to povazujem za spravne. Chcem studovat informatiku je to moj ciel, ale osud mi do cesty za mojim cielom stavia prekazky. Je to ako atleticka disciplina - beh cez prekazky. Majster uz do ciela dobehol, takze nebudem prva. Strieborny medailista tiez uz dobehol, takze nebudem ani druha, tretia, stvrta... Mozno do toho ciela dobehnem naozaj az ako posledna, ale nevzdavam sa a bojujem, co mi sily stacia. Mojim zivotnym uspechom nebude vitazstvo, ale fakt, ze som na ceste do ciela neodpadla, ale som do toho ciela predsa len dobehla. Sice mozno ako posledna, ale dobehla. Za akukolvek cenu, aj za cenu toho, ze budem mat na skole 20-rocnych spoluziakov, ktori budu na mna ukazovat prstom a robit si posmesky, ze co tu ta stara krava vlastne robi a preco nesla studovat skor...

lombardo1981

LMarika, v jednej veci sa mýliš. Úcta k človeku by nemala byť založená na inteligencii, lež na charaktere.
A k tvojej sestre. Veľmi dobre viem o čom hovoríš. Ja som v detstve za brata brala vinu za seba, pretože som s bála, že ho budú týrať ako mňa. Napokon to všetko začal zvaľovať na mňa. A teraz od neho nepočujem nič iné, len aby som skapala alebo sa išla zabiť. No už dávno ho neriešim. Pretože som pochopila, že ľudia najradšej zabúdajú na to dobré a vidia len to zlé. Najmä vtedy, keď sú niekým manipulovaní. Ale, keď okolie nakoniec pochopí, o čo vlastne ide, vráti sa to ako bumerang. Môjho brata a toho "géniusa", s ktorým žije, to riadne prefliaskalo.

Maoam

a este horsie je, ked sa tento typus ludi vyskytuje tam, kde clovek nema az taku moznost pretrhnutia väzieb, napr. v rodine

LMarika

Anjelik - Ja neodsudzujem hlupych, ja odsudzujem iba to, ak niekto zo zavisti o inych ludoch, ovzvlast o takych, ktori sa k nemu vzdy slusne a dobre spravali a vela dobreho prenho urobili, siri intrigy. Ak je niekto hlupy, nemal by o mudrom sirit intrigy a nemal by mu zavidiet, ale mal by ho uprimne obdivovat a pokusit sa byt mu dobrym priatelom, obzvlast, ak mu ten mudry nikdy neublizil a skusal byt mu dobrym priatelom a vela dobreho uz prenho urobil. O tom som chcela. Neodsudzujem ludi bez talentu, ze im priroda talent nenadelila. Lebo viem, ze zato nemozu. Nevyvysujem sa nad nich, ale radsej sa im snazim pomoct, ako sa len da. Vlastnej sestre, ktora mala podpriemerne IQ a s ktorou rodicia pri uceni nemali trpezlivost, som sa v detskom veku venovala, diktovala som jej diktaty, slohy, kreslila som jej do zosita zo zemepisu mapy... a tesila som sa z kazdej jej znamky, ktora bola lepsia ako patka bez toho, aby rodicia vedeli, ze jej jednotka v ziackej knizke za pekne nakreslenu mapu zo zemepisu bol moj uspech a nie jej, kedze mala obe ruky lave, ale mala som ju rada, nevysmievala som sa jej a bola som jej napomocna, bola to predsa moja sestra. A akej odmeny som sa dockala? Dnes sme uz dospele a po meste a po FB o mne siri intrigy, je vydata za gamblera a zavidia mi, ze moje dlhy nie su az tak vysoke ako tie ich. Ich peniaze isli do hracich automatov, moje isli do riesenia si svojich zdravotnych problemov. Nejednej nesikovnej kolegyni som uz na pracovisku pomohla, takmer celu pracu za nu urobila... A akej vdaky som sa zato dockala? Len ohovaraciek a intrig na moju adresu vzdy a vsade. Neodsudzujem ludsku hlupost, lebo viem, ze ak sa niekto narodil s podpriemernym IQ, tak zato nemoze. Odsudzujem iba LUDSKU ZAVIST, ktoru ja osobne povazujem za NAJVACSIE ZLO. Prave ZAVIST je dovodom, preco v skolke byva sikanovane to najsikovnejsie a najlepsie dieta, preco v skole byva sikanovany ten najlepsi, najsikovnejsi a najmudrejsi ziak, preco v pracovnom kolektive, do ktoreho nastupi pracovnik, ktory ma IQ vyssie ako sef sam, sa vzdy len a len voci takemu siria intrigy, a kedze sef sam ma IQ iba priemerne, tak intrigam uveri a najlepsieho pracovnika prepusti. Je to ako keby vyhral v loterii milion a prisli by k nemu zli ludia a povedali by, nech ten tiket roztrha a vyhodi, lebo na nom nie je ziadna vyhra, lebo je bezcenny a bola to zbytocna investicia. Tak ho proste vyhodi, lebo zrazu prestane verit vlastnym ociam, ale veri iba klamarom. Rovnako, ako neveri vlastnym ociam, ked vidi, kto je najlepsi, ale pocuva tych, ktori klamu a siria o nom intrigy len a len zo zavisti. A pokial ide o tych dvoch ludi, s ktorymi som byvala, tak napriklad ja som bola ta, ktora utierala prach a vysavala (mam alergie, preto nemozem byt v spine), oni dvaja to neurobili nikdy. Ja som bola ta, ktora umyvala podlahu, oni dvaja to neurobili nikdy. A pokial ide o platenie najomneho, majitel bytu vyzadoval, aby sa zaplatilo do deviateho v mesiaci. Milostivy pan (kral ludskej lenivosti) sa zamestnal niekde, kde odrobil nejake 3 dni, potom sa dal na nejaku 5-mesacnu marodku, lebo sa mu nechcelo robit, potom sa nechal vyhodit, zamestnal sa inde, tiez odrobil nejake 3 dni a zase na marodku, aj ked mu, samozrejme, nic nebolo. Penazi dostaval mesacne od statu z marodky tolko, kolko by dostaval, ako keby robil, lebo sme nezili na Slovensku. S vyvalenymi sunkami lezal pri notebooku 24 hodin denne a z postele vstal iba raz za mesiac, ked si potreboval nakupit potraviny typu mrazene polotovary, trvanlive salamy, trvanlive pecivo... Nevyvetral nikdy, smeti nevyniesol nikdy, domace prace nerobil nikdy ziadne a jeho frajerka tiez nie a ked som ja raz bola v robote a prsalo, tak nebol schopny ani zvesit z neprikryteho balkona nase saty, ktore som, samozrejme, prala ja. Ja som dala kazdy mesiac svoj diel najomneho nacas a bola som pripravena, ze to majitelovi poslem na ucet, ale on svoj diel nedal, tak som zaplatila z mojich penazi aj ten jeho diel, len aby nebolo zle a aby nas vsetkych z bytu nevyhodili, lebo som vedela, ze na chalana je v tomto spolahnutie, ze mi peniaze vrati. Ked som sa mu ale potom prosila, nech mi da uz konecne ten svoj diel penazi za najomne, tak dal, ale kedy? Nikdy nie skor ako 27. v mesiaci, pricom ja som to zaplatila uz 9. a potom som dva tyzdne zomierala od hladu a zozierala sa, ze ak mi tie peniaze neda, pojdem do vazenia pre neschopnost splacat dlhy. Skusala som byt mu dobrou kamaratkou a urobila som prenho vela dobreho, ale on pre mna nic. Vyslovene v tom byte iba skusal moju trpezlivost a spolu so svojou frajerkou hadzali na mna posmesne uskrny a po meste a po FB o mne sirili intrigy. Mam jeden rok VS-odbor informatika, skolu som zanechala pre nedostatok financii, uprednostnila som investiciu do zdravia (problemy so zubami kvoli neliecenej celiakii, intoleranciam...) s tym, ze vzdelanie pocka. Ak raz budu peniaze, tak sa tam vratim, pisem to iba preto, lebo nemusim byt vyslovene hacker, aby som vedela, co kto o mne na FB pise. Zavidel mi, ze ovladam jazyk krajiny, v ktorej zijeme a on ho neovladal, jeho frajerka trochu ano. Za dobrotu na zobrotu, tak sa hovori a tak to aj je. Ked sme sa nakoniec vsetci rozhodli, ze z bytu odideme, pan majitel kvoli odovzdaniu klucov a dorieseniu celej zalezitosti chcel prist v jeden piatok. No on mu zavolal, ze on v piatok nemoze a doma potom rozpraval, ze ci tomu staremu ko. je., ze vsak on ma jednu velmi dolezitu vec na plane, on sa predsa musi ist s kamosmi do krcmy naj. - lebo tam sa chodi kazdy piatok. Tak potom majitel prisiel v iny den. Sice som kvoli tomu zanechala dobru pracu a bola par tyzdnov nezamestnana, kym som si nenasla nove byvanie a novu pracu, ale bol to najstastnejsi den v mojom zivote, zmiznut od nich prec a nikdy viac sa im uz nepripomenut. Takze anjelik, zle si ma pochopil, nesnazim sa o Spartu a neprekazaju mi ludia hlupi a bez talentu, pokial su dobroprajni, srdecni a vdacni a nikomu nezavidia, lebo poznam aj takych. Prekazaju mi zavistlivi ludia - a to bez ohladu nato, ci su talentovani alebo bez talentu, ci su mudri alebo hlupi, ci su pekni alebo skaredi. POkial ide o medziludske vztahy, tak za najvacsie zlo jednoznacne povazujem LUDSKU ZAVIST. Ja som sice realistka, ale ak existuju ludia, mozno veriaci, ktori veria, ze existuje nebo, tak ja si take to biblicke - rozpravkove nebo predstavujem ako miesto, v ktorom neexistuje ludska zavist, iba nekonecna spravodlivost a nekonecne dobro.

m8

ak maš ten pocit, asi ozaj na nu vela chrliš :), možno jejj to nevadi, ale aby si mala lepši pocit, tak napr. ak maš take že opakuješ to iste dookola aj dve hodiny :), tak sa tomu vyhni, ak sa stale vraciaš k omileaniu stareho prblemu, tak tomu sa tiež vyhni, len par vetami:) ak maš strach že vyzradi tvoje tajomstva, tak ten strach nemaj. plno ludi ma kopec veci, tvoje tajomstva nikoho nezujimaju...normalnych nie, normalni to omielat a širit nebudu ani ta neodsudia.. :) ak sa jej chceš odvdačit tak ju tiež rozveseluj, rozmyšlaj nad nou ako sa spolu zabavit a tak :) je super mat dobrú kamošku:)

anjelik *

LMarika, pokus o svet len tých krásnych, tu už myslím, bol. Sparta sa to volalo. :o) Chcieť, aby všetci bolo múdri, spravodliví, čestní, úprimní, inteligentní, vždy dobre naladení, môže iba malé dieťa. Pretože inak sa samo cíti zle. Lenže svet taký nie je. Svet je o tom, že máš zosilnieť a osamostatniť sa, stať sa skutočne slobodnou, nezávislou a to nejde tam, kde pre teba nie je príklad, či už toho dobrého alebo aj toho zlého. Netreba odsudzovať takých ako si opísala, treba pátrať po dôvodoch, čo ich vedú k takému správaniu. Čo ty vnímaš ako lakomosť, je možno niečo, čo si nesú zo svojej minulosti. Čo ak zažili hladomor, čo ak zomreli od hladu a nezmazateľne sa im to zapísalo do genómu..aj potom budeš nad nimi ohŕňať nos?? Veci nie sú veľakrát také zrejmé, akými sa zdajú. :o)
Zuzanka, ak ti prekáža, že si ty stále tá, čo priateľku potrebuje a bojíš sa, že stratíš jej podporu, tak sa snaž zosilnieť sama. Pozoruj ju, že čo je to, čo ju napĺňa silou, že je schopná podržať aj teba a uč sa od nej. Nie je zlé byť slabým, zlé je nesnažiť sa to zmeniť. :o)

LMarika

Mat dobreho priatela, empatickeho ochotneho pocuvat, pomoct dobrou radou a nechat si vsetky tajomstva pre seba a nevytrubovat dovernosti do sveta, je velka vzacnost. Taky typ cloveka by mal byt zakonom chraneny, lebo mu hrozi vyhynutie. Vie vobec niekto v dnesnej dobe, co je to empatia? Ano, kazdy student psychologie, ktory sa poucku o empatii nauci naspamat bez toho, aby jej porozumel, vie, co je empatia, ale cisto len v teoretickej rovine. Dobry a empaticky kamarat si vzdy najde cas a nikdy ho neobtazuje, ked mu kamarat rozprava o svojich problemoch, ale rad pocuva a rad poradi, ak moze. Zly sa na kamarata iba hra a ozve sa len vtedy, ked nieco potrebuje a akonahle to dostane, zmizne. Ja som mala kamosku, ktorej som ja bola ozaj takmer naj kamoskou, ale ona mne nie, len sa tak tvarila. Bola zavistliva a zloprajna, ked sa mi stalo nieco zle, sice mi povedala, ze jaj, skoda, ze sa stalo to a to, ale ked som sa jej pozrela do tvare a do oci, nemohla som si odpustit velmi silny pocit, ze sa zo zlych veci, ktore sa mi stali, podvedome tesi. Skusala som klamat samu seba, ze to tak nie je, ale bolo to tak. Bola velmi zavistliva a zloprajna, zavidela kazdemu a zavidela vsetko. V case, ked mala pracu na polovicny uvazok, zavidela ludom, co robia na plny, ze maju viac penazi a v case, ked robila na plny, zavidela ludom robiacim na polovicny, ze maju viac casu pre seba. V case, ked pracovala, zavidela nezamestnanym, ze dostavaju podporu, ktoru ona vnimala ako peniaze za nicnerobenie. Este aj svojej naj kamoske - vozickarke, zavidela invlaidny a spolu so svojim surovym a bezcitnym, neempatickym frajerom hadzali na nu posmesne uskrny a rehotali sa a rozpravali, ze keby jej niekto slubil milion Eur za vyhru v maratone, urcite by odhodila vozik a vsetkych zdravych by predbehla, len aby mohla ziskat ten milion, taka je lakoma, ked "nic nerobi, hra sa na kripla a zije len z nasich dani". Bolo mi z tych ich reci na grc. Tato moja takzvana akoze kamoska mi na sms typu: "Ako sa mas?", ci "Mohli by sme sa stretnut, zajst na kavu a pokecat?", takmer nikdy neodpovedala, lebo bola tak lakoma, ze si nechcela minat kredit. Isty cas som dokonca s nou a s jej frajerom byvala v podnajme, kde sme boli viaceri a ona pracovala v jednej restauracii, kde mala moznost sa aj najest. V case, ked tam robila, si nikdy nekupila potraviny, ale jedla iba v restike, aby usetrila, ba dokonca ked mala napriklad dva dni volna, tak bola schopna dva dni nic nejest, len aby nemusela minut peniaze na jedlo. Jednu a tu istu medzizubnu kefku pouzivala rok, a vymenila ju az vtedy, ked z nej vypadla aj posledna stetina. V case, ked sme este spolu nebyvali, sa po xy mojich sms sprav, na ktore nikdy neodpovedala, zjavila pred dverami nasho bytu a opytala sa, ci moze ist k nam na net. Lebo bola tak lakoma, ze si ani len ten internet doma u rodicov zaviest nedala. Inokedy sa tiez znenazdajky zjavila a opytala sa, ci si moze u mna nieco na mojej tlaciarni vytlacit, lebo bola tak lakoma, ze nebola ochotna si kupit hoci len tu najlacnejsiu tlaciaren, ale ani dat nejakcyh 5 centov za vytlacenie tej jednej A4 niekde v meste, kde ponukaju v ramci sluzieb aj kopirovanie. Tato moja takzvana akoze kamoska, alebo vlastne teraz uz byvala kamoska, bola surova a bezcitna, zavistliva a zloprajna, mala mimoriadne nadaneho brata, ktory vystudoval VS, zmizol do zahranicia a tam vykonava pracu primeranu svojmu VS-vzdelaniu za prachy, o akych sa jej ani nesnivalo. Bola tym zavistlivym mladsim surodencom, na ktoreho priroda pri rozdavani talentov akosi pozabudla a ktory zavidi vlastnemu bratovi uspech, obdiv, ktory dostava zo strany rodicov, susedov, priatelov... Teda akoby hrala druhe husle. Jej zavistlivy, zloprajny, surovy a bezcitny frajer - intrigan, mal zase starsiu sestru, ktora bola mimoriadne nadana, vystudovala VS a ziskala pracu v zahranici vo vrcholovom manazmente istej firmy, zatial, co on napriek tomu, ze sa uz ako ziak ZS cele dni ucil a drel, nedokazal urobit prijimacky z matiky a slovenciny na gymnazium, kam ho rodicia silou - mocou cheli dat a horko - tazko prenho nakoniec po znamosti nasli ucnovku, na ktoru ho zobrali a tam uz mal zrazu prospech na jednotky a dvojky, vdaka comu mu stuplo sebavedomie a prihlasil sa na VS-technicky smer, kam brali bez prijimaciek kazdeho. Samozrejme zo vsetkych skusok vyletel, ved ked neovlada zakladoskolsku matiku, tak ako si moze mysliet, ze zvladne vysokoskolsku? Tiez v rodine hral druhe husle, to tych dvoch spojilo. Sadnu si ako par ako rit na serbel, no ak sa s nimi pusti do reci, alebo da do kamaratstva vysokointeligentny, sikovny, mudry, usilovny, pracovity a este aj pekny clovek, BEDA MU! Budu ho ohovarat, intrigy o nom sirit, vyzivat sa v tom, ako im tie klamstva kazdy veri a vytesovat sa z toho, ak sa mu nahodou stane nieco zle. No takto to v zivote chodi. Vrana k vrane sada, rovny rovneho si hlada. Ci uz v partnerskych vztahoch, alebo v kamaratskych. Dobri s dobrymi, zli so zlymi. Pravdovravni s pravdovravnymi, klamari a intrigani s klamarmi a intriganmi. Doproprajni s dobroprajnymi, zavistlivi a zloprajni so zavistlivymi a zloprajnymi. Mudri s mudrymi, hlupi s hlupymi. Sikovni so sikovnymi a nesikovni s nesikovnymi, a tak dalej... Ludia, ktori su v niektorom z tychto ohladov protikladmi, nemozu byt dobrymi kamaratmi, ale ani mat stastny partnersky vztah. Primitivni ludia si z inteligentnych, sikovnych a mudrych len posmesky robia, ohovaraju ich a siria o nich intrigy, kde len mozu. Tychto dvoch ludi som vymazala zo svojho zivota, zrusila som e-mailovu schranku a zmenila som telefonne cislo, pre istotu, nech sa im nepripominam. Mam urcite danosti, ktore oni nemaju, ale nemozem zato, nie je to moja chyba, ze bola priroda pri rozdavani talentov zhovievavejsia voci mne ako voci nim. Ach, aky by bol svet krasny, keby jedneho dna vsetci zavistlivi a zloprajni klamari a intrigani razom v jednej sekunde akoby mavnutim carovneho prutika zmizli a nikdy viac sa uz nevraitli...

Maoam

je obrovskym darom mat takehoto cloveka, akym je tvoja priatelka

takych ludi je malo

z toho, co pises, nie si vyuzivacny typ - take si nerobia ziadne starosti s tym, ci niekoho zatazuju alebo cucaju z energie

skus sa jej priamo opytat, ci to na nu nie je privela a mozes pre nu nieco pekne urobit - co jej urobi radost

urcite ju to potesi, ako aj to, ako velmi ocenujes, co pre teba robi