Ako ste sa naučili angličtinu? Vaše rady a skúsenosti..

Príspevok v téme: Ako ste sa naučili angličtinu? Vaše rady a skúsenosti..
Rita 52

Neviem si nájsť vhodný systém..počula som že vraj pozeraním filmov,videí a čítaním kníh v ang.?čo vy na to? Zo školy som sa toho veľa nenaučila. A do zahraničia nechcem ísť.Potrebujem sa v tom zdokonaliť kvoli práci,lebo si hľadám a teraz je ang. podmienkou všade.Ako ste sa vy naučili?Ďakujem za vaše rady a skúsenosti

Ondrej_333

Skús tento videokurz:
www.youtube.com
Toto je tiež dobrá stránka, môžeš si vybrať články o tom čo ťa zaujíma (sú aj s mp3 zvukom):
learningenglish.voanews.com
Alebo rovno z youtube.com videá:
www.youtube.com
Vyberieš si čo ťa zaujíma. Ja občas pozerám Technology report, bývajú tam niekedy dobré zaujímavosti.

Slobodna

V prvom rade bifli slovíčka a potom komunikuj, rozprávaj sa, skladaj si vety v hlave, pretože ak nebudeš vedieť slovíčka, nebudeš vedieť o čom druhý hovorí a ani odpovedať.
Filmami, videami a knihami pochopíš text ale nenaučíš sa rozprávať.
Najlepšie je komunikovať s cudzincom alebo s niekým kto bol von.

embryo

Z pozerania filmov, videi a citania knih sa nenaucis dobre komunikovat, ale len rozumiet... pokial ti to bude pri tvojej praci stacit, tak smelo do toho :-)

Najlacnejsie a pomerne efektivne riesenie je najst si nejakeho anglicky hovoriaceho kamarata/kamaratku a spolocne debatit...

Ked toto vsetko skombinujes a pridas do toho jazykovu skolu kvoli gramatike a jazykovy pobyt niekde v zahranici tak si do roka budes moct uvadzat v zivotopise anglictinu na pokrocilej urovni ;-)