Aký máte na to názor?

Príspevok v téme: Aký máte na to názor?
Ricmic

Rada by som vedela, aký máte názor...žijem s priateľom v jednej domácnosti cca pol roka.Pre mňa je samozrejmé ho objať, dať mu pusu, pohladiť...no zaujímavé to je z jeho strany...okrem toho, že ked sme doma alebo aj vonku chyti ma za ruku ale žiadne objatie, žiadna pusa...mne to velmi chýba...aj som mu to už nie raz hovorila, ale žiadna zmena. Travime sice každy vecer spolu, občas cez víkend ide von s kamaratmi (partia chalanov, ktorí podvádzajú priatelky a ženy) ale vačsinou sme spolu. Povie mi, že ma lubi ale začínam byť neista, pretože ked niekoho lubim, a dokonca ten druhy mi aj povie, že mne chýbajú tieto "maličkosti" tak by som sa určite snazila mu to dat...no on nie...už som skontrolovala aj mobil, či tam niečo nenajdem, ale nic. ...no a včera sa mi stala taka vec, že som oskrela auto vzadu (svoje, z mojich penazi), nastastie okrem bolavej nohy (kde mam zaseknuty nerv a boli to priserne) som v poriadku ale namiesto toho aby stal pri mne, ma len poučoval...a ked som sa rozplakala už z toho celeho tak na mna nazjapal, že čo placem...vyjadrite sa prosim, čo si myslite, naozaj ma môže tento človek lubit?! Je to naozaj blby pocit, ktorý momentálne citim....

m8

zas mu dávaš pocit, že mal pravdu. Zas ty píšeš a čakáš že sa ozve. A pán tvorstva tým dostal za pravdu a je urazený, neodpíše. Doliezaš!:) Ty si predsa urazená, nie?! :) bud chladnejšia presne tak, je to chlap, prežije to, neboj sa, ked ta ma rad toto prežije a bude sa snažiť o teba. neozve sa? neozyvaj sa! Spyta sa Ta, prečo si sa neozvala ty? ,,Mala som vela prace,.. neviem kde mi hlava stoji,... rozmyšlam nad autom, trapi ma to...hocičo..žiadny podton, on bude vediet aj tak, že sa niečo deje. Nespyta sa? Nechaj tak! Pokračuj, aspon sa v srdci na neho možeš poriadne naštvať a zrátavať mu to. Rafinovane, zatiaľ mu nič nevylej čo ta trápi skutočne na srdci, kým sa aspon troška neposnaží. Lebo by si sa len oslabila. Ved ho nejdeš podvadzať. Len Ti ide o seba. Aj ty chceš byť štastná. Nemožeš byť len ty tá čo dáva. A ked on Ťa neni hodny, bude hodny iny a ked ani iny nebude, tak lepšie ti samej bude. pojdeš na rande s kym chceš, maš času na seba kolko chceš žiadna katastrofa to nie je :) Stále lepšie ako sa trápiť! :)
Bojíš sa že o neho prídeš. S tým prestaň! Inak budeš stále doliezať ty.

Ricmic

Dakujem Vám za rady, niekedy je človek už uplne na nervy a zmateny...len tak na margo vsetkeho...vždy mi ráno zavolá do práce a dnes nič...a to som mu pisala aj smsku a ani na to nic...možno nemá čas...a možno niečo iné v tom bude ale je to prvýkrát po 8 mesiacoch....jednoznačne zoberiem si určite vaše rady k srdcu a budem sa snažiť byť "chladnejšia" k nemu (aj ked to lahké nebude).

Maoam

m8 ma v mnohom pravdu, skus byt asertivna tam, kde si nebola a reaguj v roznych situaciach inak, ako je zvyknuty

moze to viest k pozitivnemu prekvapku, ak ta ma rad a zhaci sa - co sa to s tebou deje

moze to viest ale aj k tomu, ze komplet ukaze svoju pravu tvar a dozijes sa opaku - bude este hnusnejsi

vela muzov je strasne urazlivych a akonahle nedavas to, na co boli zvyknuti a brali to za samozrejmost, zo dna na den si minulost - ale v takom pripade vies, s kym si mala tu cest...

mne sa jeho spravanie nezda, ale co za tym je, mozes zistit iba ty, moze to byt jedno aj druhe

m8

On si myslí, že ta pozná. Vždy si bola rozumná, chápavá a k nemu citlivá. Nebud. Bud ku nemu aj troška zlá. Povedz si v srdci,,tak je to teda? Taký si? No za čo ťa mám milovať? Pre tvoje pekné oči?,, A začni sa k nemu staviať, tak ako si zaslúži. Uvidíme, čo sa bude diať. A nevysvetluj mu nič. Kto nechce nepochopí aj ked budeš vysvetlovať a tí čo ta majú radi, tým nemusíš nič vysvetlovať. Muži sa z nás smejú, že veľa riešime, že sa urazíme na hlúpostiach a potom vyvádzame. Nič mu nevysvetluj prečo si taká a onaká. Ked sa spýta Či niečo Zle Spravil, tak vtedy mu kludne povedz. Bez emócií mu to naservíruj a správaj sa tak, že nevieš čo si máš o nom myslieť. Lebo je to pravda.. Možno ho aj necháš. Aj to si v srdci pripust.

Fleur-de-lis

neviem či ťa ľúbi a neviem čo máš robiť ;)
Len sa vyjadrím k tomu problému s autom. Možno to je ten prípad, možno nie, no muži "utešujú" inak ako ženy... Veľa mužov si myslí, že ako žene pomáha, keď im poradí, keď im povedia, že veď to nič nie je... Proste to vezmú z toho praktického uhla pohľadu a takto sa snažia vyriešiť situáciu. To emočné je často vedľajšie. Nie náročky, proste sú inak stavaní...
A že nakričal keď si sa rozplakala, no možno patrí medzi tých, čo v takej situácii nevedia čo robiť (veľa mužov nemá rado keď ženy plačú práve preto), zneistel, a jeho ego sa k tomu postavilo štýlom navrieskať... Mohlo to vychádzať čisto z jeho neistoty a nevôle dať najavo, že je bezmocný a že jeho snaha práve vyšla nazmar a nebola tebou prijatá, že ó super, ako si mi poradil, už mi je lepšie... Proste v tej situácii keď si sa rozplakala si uvedomil, že zlyhal. Hrdý človek často reaguje hnevom v takom prípade.

Medzi mužmi a ženami často dochádza k nedorozumeniam, najmä ak je žena taká typicky ženská a muž typicky mužský. Vtedy sú rozdiely najväčšie. Ale ide o to, že tie rozdiely sa môžu dopĺňať, nemusia ísť proti sebe. Ale to si vyžaduje porozumenie, dôveru, a spoznávanie cez otvorenú komunikáciu bez obviňovania.

Ja nepoznám tvojho chlapa, takže ti nepoviem, či to stojí za to skúšať ďalej a hľadať cestu ako vzťah vylepšiť.
Možno by ti do toho pomohla nahliadnuť kniha Queen´s code od Alison Armstrong. Kúpiš napr. cez amazon. Prečítaj si tam aspoň prvú kapitolu, ktorá je ako ukážka zadara. Myslím, že ťa osloví.

embryo

Ricmic: kedy nastala zmena vo vasom vztahu? ked ste sa prestahovali do spolocnej domacnosti alebo takto fungujete uz od zaciatku vasho vztahu?

Ricmic

Ďakujem za radu. Však to, že ja ho vždy podržím, sám vie, že sa na mna môže spolahnúť. A ked som potrebovala raz ja, tak všetko zvalil na mňa. Proste som smutná a hlavne popletená z neho. Človek sa snaží a nič. Vieme sa o všetkom porozprávať ale akonáhle vytiahnem tému my dvaja...tak o tom sa baviť nechce...povie lubim ta a tam sme vždy skončili...a je to naozaj divné, pretože on má 35 a ja 29 :(

m8

asi sa na to velmi aj sustrediš a ked ho hladkaš hned mysliš na to či to spravi aj on. nehladkaj ho. povedz si: tak on nechce, prečo bys om to robila.,, zober to ako hotovu vec.- nechce sa maznať. nauč sa s tym žiť. uvidiš ako sa bude situacia vyvyjať. nenanucuj sa chlapovi nikdy. on sa musi stale posnažiť lebo ty v nom maš mať istotu. raz mu porodiš deti a budeš priklincovana ku kuchyni a on ta bude mat istu. ty tu istotu viacej potrebuješ od neho. zasluži si ťa? treba ti iekoho takeho s ktorym nemaš istotu? Nikdy sa neboj že ostaneš sama. Vždy si buď ista, že ked ta necha, nemurieš lebo naozaj nemumrieš. ani ten najoslnivejši chlap pokial ti nedava istou, pokial si si nie si s nim ista, nestoji za tvoje trapenie. žena je vždy v nevyhode. a ešte ked chodi s chalanmi čo podvadzaju baby...super:/..o to viac by som sa obrnila a snažila sa byť samostatna. oni ho budrcuju aby lovil. buď ty tou ktoru bude chcieť stale loviť. nikdy mu neostaň naservirovana ako na tanieri. nikdy sa nechovaj ako zavisle dievčatko od neho. Začnete sa vzdalovať? Tak potom sa on nesnaži. a ty sa tiež nesnaž lebo sa budeš musiet cely život aj za neho snažiŤ + trápiť..šmirovať mobili, plakať, nanucovať sa