Najlepšia kamarátka alebo zradca?

Príspevok v téme: Najlepšia kamarátka alebo zradca?
Sea33585

Raz tu už bola písaná podobná téma , no a ja mam rovnaký problém s najlepšou kamarátkou. Teda už ani neviem či je najlepšia. V spoločnosti sa vždy vyťahuje ´, rozpráva veci, o ktorych sme si povedali , že si necháme pre seba, aby mala z toho prospech alebo uznanie v psoločnosti. Pri chalanoch je to rovnako, stále sa snaží byt stredobodom, má strašne veľké sebavedomie, čo jej celkom závidím, kedže ja ho nemám. A vadí mi , ako sa správa poslednú dobu. Nieže by som chcela byt stredobodom , ale ona sa stále snaží aby som ním nebola. Ja sa potom pri nej cítim ako neviditelná , škaredá , nudná osoba. Ja neviem či je zlé , že to hovorím, ked sme toľko rokov boli najlepšie kamaratky ale čo sa zmenilo? Ona mi sama niekoľko krát povedala, že sa takto cíti pri mne.. No očividne nie, ked musí byt v centre pozornosti stále a hlavne pri chlapcoch , o ktorých vie , že sa mi páčia.. Ja jej to nezazlievam, ved ak si prirodzene rozumejú tak nebudem predsa tomu brániť, ale ak to robí naschvál , tak je to už fakt odveci... Máte na to dáky názor? nemôžem s nou prestat byt v kontakte a odôvodnít to tým, že sa pri nej cítim vzdy ako tá druhá.. ach.. toto sa mi nikdy nestalo.

kamokamo

Nemôžem súhlasiť s tým čo tu niektoré dievčatá píšu. Nieje pravda, že všetky ženy sú závistlivé a zlé. Ja mám osobne štyri dobré kamarátky s ktorými sa strašne rada stretávam. Poradia, vypočujú... Len treba mať šťastie na teké typy natrafiť. Je však jedna pravda, že tie skvelé babenky sú vzhľadovo obyčajné a nie barbiny z vykladných skriniek. Tie kvazi krásavice myslia len na svoje dobro a aj keď sa tvaria milučko a sladučko sú to mrchy a beštie. Už som sa o tom presvedčila mnoho krát. Tie jednoduché dievčatá tam treba hľadať dobrú kamarátku. Ale hľadať dôkladne.

5.5 elsa

LMarika možno ešte horšie ako slobodné sú práve tie zadané vydaté to je jedno alebo na rovnako ja mám skúsenosť s vydatou tiež som si myslela má muža dve deti že bude iná no určite ešte horšia závidela aj nos medzi očami lepšie je naozaj s mužmi ......

LMarika

Sea33585 - bez problemov si najdes kamosky rozumovo vyspelejsie a zadane, ktorym staci jedna laska a jeden chlap, tie ti nebudu robit problemy a mozno ti aj niektora z nich nejakeho slusneho, normalneho a sympatickeho dohodi a budes aj ty stastna. Dolezite je najst kamosky dobroprajne a nie zloprajne, ktore ta iba sikanuju, provokuju a vyslovene skusaju tvoju trpezlivost, ci a kedy sa urazis, nahnevas... Tiez som uz mala tu cest poznat takych blbych a provokujucich ludi tvariacich sa ako kamosky, ale nerobili problem vo vztahoch s chlapmi, ale v inych veciach, no to tu rozoberat nebudem. Vymazala somm ich zo svojho zivota a hotovo. Este nieco - V uz spominanej restike som raz mala kolegynu, ktora bola odo mna krajsia a bola rodena Rakusanka. Vtedy si ju zobrala na musku zla zakaznicka, ktora inokedy terorizovala mna. Vypytala si nieco a potom tvrdila, ze ona chcela nieco ine, cirkus pred sefom, a tak dalej... Jej posledne slova na adresu mojej najkrajsej kolegyne boli: "Moja mila dama, vy neviete ani slovo po nemecky, ako moze tato firma zamestnavat tak blbych cudzincov ako ste vy, ktori ani jedine slovo po nemecky nevedia?" Takymito slovami nikdy nezautocila napriklad na mna, ktora som tam bola naozaj cudzinka. Mala som aj inu, velmi mladu, tiez velmi peknu a inteligentnu kolegynu, ktora si na polovicny uvazok privyrabala popri gymnaziu. Ta zo seba naschval urobila skratu tym, ze si kupila najskaredsie okuliare s velmi hrubymi ciernymi ramami, ktore boli takmer vacsie ako cela jej milucka, krasna a utla tvaricka. Naozaj v nich vyzerala strasne a ona to aj vedela, ale urobila to naschval, lebo chcela byt za skaredu, nech jej tie strigy daju pokoj :)

5.5 elsa

Agnes 989 ja som s tou závisťou aj nenávisťou stretla nakoniec som sa s dotyčnou prestala baviť a bol svätý pokoj závidela problémy len čo robila čo sa všetkého týka .....

5.5 elsa

jednoducho prestaň s ňou chodiť do spoločnosti nezdvihni jej mobil viac x potom to snáď pochopí,ale poviem ti ženy sú veľmi závistlivé prestaň sa s ňou baviť závisť nenávisť len čo problémy bude robiť zbav sa jej pokiaľ sa dá rýchlo od nej ........

Agnes989

Tak hadzat vsetky zeny do jedneho vreca sa neda, su take aj take. Nie vsetky su zavistlive, ja poznam aj vela dobrosrdecnych zien. S chlapmi sa nezvyknem moc kamosit, lebo rozmyslaju hlavne tym dole a nie hlavou. Proste nemozem mat normalneho kamosa, lebo skoro kazdy chce len sex. Chcelo by to nejakeho homosexuala, ale ziadneho nepoznam. Radsej sa ale kamosim so zenami, tam mam istotu, ze ma nebude chciet zatiahnut do postele.

LMarika

Medziludske vztahy su zlozite a ak si s niekym bola naj kamoska v detstve, kedy ste si skvele rozumeli a mali ste svoje detske zaujmy a detske temy na rozhovor, tak v dospelosti sa vase uz dospelacke zaujmy a dospelacke temy na rozhovor mozu odlisovat a nemusite si uz ako kamosky vobec rozumiet, alebo si nemate co povedat. Ja som s mnohymi kamoskami z detstva napriklad pre odlisne dospelacke zaujmy a temy na rozhovor prerusila, alebo skor ukoncila kontakt, nebavime sa uz, ale nie prto, ze by boli ony zle, alebo, ze by som ja bola zla, ono to tak nejako prislo samo. Ty mas ale problem s chalanmi, ktori sa ti pacia a ona s nimi koketuje, ci take daco? Ma priatela? Nestaci jej jeden? Alebo si popri nom hlada ineho? Alebo vyslovene provokuje a skusa tvoju trpezlivost, ked sa neustale pokusa zaujat prave toho chlapa, ktory sa paci prave tebe? Tak skus ukazat prstom na nejakeho strasne skaredeho, povedat jej, oklamat ju, ze sa ti paci prave on, ci ho zacne balit. Ak ano, tak to nie je kamaratka, ale zradca a v takom pripade sa jej skus vyhybat, nestretavaj sa uz s nou. Budes mat moznost spoznat aj inych ludi, najst si ine kamaratky, napriklad take, ktore uz priatela maju, myslia to s nim vazne a netuzia koketovat aj s inymi. A ano, zeny su zavistlive. Ked som pracovala ako predavacka v jednej medzinarodnej sieti restauracii s rychlym obcerstvenim, casto sa mi stavalo, ze sa k nam prisla najest nejaka zena. Stara a skareda, prefajcena, vyschnuta, vraskava a s kilom mejkapu, o stihlu postavu sa pokusajuca, ale napriek tomu nie celkom stihla zena. Na kase sme boli vzdy viaceri, ale ona nepristupila k skaredemu ciernemu kolegovi z Indie, ale radsej ku mne, pozrela sa na mna ako vrahyna a povedala, ze chce hamburger. Vtedy som uz vedela, ze bude robit problemy. Pre istotu som sa radsej spytala, ci maly hanburger za jedno Euro a ona, ze ano. Zaplatila jedno Euro a dostala ho. No potom sa opytala, kde ma hranolky a Colu? Existovali totiz aj velke burgery, ku ktorym sa dalo zobrat menu, ktoreho sucastou boli aj hranolky a cola a ze ona nechcela tento maly burger, ale velke menu s hranolkami a colou. Tak som jej teda povedala, ze velke menu s hranolkami a colou stoji 7 Eur a ze ked este 6 Eur doplati, tak to dostane a tento maly burger zrusime. Vtom sa zacala rozculovat a vrieskat na celu restiku, ze aka som ja debilna, neschopna a co ja viem, aka a ako mozu taki neschopni a debilni a sprosti ludia ako som ja, pracovat v restauraciach takehoto typu, ze taketo nieco ona este nezazila... a s velkym nadsenim pozorovala, ako sa pohlady vsetkych ludi upriamuju prave na nu - na milostivu pani egocentricku retardovanu sliepku. Prisiel teda sef a pytal sa, co je vo veci. Ona ho samozrejme oklamala, ze som ja neschopna, debilna, lebo som urobila to a to... Pravdu som mala ja a nie ona, ale velmi sa tesila z toho, ked na mna sef navrieskal za chybu, ktoru som vobec neurobila. Ukazovala som kamenu tvar a stastny usmev a tvarila som sa, ako keby sa nic nebolo stalo, nadalej som obsluhovala zakaznikov s usmevom na tvari a niekedy som len kyvla rukou a po slovensky povedala: "Retardovana egocentricka stara vyschnuta pi. ..." Vtom sa niektori zo slovensky, cesky a srbsky hovoriacich zakaznikov zacali smiat a ja tiez. No kedykolvek niektora z takych bosoriek prisla, vzdy tiahla k mojej kase. Minimalne dve, tri take zakaznicky sme mali kazdy den a dokonca sa aj tie iste niekedy vracali a od sefa som nepocuvala nic ine, len ako je to mozne, ze nikto iny nema problem so zakaznikmi iba ja? To iste so mnou robili aj homosexualne orientovani muzski zakaznici, lebo ti tiez neznesu pekne zeny. Ako vysvetlit sefovi - skaredemu chlapovi, ze ja sa nemozem ospravedlnit panicke, ze som pekna a ze som mlada? Taku zenu - zlu zakaznicku - sa dalo rozoznat uz od dveri. Ten pohlad vrahyne totiz hovoril za vsetko. Este len stala pri vchodovych dverach a uz sa na mna pozrela ako na vraha hned mi bolo jasne, ze bude robit problemy. Preco? Lebo som mladsia a krajsia ako ona? Neprefajcena, neprepita a nie najmenej 10 milionovkrat pretiahnuta v nejakom erotickom salone? Postupu v kariere sa nikdy nedockal ten zamestnanec, ktory bol najlepsi, obzvlast, ak to bola pekna a mlada zena, ale ten, ktory bol najskaredsi, najcastejsie cierni chlapi z Indie a ti boli veru ozaj skaredi. Ti najlepsi zamestnanci, ak to boli pekne zeny, davali vypovede. Nemala som problem vydrzat tam rok. Moja nemcina bola na vyssej urovni ako nemcina mojich nadriadenych. A nebola som jedina pekna a mlada, ktora mala tento isty problem so zakaznikmi, ale tie ostatne tam nevydrzali tak dlho ako ja. Aj to je jeden z prikladov, ako posobi v praxi ludska zavist, zenska zavist... Niekedy tieto panicky sedeli za stolom, jedli a nedokazali odo mna odtrhnut oci. Vsimli si ze moj styl prace je iny, ze viac pouzivam hlavu, ze logicky myslim. Ale raz prisiel sef inej, konkurencnej restauracie, normalny heterosexual, dlhsi cas sedel, pozoroval ma pri praci a narovinu sa ma opytal, ci by som nechcela prestupit do jeho restauracie, ze by ma zamestnal. Moj sposob prace sa mu totiz pacil. Pekne zeny to nemaju v zivote lahke a nebudes to mat lahke ani ty, ak si pekna.