Necht

Príspevok v téme: Necht
adrienna

Ahojte, potrebovala by som menšiu pomoc. Za 2 týždne mám stužkovú a mne ZASA zarástol necht na nohe. Na chirurgii som bola už 6- krát a vždy sa mi to po nejakom čase z ničoho nič vrátilo! :-( . Naposledy som tam išla po roku s týmto problémom čo som si myslela že si ho vyliečim sama. Teraz po necelých troch mesiacoch sa mi to vrátilo z dôvodu rozťahovania topánok na podpätku. Viem že by som nemala nosiť stiahnuté topánky ale predsa je to stužková. Bojím sa že keď navštívim chirurga tak sa mi to nestihne nevyliečiť a potom neobujem s obväzom topánku. Čítala som rôzne fóra kde radili ako sa toho doma zbaviť. Natieram si to Gáfrovou masťou s ichtamolom, okolie nechtu propolisom keď mám prst odbalený vymočím si ho v slanej vode a nahrejem biolampou. Zmámi mi radia že si to mám vystihnúť sama no ja to mám úplne dole na nechte (pred tým som to mala vyššie) a začína mi tam rásť ten výrastok. Prosím pomôžte mi ako sa mám toho už raz a navždy zbaviť. Ak máte nejaké skúsenosti podeľte sa o ne so mnou. Predsa len stužková je len raz za život a mne sa stane toto :-( . Ďakujem veľmi pekne

?????

Tento problem som mala mozno aj 3 roky.zakazdym to skoncilo na chirurgii.asi tak 4az5 krat nie jeden ale3nechty dole.nic nepomahalo nechty uz tak po stiahnuti rapstli do koze.nic ine mi neostavalo len samej prist natmo ako sa toho zbavit.a ver mi,ze kym si to nebudes vystrihavat tak sa toho nezbavis.ja som si nasla sikovny sposob zastrihnut zvrhu nechta dole do sikma k bolacemu miestu necht pod kozou nadvihla a vystrihla alebo vytrhla.potom uz len kazdy den vycistgila a do 3 dnoch pokoj.to sa mi este raz za rok stane ale vzdy si to takto vystrihnem a mam pokoj.boli to ano ale nic oproti tomu nez ti tam zacne rast dive maso

Ina9

ja som s tým tiež mávala problémy, vždy som to vyriešila sama, ešte predtým, než by mi tam narástol ten výrastok...ten som mala raz a viem, že je to hnusná bolesť, vtedy som počkala, až ten hnis mi ten kúštik zarasteného nechtu úplne rozmočí a potom som ho bezbolestne vystrihla, na 2.-3. deň mi ten výrastok úplne zmizol, inokedy mi to zas vyriešil septonex zásyp...no a problémy mi vymizli až vtedy, keď som sa prestala šťúrať v nechte