Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Je možné aby mali súrodenci tak odlišné povahy?

Príspevok v téme: Je možné aby mali súrodenci tak odlišné povahy?
somRado

Dobrý deň, mám priateľku už tri a pol roka. Máme s priateľkou niečo po 30tke. Ona má jednu sestru ktorá má tesne pred 30. Chcem sa spýtať, je možné aby oni dve napriek tomu, že sú sestry boli tak odlišných pováh? Ja nemám žiadneho súrodenca, som jedináčik žiaľ. Tak preto sa pýtam vás.
Moja priateľka je úplne iný typ ako jej sestra. Je taká cieľavedomá, vyštudovala vysokú školu, má zodpovednejší prístup k povinnostiam, je slušná, počúva rodičov a pomáha im, nedáva si tak záležať na vzhľade, nelíči sa, oblieka sa jednoducho a skromne, chodí do kostola, má prácu aj keď teraz je na materskej, máme spolu dcéru. Plánujeme mať tri deti, ona má deti veľmi rada.
Jej sestra je opak toho všetkého. Je slobodná, nezadaná, aj keď sa okolo nej točia muži, tak doteraz mala tri krátkodobé vzťahy založené skôr len na kamarátstve s benefitmy, na vysokú sa jej nechce ísť, že načo ona je šikovná, pritom nemá stále zamestnanie, len vždy práce na urcité obdobie, je síce rozumná, má múdre názory,je aj šikovná ak chce, ale prístup k životu z jej strany je taký, že žijem teraz, rodičov nepočúva a odvráva im, do kostola nechodí, jej názor je, že je to tam samí farizej a pokrytec čo sa hrá na svätého, dá si záležať na vzhľade, no nieje zas taká, že ala barbie, proste dá si záležať na peknom oblečení, líči sa, farbí si vlasy, ak sa dostane do nálady, je taká uvolnená, ležérna, vie si užívať život, o deti nemá nejak záujem aj napriek tomu, že má skoro 30rokov, ani len vodičák si neurobila lebo načo keď na auto prachy nemá.
Je možné, aby dve sestry mali medzi sebou takéto rozdiely? Čo nato hovoríte?
Ak si myslíte, že túžim po tej druhej, tak mali by ste pravdu, tak pred tými troma rokmi, keď som ich spoznal. Tá mladšia ma trošku sa priznám priťahovala lebo bolo vidieť že sa na nič nehrá a vie si život vychutnávať, ale časom som zistil, že to nemalo by budúcnosť lebo nieje veľmi zodpovedná voči životu. Ešte aj smrť berie ako nič čo je súčasť života, tak načo sa báť smrti. A nechcel som robiť rozbroje medzi nimi a stratiť ich obe. Len ma serie tá mladá, že namiesto toho, aby sa konečne usadila a začala sa správať ako sa patri, tak si lietá kadetade a užíva si. Ako je možné, že majú spoločných rodičov, otec je ten istý, lebo sa na seba obe skoro podobajú, ako je možné, že sú tak rozdielne? Poznáte aj vy nejakých súrodencov kde je takýto povahový rozdiel? ALebo ste vy z takej rodiny?
Ďakujem

anjelik *

Maoam, vždy je to len a len o jednom. :o) Skúsim podobenstvo. Predstav si jazero, krásne, s čistou vodou. Odráža sa v ňom ranné slnko. Mení sa nejak voda jazera? Stále je len a len vodou. :o) Rovnako sa v ňom odráža skládka tých najhnusnejších smetí, aké si vieš predstaviť. Mení sa nejak voda? Nie. Stále je to tá istá voda, bez ohľadu na to, že sa v nej odráža dobré, krásne, ale aj hnusné. Ty si rovnakou vodou, tečieš vo svojom tele a je len a len na tvojom rozhodnutí, na tvojej slabosti, neskúsenosti a mladosti, že sa zakalíš a zmeníš sa a už nevidíš jasne, nereaguješ jasne. Ako dieťa si to vedela preto, lebo si ešte v sebe nemala tak veľa spomienok o tých druhých, nemala tak veľa návodov. Teraz ich už máš a prioritne sa ti ponúkajú a radia ti, že uteč, ignoruj, tráp sa, rieš, nadávaj. Ale nemusí to tak byť. Môžeš aj nazerať úplne čisto, bez emócii, predsudkov v hlave. Proste pozoruješ a hodnotíš bez toho, aby si predpokladala, ten druhý mi chce ublížiť, chce ma dostať. Ako pravda to môže byť, ale to najlepšie, čo proti tomu postavíš, je tvoja zrelosť, múdrosť, pokoj a to má vždy väčšiu hĺbku, ako jeho povrchný hnev.
Vždy si sama sebe najlepšou oporou, je fajn sa obklopovať tými dobrými a láskavými, ale vlastnú silu vieš otestovať len v tom zlom. Preto si sa hrabala do tohoto sveta, aby si to pochopila. Ak je v našej budúcnosti byť tými, čo rozhodujú, tak je viac ako nutné sa naučiť rozhodovať najskôr v malom, ako neskôr vo väčšom. Čiže, pokiaľ nezvládneš samu seba, nehrozí, že by si vedela druhého...preto ani normálny vzťah skôr nehrozí ako hrozí. Veď ak som totál otrávená zo seba, ako veľmi je pravdepodobné, že budem aj z druhého? :o)))
A prečo to celé sebaovládanie? Len myseľ jasná dokáže udržať telo fungujúce a zdravé, lebo nedáva kktné návody bunkám, keďže v každej jednej bunke tela je prítomná. A tak keď máš v hlave hnev, hnev je aj v tej bunke a taká bunka potom nereaguje podľa toho, ako má, ale ako nemá. Proste si urobí, čo jej príde najrozumnejšie a to teda ty nemusíš neskôr práve oceniť. A ty si to bola, kto s tým začal. :o)

Maoam

vsak sme to pisali viaceri, ze ho pritahuje a tam je kamen urazu :D

a ten jeho zivot ho dost nudi podla mna, ale tak hlavne, ze je vsetko 'na poriadku', no ale ta segra ostane velkym lakadlom

5.5 elsa

je do nej zamilovaný a žiarli na ňu nemá sa jej čo starať do života má si pchať nos do svojho a do svopjich záležitostí,ale už sa stiahol do úzadia asi mu stačilo čo mu tu naložili :D aj keď trochu od témy ....

mimula

neviem prečo, ale mám taký pocit, že autora témy, až tak nezaujíma prečo sa tak, teda istým spôsobom sestra jeho priateľky správa.

Skôr mám dojem, že ho zaujíma ONA sama, a podvedome premyšla aké by to bolo práve s nou, logicky a a prakticky uvažuje že život s nou by nebol ľahký a určite by to nestálo za veľa, ale ...povedzme si narovinu- stále ho priťahuje...a veľmi. Hoci má tú druhú.

Ak by to tak nebolo...NERIEšIL by JU.

BODKA.

soffa

preco ta serie ze ona si uziva,?zavidis?kazdy je strojcom svojho stastia.ak jej taky sposob zivota vyhovuje(a ma dost pravdu,ved smrt je sucastou zivota)tak preco nie?!ako sam si povedal vyhovuje ti tvoja partnerka ktora ma rada deti,je vzdelana,neodvrava cize slusna....tak preco to riesis.ved si mal na vyber aj si si vybral.teda skor stve,ze ona je bez zavezkou a uziva si zivot.a odpoved na tvoju otazku je ano kazde dieta ma inu povahu,poznam takych viacero rodin.aj identicke dvojcata mozu mat roznu teda odlisnu povahu.

LMarika

Surodenci casto mavaju odlisne povahy. Ja a moja sestra sme dva uplne protiklady, co sa povahy tyka. Je to az neuveritelne, ale je to tak. A vacsinou to byva tak, ze ak maju surodenci uple opacne povahy, tak sa navzajom "nemusia", ale ak maju povahy rovnake, tak su si dve vekovo priblizne rovnake sestry najlepsimi priatelkami, poznam vo svojom okoli aj zopar takych.

Maoam

a este: ano, je bezne, ze surodenci maju diametralne odlisne povahy, v mojej vlastnej rodine je to tak, niektori su si podobni a je aj jedinec uplne sa vymykajuci vsetkemu a vsetkym ;-)

Prezyvka55

No tak do 3jky s tebou nepojdu lebo su sestri budes si musiet vybrat. Rozmyslaj hlavou a vyberaj srdcom.

Inak k panbozkarom co tu pisu, pls rieste si svoje imaginarne kamaratsva s osobami co neexistuju v kostoloch a nas normalnych od toho usetrite dik.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Je možné aby mali súrodenci tak odlišné povahy? - Fórum - ZDRAVIE.sk