Je možné aby mali súrodenci tak odlišné povahy?

Príspevok v téme: Je možné aby mali súrodenci tak odlišné povahy?
somRado

Dobrý deň, mám priateľku už tri a pol roka. Máme s priateľkou niečo po 30tke. Ona má jednu sestru ktorá má tesne pred 30. Chcem sa spýtať, je možné aby oni dve napriek tomu, že sú sestry boli tak odlišných pováh? Ja nemám žiadneho súrodenca, som jedináčik žiaľ. Tak preto sa pýtam vás.
Moja priateľka je úplne iný typ ako jej sestra. Je taká cieľavedomá, vyštudovala vysokú školu, má zodpovednejší prístup k povinnostiam, je slušná, počúva rodičov a pomáha im, nedáva si tak záležať na vzhľade, nelíči sa, oblieka sa jednoducho a skromne, chodí do kostola, má prácu aj keď teraz je na materskej, máme spolu dcéru. Plánujeme mať tri deti, ona má deti veľmi rada.
Jej sestra je opak toho všetkého. Je slobodná, nezadaná, aj keď sa okolo nej točia muži, tak doteraz mala tri krátkodobé vzťahy založené skôr len na kamarátstve s benefitmy, na vysokú sa jej nechce ísť, že načo ona je šikovná, pritom nemá stále zamestnanie, len vždy práce na urcité obdobie, je síce rozumná, má múdre názory,je aj šikovná ak chce, ale prístup k životu z jej strany je taký, že žijem teraz, rodičov nepočúva a odvráva im, do kostola nechodí, jej názor je, že je to tam samí farizej a pokrytec čo sa hrá na svätého, dá si záležať na vzhľade, no nieje zas taká, že ala barbie, proste dá si záležať na peknom oblečení, líči sa, farbí si vlasy, ak sa dostane do nálady, je taká uvolnená, ležérna, vie si užívať život, o deti nemá nejak záujem aj napriek tomu, že má skoro 30rokov, ani len vodičák si neurobila lebo načo keď na auto prachy nemá.
Je možné, aby dve sestry mali medzi sebou takéto rozdiely? Čo nato hovoríte?
Ak si myslíte, že túžim po tej druhej, tak mali by ste pravdu, tak pred tými troma rokmi, keď som ich spoznal. Tá mladšia ma trošku sa priznám priťahovala lebo bolo vidieť že sa na nič nehrá a vie si život vychutnávať, ale časom som zistil, že to nemalo by budúcnosť lebo nieje veľmi zodpovedná voči životu. Ešte aj smrť berie ako nič čo je súčasť života, tak načo sa báť smrti. A nechcel som robiť rozbroje medzi nimi a stratiť ich obe. Len ma serie tá mladá, že namiesto toho, aby sa konečne usadila a začala sa správať ako sa patri, tak si lietá kadetade a užíva si. Ako je možné, že majú spoločných rodičov, otec je ten istý, lebo sa na seba obe skoro podobajú, ako je možné, že sú tak rozdielne? Poznáte aj vy nejakých súrodencov kde je takýto povahový rozdiel? ALebo ste vy z takej rodiny?
Ďakujem

morsky konik

Ty mas problem s tym ze sa nevies zmierit ze ona si uziva zatial co ty sa musis starat o dceru a mas doma podla opisu nudnejsiu kopiu tej prvej. Preco ju riesis stale nechaj nech si robi co chce niesi jej otec ani matka tak co mas za problem? Jasne ze surodenci maju odlisne povahy a nietkori aj odlisny vzhlad. Ved pokial niesu jednovajecne dvojcata tak kde mas napisane ze sa maju podobat? Kazdy clovek je jedinecna bytost. Aj medzi dvojcatami najdes rozdiely v povahách.

Slobodna

Samozrejme, že súrodenci sú obvykle úplne rozdiely.
Ja celkom nechápem jednu vec - prečo ťa to tak trápi? A tiež nechápem tvoj odmietavý postoj voči tej druhej sestre. Len preto, že niečomu nerozumieš, to neznamená, že je to zlé.
Inak dosť sa s tou mladšou sestrou stotožňujem. To, že si život užíva, vôbec neznamená, že je nezodpovedná.
Súhlasím s jej názormi, že v kostole je to samý pokrytec. Kto skutočne verí, tak si Boha nosí v srdci a poznám mnohých veriacich, ktorí sú každú Nedeľu v kostole a inak nemajú problém ľuďom okolo seba ubližovať. Ďalej - smrť je naozaj súčasťou života a prečo by sme sa jej mali báť?
Ja si myslím, že kdesi vo vnútri je aj tá tvoja presne taká, len nemá odvahu žiť tak akoby chcela ale podriaďuje sa očakávaniam zo strany rodiny, okolia a možno aj tvojich.
Serie ťa že sa mladá ešte neusadila? Ja si myslím, že by ťa začalo oveľa viac srať to, keby si našla poriadneho chlapa a usadila sa ;)

Galapagos

ahoj, jasne ze mozu byt! napr.ja mam starsich surodencov ja som najmladsia a tympadom problemy boli na dennom poriadku...oni dvaja boli uplne inej povahy ako ja ( oni boli trochu blbi a nenormalny ) akoby nie od otca a matky...