Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zdravé schudnutie

Príspevok v téme: Zdravé schudnutie
Dorotty

Dobrý deň, veľa článkov je tu o tomto, viem. No ja by som potrebovala tak osobnejšie vedieť čo a ako. Mám 17 rokov, meriam 165cm a vážim 71kg. Potrebujem schudnúť kvôli zdraviu. Doktorka mi povedala, že mám miernu nadváhu. Poraďte mi ako začať. Predtým asi 2 roky dozadu som riadne cvičila, no ako prišla stredná šlo to so mnou dole vodou. Nemala som ani na cvičenie chuť, na nič. Doteraz je tomu tak, prídem zo školy vždy vyčerpaná. BUde to aj stravou? A začali mi aj depresie z toho všetkého. Potrebujem sa od niečoho odraziť. Aké cvičenia sú najvhodnejšie? Niekde som čítala, že hlavne silové cvičenia. A čo strava? Poraďte mi, budem rada.

vajanka

tu je jeden celkom fajn clanok o chybach, ktore robime pri chudnuti, skus si prečitať, možno ťa v niečom inšpiruje -odkaz odstránený-

Fleur-de-lis

@odpovedam, a v tom článku, ktorý si sem dala, je aj odkaz na ďalší článok, že prečo sú obilniny dobré. A s tým aj sama nesúhlasíš ;)
Ako ja nie som za extrém, že 50 g sacharidov za deň. Ale proste dnes sa konzumuje extrémne množstvo sacharidov a väčšina spracovaných.
100-200/250 g sacharidov za deň nemôže byť predsa primálo, nie?
A argument, že inzulín dá signál, že je telo nasýtené a teda ak je primálo sacharidov, tak ten signál nepríde. No ja som zas čítala, že dostatok tukov dá ten signál...
Neviem. Nie som za extrémy, ale smer paleo mi ani ako extrém nepríde, pokiaľ ho človek praktizuje s rozumom a nemá fóbiu z akože "prehreškov", teda dať si aj viac sacharidov, nejaké nepasterizované mliečne produkty, ryžu a podobne... Prosto sledovať svoje telo a naučiť sa mu porozumieť.

Dominka

súhlasím s Fleur-de-lis
vynechaj hlavne pečivo, cestoviny, cerealie.. dopraj si vela zeleniny hlavne tej zelenej
vhodnym tukom sa nevyhybaj: kokosovy olej, rybí olej, orechy, semiačka, avokado, olivovy olej/pre studenu kuchynu/...

Fleur-de-lis

no zbežne som si to prečítala.
Neviem čo si o tom myslieť. Totiž niektoré testy, ktoré sa tam popisujú, trvali 3 dni. Podľa mňa je prirodzené, že ak človek náhle veľmi zníži príjem sacharidov, tak organizmus potrebuje čas aby si na to zvykol. Takže stresová reakcia je logická.
Ale ak sa množstvo znižuje postupne, organizmus si na to postupne priviká.

A ďalej, že športovci môžu a možno by aj mali zvýšiť príjem sacharidov som čítala aj v paleo :)
A rovnako, že ženy by nemali ísť prinízko so sacharidmi.

A ďalej sa tam neuvádza, aké potraviny jedli počas nízko sacharidovej stravy. Teda, či bolo mäso kvalitné, z voľného chovu, aké tuky sa jedli a podobne.

A tiež mi tam celkovo chýbajú časové intervaly. Teda, čo znamená po dlhšej dobe? Po pol roku, roku či 10 rokoch?

Neviem, no sú ľudia na paleo aj 5 rokov a nebadajú zhoršenie stavu.
A pokiaľ áno, tak proste stačí sa poinformovať, čo s tým, možno bol naozaj niekto na príliš nízkej hladine sacharidov pre jeho daný organizmus a je treba to zvýšiť. Ale to paleo nevylučuje.

Neviem, ak mi niečo ušlo, tak sa kľudne vyjadri, ja som otvorená hľadaniu pravdy...

odpovedam

vidim, ze zobrazilo. dlhodoba ketoza sposobuje znizenie funkcie stitnej zlazy, zvysuje produkciu kortizolu (stresovy hormon), znizuje produkciu pohlavnych hormonov, vykyvy nalad, znizuje funkciu imunitneho systemu, sposobuje svalovy katabolizmus a znizuje aj niektore kognitivne funkcie mozgu... posielala som tieto studie niektorym propagatorom ketozy na slovensku a odignorovali to. ocividne im o pravdu neslo. ale kratkodobo je tato dieta prospesna. inak vsak zmysel nema.

odpovedam

pozri si niektore studie, ja mam k nim sice pristup ako byvaly vedecky pracovnik, ale ak ti tu hodim link, neotvori ti to...
skus aspon toto, toto je verejne.

www.precisionnutrition.com

odpovedam

konstantny pohyb po dlhsi cas (40 a viac minut) spaluje svalovu hmotu. je jedno, ci behas, bicyklujes, korculujes, skaces... ide o to, ze nemenis frekvenciu. pokojne si sprav intervalove kardio na svihadle - povedzme minutu chod na plno a potom maj oddychovy interval, tak isto, akoby si behala. Len tam by som sa obavala nejako potknutia sa alebo zamotania :-) ale ano, moze byt aj svihadlo. ale intervalovo ;-)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zdravé schudnutie - Fórum - ZDRAVIE.sk