Zuby neumyvanie a umyvanie

Príspevok v téme: Zuby neumyvanie a umyvanie
huhu331

Co sa moze stat, keby som si neumyvala zuby, len raz za tyzden? Ma niekto skusenost aj 3 mesiace a viac? Denne len vyplachovat..
Dalsia otazka je, co pouzivate na cistenie. Lebo zubna pasta nie je podla niekoho vlastne potrebna(a ta vona moze byt otravna) a potom tie medzizubne kefky su vraj lepsie ako nit, no je to trochu drahe a zlozite, nie?

llek

Pri umyvani zubov je najdolezitejsia technika, teda ako si ich umyvas a potom cim, myslim akou kefkou. Zubna pasta v tom celom nehra moc rolu. Zubna kefka- najlepsie ultra soft, uplne jednoducha, ziadne specialne tvary a strihy. Co je dolezite su medzizubne poriestory - bud medzizubne kefky alebo este lepsie sprchy, co je vlastne tryska, ktora tenkym prudom vody preplachne medzizubne priestory a neporani mechanicky dasna. Zaroven je to masaz dasien, takze su odolnejsie. Zubna sprcha so spravnou kefkou ti do buducna usetria hodne vela penazi

Angelina7777

Dakujem za napad, skusim aj vymenit zub. pastu, pripadne aj ten zub.olej
skusim
je to hrozne, kebyze teraz mam ist na gastroskopiu, tak by to kvoli napinaniu asi ani neslo

odpovedam

angelina, skus to umyvanie zubov skombinovat aj so zubnou nitou alebo medzizubnou kefkou, ked to tradicnym sposobom nejde. musi to by velmi neprijemne, ten pocit na davenie. mozno by k tomu pomohol nejaky vyplach...

zuzi74

Este jeden zaujimavy rozhovor pre tych, ktori si myslia, ze zubna pasta je pre hygienu ustnej dutiny potrebna.
Zubny olej pouzivam prave od tohto uznavaneho aromaterapeuta.

www.youtube.com

Angelina7777

no ja mam taky dost velky problem - len vidim zubnu kefku a uz ma napina. je to tehotenstvom, ale neviem ako budem takto pokracovat dalej, este polroka si nebudem umyvat zuby? :-(((((
teraz to zvladnem tak na minutu maximalne a hrozne napinanie na vracanie, obcas aj uz zaludocne stavy citim v ustach, tak to nema vyznam , lebo tie stavy su pre zuby agresivnejsie ako plak.
uz neviem co s tym, myslite ze zubny olej je naozaj riesenie??

zuzi74

odpovedam, ak ti vyhovuje zubna pasta, tak ju pouzivaj, ja cistim zuby olejom a som spokojna. Medzizubna nit je pre mna samozrejmostou, bez nej by som nedokazala poriadne vycistit medzizubny priestor.

odpovedam

problemom nie je latka, ale mnozstvo. mas rozne chemicky izotopy roznych latok. v jednej forme skodia, v inej maju ine vlastnosti. povedzme, ze fluor ako jed je iny nez ten do kozmetiky, takisto uhlik je raz vo forme makkej tuhy a inokedy tvrdy diamant. ak zubnu pastu neprehltnes, je bezpecna. neviem ci predstavit, ze by ti prirodna zubna pasta spravila adekvatne pH v ustnej dutine. ale rozhodne je na mieste pouzivat medzizubne kefky a nite, pretoze najviac kazov sa robi prave v medzizubnych priestoroch. vyplachy urcite nestacia, nemaju ako "vysuchat" prec povlak.

zuzi74

Poslala som ten odkaz hlavne kvoli tej chemickej zlozke, ktora je takmer vo vsetkych samponoch, pastach, sprchovacich geloch. Na tom, ze skodi nevidim nic nepravdive.

odpovedam

zuzi74, dala si tu odkaz na nedoveryhodnu webovu stranku a hlavne - zavislu od inzercie alternativnej mediciny. Ak chces niekomu posuvat info, tak overene, overitelne a hlavne nezavisle informacie. Dany web podsuva ako fakty veci, ktore su dokazane nepravdy. Takze ten web pokojne prehliadni, ak budes hladat info. a ked niekde vidim "prekyslenie organizmu", mam chut poliat tou kyselinou tych, co takuto hlupost siria. ;-)