Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zimnica / triaška

Príspevok v téme: Zimnica / triaška
Marks

Pri prechádzkach počas chladných dní, výhradne vo večerných hodinách a najmä pri zmene prostredia (opustenie kaviarne, práce, školy, tréningových priestorov) príde na mňa náhle zimnica spojená s triaškou.

Obliekam sa primerane počasiu, žiadne labzovanie v krátkych tričkách a mikine. Triaška aj zimnica po presune do teplejšieho prostredia behom chvíle skončia a cítim sa úplne normálne.

Triaška aj zimnica prichádzajú náhle, v okamžiku mi zostane nevydržateľná zima a začne ma triasť. Ihneď po presune domov si vždy odmerám teplotu => doposiaľ sa nestalo, že by som mal horúčku alebo akékoľvek iné prejavy horúčky, pri meraní sa teplota pohybuje na úrovni 36,6.

Som aktívny športovec a od útleho dectva som bol vystavovaný tvrdým klimatickým podmienkam, veľkej fyzickej záťaži a stresu. Zima vo všeobecnosti nie je problém, nakoľko som zvyknutý hrávať zápasy a zúčastňovať sa behov pod bodom mrazu, resp. vystavovať telo enormnej fyzickej záťaži pri veľkých horúčavách. Preto si neviem náhle zimnice ani triašky vysvetliť. Taktiež, krvný obraz nevykazuje žiadne abnormálne hodnoty.

Prvýkrát sa problém vyskytol, keď som mal 19 rokov počas zápasu pri enormnej fyzickej a psychickej záťaži (stres) zo strany trénerov, keď sa nedostavoval očakávaný výsledok, napriek obrovskému úsiliu a nahromadeniu osobných problémov. Vtedy sa jednalo o kolaps organizmu vplyvom totálne preťaženia. Jednoducho úplne vypnutie spojené s neskutočnou zimnicou a triaškou. Následne sa zimnice a triašky začali opakovať, náhodne žiadne pravidelné udalosti.

Pri presune domov počas chladnejších dní dostanem neskutočnú zimnnicu, ktorá nie je spojená so žiadnymi prejavmi horúčky. Od chrbáta mi zostane zima a začne ma triasť.

Stáva sa to niekomu z vás ? Stretli ste sa niekedy s týmto problémom ? Viete o nejakom riešení ?

Je pravdou, že väčšinou sa zimnica vyskytuje v krátkom časovom slede po extrémnych výkonoch, resp. pri zvládaní nadmerného množstva úkolov, pri ktorom som vystavený obrovskému nátlaku (stresu) v krátkom časovom horizonte. V žiadnom prípade sa nejedná o problém s nadváhou, cholesterolom. Na stres a nadmernú fyzickú záťaž som zvyknutý.

Viete niekto poradiť ?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zimnica / triaška - Fórum - ZDRAVIE.sk