Kam speju dnesne vztahy?

Príspevok v téme: Kam speju dnesne vztahy?
ddenis

Mojej kamaratky znama (zadana) bola na dlhsi cas v zahranici. Tam podviedla svojho priatela, co zevraj nasledne aj olutovala a povedala, ze uz nikdy viac. Po case za nou prisiel priatel a poziadal ju o ruku, netusiac, ze co ona vyviedla, a suhlasila s poziadanim. Je mozne ze sa to ani nikdy nedozvie. To naozaj je vsetko dnes o podvadzani? To ludia nedokazu vydrzat chvilu bez milovanej osoby bez toho, aby niekde zahli? Ak niekoho lubim a vazim si ho, tak predsa nedam inemu/inej, aby som neublizil milovanej osobe. Co podla vas vedie ludi k niecomu takemu?

odpovedam

ddenis, neprekrucaj moje slova. nepisem, ze ked ma niekto malo slobody, ze ma podvadzat. pisem, ze je na mieste sa zamysliet nad motivaciu. ale to ma spravit dotycna slecna, nie ty.

odpovedam

ddenis, lenze ake nasledky? ked niekto podvedie, vacsinou zabezpeci, aby sa to dotycny nedozvedel. A ty nemas pravo byt niekoho svedomim. Nevies, co dana zena preziva, ake ma vycitky a su taki, co sa proste poucia az z vlastnych chyb. Kto vie, mozno nemala dost slobody vo vztahu, a tak to na tej dovolenke riskla. Mozno ma malo sebaucty, mozno ma inu vychovu, mozno ma malo nehy, mozno mala zle vzory ako dieta... co ty vies, aka bola jej motivacia? podla mna tomu venujes zbytocne vela pozornosti. alkohol neospravedlnuje, ale (takmer) vsetci vieme, co to s nami robi a ze co sa stalo, uz spat nevezmeme.

ddenis

odpovedam:
cize, ak clovek nema vo vlastnom vztahu dost slobody, tak hned ma dat druhemu? Takto sa to neriesi. V normalnom vztahu sa to vola KOMUNIKACIA, ktora moze vyriesit problem, a nie roztiahnutie noh ;)

ddenis

ja nejdem kazit nici vztah. Ja sa len zamyslam nad tym. Proste clovek nikdy nevie co spravi, ale mal by predtym mysliet na nasledky. Alkohol/drogy nie su vobec ospravedlnenka. Ako zlodej vie, ze nasledky jeho konania mozu byt odsudene odnatim slobody, tak u podvedenia to ma vediet ten dotycny, ze takto moze znicit zivot nielen sebe, ale aj druhemu cloveku, ktoreho UDAJNE miluje.

odpovedam

vozovna, mentorske tvrdenia typu "ked niekto nevie pit, nech nepije".. nic v zlom, ale maj kontrolu nad vlastnym zivotom, nie nad zivotmi inych. Ak je pre teba vyhodne byt s jednym clovekom cely cas, tvoje rozhodnutie.

Ja by som volila rozhodne radsej byt stastna, nez mat vyhodu. Vacsina ludi, co podvadza partnera, to robi preto, ze vo vlastnom vztahu nema dost osobnej slobody, a tak si to psychohygiena vynuti takto. V akychkolvek zatazovych situaciach za nas prebera kontrolu mozgovy kmen, nie seda kora, takze su mechanizmy, ktore neobides. Preto sudit je lahke, ale sami robime ine chyby a niekde inde...

vozovna

Nie je jednoduche byt cely zivot s jednym clovekom.

ale je to vyhodnejsie, ako lietat hore dole, viete kolko prace da prerobit vsetky poistne zmluvy a neustale rok co rok menit opravnene osoby.

uz len z principu, nechcela by som kazdych x rokov menit domov, alebo si sem anstahovat inu klobasu.

a PS: ked niekto nevie PIT, tak nech nepije, lebo ak zabije tvojho rodinneho cloena v opojeni, tiez mu neodpustis tak lahko.

odpovedam

Aj ty mas urcite za sebou nieco, co mohol niekto iny odsudit ako nehorazne, nemoralne, neodpustitelne...

55% manzelstiev sa rozvadza, tie, co ostanu z 50% nie su stastne. Nie je jednoduche byt cely zivot s jednym clovekom. V minulosti sa ludia casto brali kvoli dohodam ich rodicov alebo preto, ze to bola konvencia. Dnesni ludia sa vacsinou z lasky beru. Ale podvadza sa rovnako. V davnych casoch v istej kulture bolo normalne, ze muz mal manzelku a k tomu mladeho milenca. o co ti toto pride zvratenejsie?

Nikomu sa nepaci byt podvedenym. Ale chces privela od cloveka, ktory podviedol pravdepodobne pod oparom alkoholu, kedy sa zabrany stracaju. Ale ako niekto pisal, nebol/a si pri tom a chemia v nasom mozgu nam vie niekedy pekne stazit situaciu. To je ako ked povies tremistovi, nech sa vystupenia neboji. Tam reci proste nepomozu.

Povznes sa nad to a nechaj tak. Je to ich slobodna volba, co si povedia, nepovedia a kto koho podvedie. Zodpovednost je len ich. Ale urcite by som im kvoli tomu ich vztah nekazila ani ich nijako nesudila.

vebe

Ty tu riesis problem niekoho ineho, mas trochu informacie, ale nebola si pri tom, nepoznas okolnosti, nevies ako to bolo. Netvrdim, ze to co dotycna urobila je spravne, to nie, ale nikto z nas nevie dost na to aby jednou vetou odsudil Plati, ze nikdy nehovor nikdy no a hlavne sa snaz svoje zasady uplatnovat vo vlastnom zivote a menej sud druhych. Ked budes mat deti, tak zi taky zivot aby aj oni mali urcite zasady a pravidla, to je ovela uzitocnejsie ako sudit druhych

5.5 elsa

keďže tam bola na dlhší čas tak je to asi jasné aj jemu preto vzťahy na diaľku nefungujú no priznať by sa mala,ale on to určite vie .... aj on mal nejakú určite tiež jej to nepovie .....

vozovna

Suhlasim s tym, ze neni dobre ju trestat, myslim zeje potrestana az dost a keby sa to jej muz dozvie, znicilo by mu to zivot.

Len dufam, ze ta zenska co ho podviedla, dostane co si za to zasluzi, a par dni sa v pekle posmazi.. Potom nech si ide do nebicka za muzickom, to je uz jedno.

Nemyslim ze tych par sekund slasti stoji za cenu niekolkorocnejho vztahu. Ani vy nedate niekolkorocyn plat za 1 veceru, akokolvek luxusnu.

Nieklkorocny vztah mozno nadsadit az nad niekolkorocny plat, lebo vztah = cas a cas su viac, ako len zaprasene prachy.