Cim nahradit oblubeny chlebik

embryo

vysadenim chlebu nikto nikdy dobru postavu neziskal, preco sa v niecom ombedzovat, co mas rada? co tak skusit viac sportovat? :-)

Fleur-de-lis

uf, to neviem. Ja si pečiem.
Našla som paleo predajňu, ale chlebíky sú zo semienok a tie sú síce ok, ale nie vo veľkých množstvách a denne.
www.paleoshop.sk

Alebo pohánkový chlieb www.bezlepkova-strava.sk

A nedá sa ti napiecť viac a zamraziť si? Aby si nemusela často, ak nechceš...

Alebo sa informuj v zdravej výžive a podobných obchodoch, že aký sortiment pečiva ponúkajú.

Fleur-de-lis

Občas si môžeš samozrejme spraviť aj bezlepkový chlieb z pohánky a podobne, ale denne by som to nejedla, pretože ostáva problém fytátov, lektínu a inhibítorov.

Fleur-de-lis

ak už chlebík musíš, ja by som radila z múky z kasavy (maniok, sladký zemiak) a kokosovej múky. Nie je to obilnina, takže je to oveľa vhodnejšia alternatíva. Prípadne občas primiešať múku z orechov alebo semienok, ale nie na dennej báze.

Problém obilnín si načítaj z netu. Tu je podstata:
"Obilniny a strukoviny obsahujú fytáty (antinutrienty), glutén a lektín (agresívne rastlinné bielkoviny, ktoré sa správajú ako vírus), ako aj vysoký podiel škrobu. Tieto problematické látky sa nedajú efektívne odstrániť ani mechanickou či tepelnou úpravou potravín. Obilniny, strukoviny a výrobky z nich nie sú pre človeka vhodnou potravinou. Problematický charakter obilnín a strukovín sa nemení ani pri "bio" či "celozrnných" druhoch."
www.paleo.sk