Davaju vam soferi prednost na prechode pre chodcov?

Príspevok v téme: Davaju vam soferi prednost na prechode pre chodcov?
chodkyna

Mne nie. Ak stojim sama na prechode musim cakat kym prestanu chodit auta aby som sa dostala na druhu stranu cesty. Ak uz je nas viac na prechode pre chodcov tak zastavia ale mne samej nie. Dost ma to irituje lebo niekedy sa ponahlam a zaboha nedaju tu prednost a stojim tam aj pat minut. Stale idu a idu a to ma serie ze s dobre ze nie s dvadsatmetrovym odstupom chodia tie auta a uz sa zda ze clovek prejde a zrazu dalsie auto za nim. Mozem vybehovat na kraj cesty nedaju tu prednost za nic. Ako je to u vas? Tiez mate ten problem ako chodec na frekventovanych cestach?

no ne

Ja s tym problem nemam praveze naopak niekedy nechavam prejst auta ja lebo niekedy fakt, ze zbytocne zastavia, mohli by hned prejst a v zapati by som presla aj ja bezproblemov...

Mna to praveze niekedy az nastve, ze mi furt zastavuju :D lebo ja sa s tym neserem, ja ked chcem tak vykrocim a prejdem na prechode a zastavia aj ked nechcu a ked ma zrazia tak je to ich vina...

sinsinety

ja co viem tak najvacsi problem s davanim prednosti na prechode pre chodcov maju zeny. Oni asi maju strach ze ked by nahodou zastavili na prechode tak im zdochne motor a uz nenastartuju ako to vidim u autoskol.
ale aj ja som si vsimla ze najma na frekventovanych cestach je problem aby auto racilo zastavit. Tak kazdy si povie preco ja by som mal zastavit nech da iny prednost. Neznasam to tiez ked prejde aj patnast aut a ani jeden sofer nezastavi.

miki24

práveže vo väčšom skôr dajú prednosť, ale v malom mestečku, kde je vyše 10 kruhových objazdov tak chápem, že je problém s tým, lebo tiež vodičom sa stať potom skoro každých 50 metrov veľmi nechce.

Žužova

Bože takéto banality..nikdy som sa nad takým niečim nezamýšlala ale teda vačšinou mi zastavia.proste vstupim jednou nohou do cesty pomaly a im to vačšinou trkne. zrejme sa na tento ,,problem" velmi zameriavaš tak zákon schválnosti ti rob napriek.
:o)
Ale asi záleží aj v akom meste bývaš.Ak v nejakom velkom tak tam je to možno o inom.