Prieskum

Príspevok v téme: Prieskum
nastya

Aká je pravda , akú hodnotu máme pre naše okolie ? je to len priateľstvo fungujúce na soc. sieťach ? alebo všeobecne založené na technike od mobilu po mail ? čo sa stane s ľuďmi , keď im zmiznete zo zorného poľa , z jedného dňa na druhý toho človeka neviete vypátrať ani na facebooku , číslo nedostupné , máte v okolí takých ľudí ? chýbajú vám , alebo si ani nevšimnete že, vám zrazu nejaký ten kamarát chýba ? myslím na hodnotné vzťahy nie povrchné a podobne
napíšte mi , chcem to vedieť pretože sama som jedna z tých čo občas len tak zmiznú ......

no2

Facebook umožňuje "len" ďalšiu formu komunikácie medzi ľuďmi cez internet, chatovanie. Fotky si rád pozriem, to je celé.
Ľudia s tým ešte nevedia poriadne robiť. Friend je priateľ a unfriend je zrušenie priateľstva (aj to sa dá).
Problém vidím len v tom, že ľudia ani sami nevedia, kto je a kto nie je ich priateľ :D
Pes je priateľ človeka, to viem isto...

nastya

vieš čo je paradox? že veľké percento je tam len ľudí neviem ako sa to správne a odborne nazve :) čo len určitú skupinu ľudí , profilov sledujú , nie kvôli tomu , že by ju "mali radi " ale naopak...
mne napríklad vadí aj možnosť "fake" a to veľkého počtu profilov ... :) ja som si obľúbila celkom len čítať blogy , zamyslieť sa , pousmiať a nestrácať čas s fb nič nové ti to nedá , teda mne určite nie

XXXXX

Presne pre tie hlúpe trápne statusy a aj pre tú smiešnu faloš už trávim minimum času na fb, fb má aj výhody a aj nevýhody, ale najväčšie + je na ňom tráviť minimum času :D

odpovedam

nastya, FB je lakadlo pre tych, co sa chcu v ociach druhych prezentovat ako lepsi, krajsi, atraktivnejs a zaujimavejsi. ale to nie je vina soc. sieti, je to len potreba tych ludi. avsak ludia, ktori ta chcu vidiet, si cestu k tebe najdu, aj bez fb, neboj ;-)

nastya

ja viem , že nie všetci "žijú" na webe ale veľa áno , ja som proste začala fb doslova neznášať a všetko spojené s týmto ,, tie trápne statusovanie , všetkého proste , povedala som si dosť , asi som bola vtedy viac virtuálna ako reálna osoba ...teraz som bez toho a existujem , síce bez FB kontaktov ale som

odpovedam

nemyslim si, ze je riesenim detom internet zakazovat. skor im treba vysvetlovat, s cim sa tam mozu stretnut a diskutovat o tom, ci to je prinosne alebo nie. a ak ma dieta nejaky zakaz, musi presne vediet, preco. cize rodicovska kontrola je urcite na mieste.