Prieskum

Príspevok v téme: Prieskum
nastya

Aká je pravda , akú hodnotu máme pre naše okolie ? je to len priateľstvo fungujúce na soc. sieťach ? alebo všeobecne založené na technike od mobilu po mail ? čo sa stane s ľuďmi , keď im zmiznete zo zorného poľa , z jedného dňa na druhý toho človeka neviete vypátrať ani na facebooku , číslo nedostupné , máte v okolí takých ľudí ? chýbajú vám , alebo si ani nevšimnete že, vám zrazu nejaký ten kamarát chýba ? myslím na hodnotné vzťahy nie povrchné a podobne
napíšte mi , chcem to vedieť pretože sama som jedna z tých čo občas len tak zmiznú ......

odpovedam

nie je pravda, ze socialne siete ochudobnuju ludi o osobny kontakt. je to presne naopak. vdaka soc. sietam sa stretnu ludia, ktori by inak na stretnutie moznost nemali. Virtualna komunikacia doplna tu osobnu, nerozumiem, preco vela ludi tvrdi, ze ju redukuje. Ludia sa stretavaju rovnako. alebo cely den sedite za pocitacom a nevystrcite z domu nos?

Ak ma niekto dojem, ze niekto mu dlho nenapise, alebo ze si spolu nemaju co povedat, tak su dve moznosti. Bud ten clovek nestoji o komunikaciu s TEBOU alebo nestoji o komunikaciu VIRTUALNU. nie kazdy si rad pise, telefonuje. problem nemusi byt v tebe. a ak mas pocit, ze ano, tak popremyslaj, co by si mohla zmenit, aby to bolo lepsie ;-)

XXXXX

Ľudia, ktorí sú ''závislí'' na sociálnych sietiach aj zabúdajú čo je to sa stretnúť z očí do očí. Vlastne sociálna sieť je virtuálny priestor kde si píšeš s ''kamarátmi'' a aj s kamarátmi. Jasné preboha, že je lepšie sa stretnúť s niekým, nevidieť ho možno dlhší čas ale stretnúť sa s osobou a tým pádom si byť vzácnejší, než chatovať s ním deň čo deň a nakoniec už nebude človek vedieť čo s ním má písať. Bohužiaľ málo kto si to uvedomuje. Sociálne siete niekomu pekne ničia život, aj mne ničili, dokým som sa nespamätal...