Vztah bez sexu

Príspevok v téme: Vztah bez sexu
smutneoči

viem, že táto téma tu už bola veľakrát, aj som si viaceré príspevky prečítala. ale som uz velmi smutna z celej situacie. sme spolu skoro dva roky, byvame spolu. posledny sex bol v auguste. na dvanastdnovej dovolenke. 1 krát. citim sa bezmocne. inak je velmi pracovne vytazeny, a ked som sa o tom snazila normalne rozpravat, povedal, ze to nie je preto ze ho nepritahujem, ale ze jeho to ani nenapadne. ze je velmi unaveny, a vecer (tj o polnoci) je rad ze pride domov a otvori si pivo. potom som uz aj z nervozity do neho ryla a podpichovala ho, rozne narazky, po dalsom rozhovore mi povedal, ze to ho este viac deprimuje. ok, tak som teraz uz dva tyzdne ticho, neiniciujem, cakam a nic sa nezmenilo. uz sa aj stalo, ze som ho zacala zvadzat, ale odmietol ma. citila som sa velmi ponizene. som otvoreny clovek, a vacsinu toho, co citim a prezivam, mu viem aj povedat, niekedy aj naozaj konstruktivne (bez vycitiek, ze hovorim o mojich pocitoch, neutocim na neho atd). ja neviem co mam robit, som v najlepsich rokoch, on podla mna tiez. pytala som sa ho ci ma niekoho ineho, alebo ci ma zdravotny problem, povedal ze ani jedno ani druhe. chodi len domov a do prace, verim mu. uprimne, ani by mi nevadilo, ze tolko pracuje, keby aspon ten sex bol :(
a ked fakt zle obdobie pracovnej vytazenosti, tak je tak psychicky vycerpany ze spava na gauci. asi zvyk z casu ked byval sam. vtedy je to fakt tazke pre mna. inak sa objimame skoro stale, rano, na privitanie, na rozlucku, hocikedy, bozky..ale sex nie. kto ma podobne skusenosti a ako ste to riesili? dakujem.

De

Otazka je, preco vlastne chces ten sex?

A) Lebo si ho vynucuju tvoje sexualne chtice, telo sa potrebuje fyzicky ukojit

B) cez sex chces spojit navzajom vase duse do akehosi vesmiru.

Ak je to po A) tak si iba zver, ak po B) tak by si mala byt schopna vydrzat a preniest sa cez absenciu suloze az pokial to nebudete chciet obaja rovnako pre hlbsi zazitok. Ak to druha strana trvalo odmieta a neciti potrebu bud sa uspokojis "iba" s dusevnym levelom vztahu, alebo budes hladat niekoho ineho kto sa casom bude chciet spojit dusevne na vyssiu uroven, a to aj cez sex.

RNG

Clovek si musi najst partnera co mu vyhovuje aj po tejto stranke.
Zialbohu sa situacia casom moze zmenit, lebo stres vplyva na sexualny zivot velmi, tak isto rozne latky, ako plasticizery a konzervacne latky na ovoci(postreky ako pesticidy, herbicidy, aj na predlzenie trvanlivosti)
Ale je na stastie hromada doplnkov co zvysuju libido, ci uz u zien, alebo u muzov, takze sa to da ciastocne regulovat.

ema123

Mala som partnera, kde to bolo podobné a bolo to trápenie. Vedeli sme sa rozprávať, mali sme veľa spoločných zážitkov, bol starostlivý ale sexu bolo málo a aj to len vtedy, keď som ho inicializivala ja. Veľmi mi chýbalo, že po mne netúži, že tam nie je vášeň z jeho strany, aj som si poplakala do vankúša. Rozišli sme sa, ja som to ukončila. Aj keď som si vtedy nebola istá, teraz viem, že to bolo dobré rozhodnutie. Vo dobrom vzťahu sa treba cítiť spokojne a šťastne. Myslím, že v takom som teraz.

Agnes989

Mozno je gay alebo asexual. Ak chces normalny vztah, budes sa musiet poobzerat inde. Skus sa s nim este porozpravat, ale ak to odmieta riesit, tak sa to nikdy nezmeni.

smutneoči

Agnes989 no..nie, neyvhovuje mi to takto, komu by to vyhovovalo? nie som uz pubertacka, chapem, ze k vztahu patria aj problemy, partner by mal byt oporou. stale som dufala, ze sa to zmeni, ze uz iba toto a tamto a bude v praci volnejsie, ale asi som len riadne naivna..

Agnes989

A to ti ako vyhovuje taky vztah kde si furt len sama, on je stale len v praci, a ked sa nahodou raz za tyzden stretnete, nema nikdy chut na sex? Co mas vlastne z takeho vztahu? A da sa to vztahom vobec nazvat? Podla mna ste skor spolubyvajuci co sa sem-tam stretnut ale takto vztah urcite nevyzera.