Nohy ma nepocuvaju

Príspevok v téme: Nohy ma nepocuvaju
SSSisa

dobry den,
pisem Vam,nakolko som uz bezradna a zufala...
som 45rocna mama dvoch deti a muza po dvoch infarktoch,okolo domacnosti mam toho dost a teraz este dalsie moje zdav.problemy...
vsetko zacalo pred asi 8 rokmi-po operacii zlcnika
po navrate z nemocnice som mala strpnute nohy,tak ma pani dr.poslala na neurologiu,kde neprisli na nic
od vtedy s tym zijem
obcasne navstevy u neurologa,neskor zistenie za mam polyneuropatiu na nohach
dalsia operacia-stitnej zlazy
nohy som ako tak citila,chodievala som na prechadzky,na huby atd..
pred asi 2 mesacmi sa moj stav zhorsil(trpnutie jazyka),ze som musela byt hospitalizovana na neurologii
tam rozne vysetrenia-CT,MR a lumbalka-po nej sa nohy celkom"zblaznili"
vysledky-CT mozog ATS zmeny mozg.ciev,MR PHD chron.stadia,lumbalka-zacinajuca SM(objednanie do SM centra)
vsetko beriem,len preco Vas obtazujem a pisem...
po lumbalke mi odisla prava noha-dufam,ze to nieje vdaka SM,ze je to len chrbtica(bola som prehnuta vyse pol hod.a nemohli"potrafit",tak to skusali 7x a natrafili mi aj na nerv)-no a od vtedy sa stav len a len zhorsuje,neudrzim balans-hned spadnem,noha sa podlamuje-neudrzi ma,uz vobec nechodim von(ani pred bytovku so psikom,ani do obchodu..)
ked sedim je to ako tak,ale chodza minus..
doslova sa strciam a padam s pozicanou barlou po byte,vsetko ostava na dcere a manzelovi
mam pravu nohu studenu,necitim ani jednu,musim sa pozriet,ci mam ponozky,problemy su s mocenim,stolicou-proste som doslova odpisana
zaciatkom decembra idem na MR LS chrbtice-snad pridu na to co blokuje nohu,pre ktoru nemozem stat "na vlastnych"
velmi by som Vas chcela poziadat a radu"pomoc"...
vela krat som spadla(ci hrudna chrbtica,krcna,alebo kostrc)
ak som vyrusovala-prepacte,ak mi odpisete,budem Vam srdecne vdacna..
vsetko dobre prajem

zmena

jedno by som ti odporucila len neviem ci je to pre teba realne. pred 5 rokmi som tu na tomto fore nasla kontakt na jednu psychologicku. mala som vtedy nador na mozgu. mala som ho uz 11 rokov, nezvacsoval sa dlho a vsetko bolo uplne v norme. obcas nejake drobne problemy ktore som ale nejako neriesila. odrazu sa ale nador zaktivoval. kedze bol neoperovatelny, nastala panika v mojej rodine aj v mojej hlave. ten stav tazko je mozne niekomu priblizit lebo ta skusenost sa preniest neda. nikomu to neprajem. a vtedy na pokraji sil som si tu nasla ten kontakt. hovorila som si ze psycholog to predsa nevyriesi ale nejake vnutorne pudenie ma nutilo sa na tu osobu nakontaktovat. nakoniec to za mna urobil moj manzel. isiel tam k nej so mnou. sedeli sme u nej par hodin. manzel bol aj medzitym vonku aj sa vratil. ona mala stale na nas cas, vsetko so mnou prebrala. musim povedat, ze ma vobec neliecila, ani sme sa na nijakej liecbe nedohodli. tam sa vtedy ani nic ine robit nedalo. ale vysvetlila mi co mam pre svoje zdravie urobit ja sama. prisla som k nej ako kopka nestastia, clovek odkazany umriet a odchadzala som ako znovuzrodena. cela jej pomoc, to bol ten jeden dlhocizny rozhovor a potom mnozstvo mailov ktore sme si vymenili. ja neviem sama cim, ale nador sa znova stiahol. liecbu som ziadnu neabsolvovala, ale jednoducho som uz roky v remisii a citim sa velmi dobre. nemyslim na mozne zhorsenia. celkom som zmenila styl zivota. z pesimistu som sa zmenila na optimistu. som zdrava a mam vela energie. nedokazem posudit, ci by nieco take pomohlo kazdemu. ale som si ista ze ked clovek na svoj problem pozrie inak, tak dokaze vela zmenit. my mame v sebe velmi vela sily a moznosti pomoct si sami. len musime vediet ako na to. niekedy potrebujeme cloveka ktory nam to ukaze. ja som takeho nasla v tej psychologicke. skus aj ty nieco podobne. neprepadaj zufalstvu. mas v sebe silu len ju musis vyuzit.

llek

To co opisujes, by mohlo splnat kriteria pre SM. Toto su priznaky. Mala si robene vysetrenia, podla ich vysledkov asi neurologovia maju predstavu o co ide. Likvor bol odoslany na analyzu, lebo jednym z vyzstreni, ktore sa pri podozreni na SM robi je aj likvor. tie vysledky ale mu nepozname, tak je velmi tazko sa k tomu celemu vyjadrovat.Co sa tyka tej nohy, iste pri lumbalnej punkcii je nenulova pravdepodobnost poskodenia niektoreho nervoveho vlakna (v mieste, kde sa lumbalka rovbi uz nie je miecha, ale su tam nervove vlakna), je to ale pomerne zriedkave a malokedy trvale. Pri SM akykolvek podnet- operacia (ako si mala aj ty pred tym), infekcia, moze privodit zhorsenie ci tzv atak.Neviem ci to moze sposobit aj odber likvoru, ked sa odoberie urcite mnozstvo,liquoru. Ten sa velmi rychlo doplni, ale niektori ludia mozu byt citlivejsi na hociaky podnet. Mozno bude lepsie si najst forum, kde sa stretavaju ludia s SM, to su ti co najlepsie vedia k tomuto nieco poradit a napisat

RNG

Nuz trpnutie koncatin ma zrejme mieco spoocne alebo z nervami alebo z cirkulaciou krvi.
Po operaciach sa casto v obehu krvi zjavia rozne krvne zrazeniny, takze odporucam v prvom rade brat enzymy, co su schopne tie zrazeniny rozpustit, ako nattokinaza, serrapaptaza alebo lumbriokinaza. davka napr nattokinazy zacina od 3 x 4000 FU, kde chces rozpustit zrazeniny a moze but aj dvojnasobna, led mas hlboku zilovu trombozu a nie len fibriny na stenach ciev, co znizuju pristup, kyslika do okoliteho tkaniva.
Na vyhojenie poskpodenych nervov pomoze brat DHA, 1.5 az 2 gramy denne, najdes ho napr v oleji calamarine.
Kedze sa moze jednat aj o poskodenie nervov virusami, co nosime cely cas v tele, odporucam ti zvysit si viralnu imunitu, pozri cez Google.sk pod mojim nickom a slovom herpes.
A samozrejme si doplnovat rozne bezne, ktorych sa nam nedostane podla novsich vedomosti z potravin dost, opakujem
selen(400 mikrogamov)
jod, 2-6 mg
zinok 30 aZ 50 mg
Vitamin C. 3 az 5 gramov
Vitamin E 400 IU
Vitamin D-3, 2000 az 5000 IU
vitamin K-2 50 az 200 mikrogramov vo forme MK-7
a samozrejme mikrovlakniny a probiorika, lebo ti iste podavanim atb znicili crevnu floru.
A probiotika v tele su schjpne vyrobit viac obrannych latok a aj rozne ziviny, nez je samotne telo schopne. Preto si treba co najskor probioticku floru obnovit.