Zdrave stravovanie a chudnutie - vymena skusenosti a dobrych rad

Helus

Ahojte kocky.
Odpovedam,drz sa a verim,ze si coskoro najdes novu pracu.
Kilecko super jedalnicek mas.
Mimma aj ty sa dobre drzis.
Slnecnica,aj tebe to ide dobre.Ja som na tom stale rovnako.Dnes som bola po roku u internistu,a zase mam vyssi cholesterol,oproti minulemu roku.Zase mi chcel dat tabletky,ale som odmietla,ze zmenim stravu,som aj chudokrvna,cely zivot.Musim sa zacat hybat,a pojde to.Zacnem poctivo doma cvicit,aj zacnem viacej chodit na rychlu chodzu von chodit.Ale ja pijem aj 4-5 kav denne,budem musiet obmedzit milovanu kavicku.pekny zvysok vecera.
Carey ty si dobre dala kila dole,ale u teba je super to,ze chodis cvicit.Budes krasna nevesta.Baby prajem vam pekny zvysok vecera.

carey

Ahojte ja som zistila ze najviac z celého dna sa tesim na to ako sa vyspim, lebo skoro rano vstavam a stale som dlho v praci a stale mi to neubuda, teraz je take cudne obdobie. Nachystala som si zajtra na obed zemiakovu kasu no nemala by som ale tak raz za cas s cottage a šunkou 96% ale rano este skocim do obchodu na knakobroty a ovocie a potom idem na trening, pritom sa trochu odreagujem, vazila som sa vcera a mala som 60,5kg takze som schudla to asi tym ze nejem uz pecivo a vecer jem len bielkoviny, takze to funguje baby.
Odpovedam ja som alergicka na oriesky tak si davam slniecnicove a tekvicove semiacka samozrejme natural za dlan kazdy den a je to fain.
Kilecko inak hej vypady, drepy s vlastnou vahou mozes robit aj doma ja to robim so zatazou teraz uz aj s 15kg dakedy, ale tak ja som iny pripad :) a tiez zdvihanie noh na karimatke je to fain na spodne brusko, ale ta strava je zaklad, preto ju aj ja skvalitnujem.

Ninka tebe drzim palce priebezne pis co papkas :)

odpovedam

nina, uplne super :-) dostatok bielkovin. Nezaskodilo by ich este trosku pridat, ale chvalim, a zemiackov predpokladam ze nemas nejako strasne vela. ono vzdy, ked chces schudnut, plati, ze prijem energie musi byt nizsi nez vydaj. inymi slovami - mas hlad. Ale vydrz, oplati sa ti to. ono ked clovek cvici a buduje si svalovu hmotu, ide to lahsie, pretoze svalova hmota spali nadbytocne kalorie. lenze aj o svaly sa treba starat, preto treba dost bielkovin, aby nepadala. svalova hmota je vas najlepsi priatel pri chudnuti ;-)

Kilecko, oriesky su super, tie konzumuj :-) ide o dobre tuky, ktore by ti nemali chybat. upozornujem vsak, ze kupuj len neprazene/nesolene... cize natural :-) a este dalsia vec - orechy treba namacat, ale tusim som to tu uz pisala.

kilecko

NINA 01 dobre ,ze si sa pridala.Ja tiez meriam ako ty a vazim viac.
A tiez som nevedela odolat pokuseniam hlavne cokolade,oriesky a tycinky z tymi som vedela prestat ,ale tie sladkosti .....
Ja ti tu radit nebudem ja nie som odbornicka ,ale na obed by som si dala len masko a zeleninku tie zemiaky uz nie.
Tak doschudnutia kamosky

Nina01

Caute baby, uz dlhsie vas citam a rada by som sa pridala:-) uz dlhsie sa snazim stravovat zdravsie, no stale som sa nevzdala tych roznych \\\\\\\"pokuseni\\\\\\\"-keksiky,zakusky,cipsy, cokolady,buchty...no vidim, ze takto to nejde a tak som si povedala dost..a idem do toho uz naplno:-) dufam, ze ked sa k vam pridam, posilni to moju pevnu volu a budem mat este vacsiu motivaciu:-)
dnes rano som sa odvazila, a startujem teda s nie moc peknymi hodnotami; vyska 175 cm, vaha 70 kg. planujem aj pomerat cm co najskor.
a dnesny moj jedalnicek
R: ovsene vlocky s mliekom
D: mandarinka
O: zemiaky,maso,zelenina
Ol: grapefruit
V: rybacia polievka

uprimne, som zvyknuta jest viac, hlavne tie nezdrave veci este pomedzi hlavne jedla..prave tie chcem uplne vylucit. rada si precitam akekolvek rady,pripomienky,kritiku,navrhy k comukolvek ohladom toho, co sem napisem:-) a drziim vam vsetkym palce,baby:-)

odpovedam

a este som chcela dodat, ze nezabudajte na strecing. je aj strecing na krize. takisto odporucam nejake videa na nete pozriet, tazko sa to tu vysvetluje, lepsie je to vidiet. zadajte nieco ako lower back stretching" alebo "lower back pain excercises"

odpovedam

kilecko, brusaky su dost napor na krize. skus ine cviky na brucho - skracovacky, dvihanie noh, bicykel a pod. urcite najdes na nete videa :-)

a okrem toho drepy urcite, takisto mozes pridat kliky (tricepsove - opri sa o gauc a dvihaj sa hore, ale aj hrudnikove - opri sa napr. o parapetu a dvihaj sa, cim si opreta o nizsie polozenu oporu, tam je cvik tazsi), dalej na nohy mozes skusit aj vypady, ci dvihanie panvy v lahu na chrbte s pokrcenymi nohami.

Brusko sa vsak cvicenim neforuje, treba palit tuk, tehlicky su pod nim :-) cize dostatok bielkoviny, malo sacharidov a dostatok dobrych tukov ;-) ja uz mam na dnes odtrenovane, dam si horucu vanu, mrtvy tah s 65kg ma dnes vystavil. drzte sa, baby! a hlavne ostante motivovane ;-)

kilecko

Maoam mas pravdu tie krize mam asi z rotany mozno aj ten steper pre mna nie je vhodny .

Ano BMI je celkom v norme ,ale ten pas brrr tuk no veru ziadne tehlicky ,ale tie som ani nikdy nemala a v mojom veku uz asi ani nebudu ,ale pas som mala uz aj lepsi pred 2 rokmi v juni som mla 86cm to bolo v pohode ,ale ja sa vratim naspat k tym mieram .Plavanie by bolo super ,ale neni kde.

Tak poradte domace cvicenie ,take co doma zvladnem v pohode.
Brusaky ,drepy ,alebo........co?