Zdrave stravovanie a chudnutie - vymena skusenosti a dobrych rad

nikusinicka

dakujem za priviitanie :)
ja mam rada iba kuracie prsia - cize aj v tomto mam obmedzenie .. ryby nemam rada vobec, co ma mrzi... no a ja zvyknem jest este tofu...vacsinou iba so zeleninou, bez prilohy ako zemiaky/ryza..

niekedy uz neveim co si zobrat ako desiatu a ranajky do skoly..

Helus

ahoj nikusinicka vitam ta medzi nami.Ja mam tiez obmedzenia,a na veceru zvyknem zeleninove,alebo sosovicove polievky.Ale najlepsie je kuracie maso na prirodno.Ja som sice neni masovy typ,ale na obed v pohode maso,ale na veceru mi uz moc nechuti.

nikusinicka

aahojte, chcela by som sa zapojit ajja

mam 18, 155 cm a 50kg...chcela by som ist naspat na mojich 47.5 - 48kg .. pribrala som odkedy mi zistili alergiu na bielkoviny kravskeho mlieka - vtedy mi strava isla dost dole, nakolko som prestala jest tvarohy, cottage (ale ten raz za cas dam, neviem odolat) a podobne..

snazim sa pravidelne cvicit vo fitku..
nejake rady na jedla ktore by som mohla jest? hlavne kde je veela bielkovin? a nie je to mlieko, tvaroh, syr, smotana, jogurty by som tiez nemala ale tam je toho asi minimum, takze to zvyknem dost casto..

Helus

kilecko diky za receptik,uz aj idem varit polievku,sampiony mam doma,a zide sa zajtra po navrate domov z kupaliska.prajem vam vsetkym pekny vecer.

kilecko

Helus ,dam si varit nakrajane sampiony do hrnca ked su tak napolovicu uvarene dam si do druheho hrnca spenit na olej cibulku strucik cesnaku ,zemiaky nakrajane ,mrkvicku nakrajanu na kolieska dam trosku hladkej muky ,sladku cervenu papriku a zalejem tou sampionovou vodou aj so sampionmi ,pridam sol,mozes aj 1 kocku zeleninoveho bujonu ,trosku vegety a varim ak chces mozes uz do uvarenej polievky nahadzat halusticky ja robim s detskej krupice plus vajce a voda a nahadzem do polievky necham povarit do hotovej mozes dat petrzlenovu vnat.

Len si dobre oddychni prajem ti to voda lieci a ten relax ti zavidim v dobrom .

Helus

odpovedam ja nemozem nic co obsahuje muku psenicnu,spaldovu mliecne vyrobky.Mozem bezlepkovu muku,ovocie,zeleninu,maso,ryzu,zemiaky,strukoviny.
Kilecko mala som na mysli sampionovu polievku,ale uz si nepametam recept.Zajtra ideme na termalne kupalisko do Velkeho Medera.tesim sa na vodu teplu,a relax vo vode,klby sa mi podakuju.

kilecko

Ovocie jedavam len dobeda .Sladkosti som si prestala kupovat ked nemam nejem.Vodu som dnes vypila 2 litre a idem pocvicit je tma a televizor mozem pocuvat aj pri cviceni ,dnes som bola na prechadzke pol hodinu v lese .Nerest mam kavy sa nevzdam je dietna hihi.Zacnem si varit bylinkove caje bez cukru dufam ,ze vysledok pride a davam si zavazok vazim sa az o mesiac dam potom vediet ,lebo to je moja slabost ,inac ja sa vazim iba rano cez den a vecer ma vaha nezaujima.Som rada ,ze pisete co papate mozem sa aspon inspirovat .Tak vela zdaru kamosky.

kilecko

Indicke placky.6oo gr celozrnnej muky taky sacok s fialovym pismom stoji okolo 60 centov kaufland aj v Tescu maju a pridat 200ml doliat vody,sol,1 kav.lyz.oliv.oleja a provenslanske korenie a pras.cesnak patlala patlala hihi a spravite 15 placiek mozte natriet kecupom ,alebo paprikovou pomazankou.Placky usmazit na oleji.

Udusit ryzu a dat varit sojove kocky s mrkvou v zeleninovom bujone potom primiesat k ryzi mozte pridat aj kukuricu vyborne rizoto .

polievka z kyslej kapusty asi tuto si mala na mysli Helus.Cibulku udusit a dat varit kyslu kapustu ,1 Kocku zel.bujonu mozu sa pridat aj zemiaky a 1 polievk.lyz.pretlaku je vyborna.

Pizza pre 2 osoby na 2 velke plechy.250gr hladkej muky a 250gr celozr.muky,kvasok,voda tepla ,sol.Na plech oliv.olej cesto a nan 1 polievk.lyz.pretlak 1 caj.lyz.oliv.oleja ,1 strucik cesnaku,korenie provenslanske a na to leco a peciem.

Napisem este viac ak bude zaujem.

kilecko

Ahojte kamosky,super ze nas chudne viac spolu nam to pojde lepsie.TAk rano som sa odvazila 70,5kg jaaaaj bolo aj lepsie ,ale aj horsie 83kg to bolo nieco vtedy som sa vlastne zoznamila cez takuto stranku s Helus drzali sme 90 dnovu dietu aj ine kamosky a super sme schudli teraz sa to neda ,lebo by nam 90 dnovka isla cez vianocne sviatky a to je ina zataz pre mnohe nemozna my sme vtedy chudli od januara 2013 bola sme skvela partia a verim ,ze aj teraz to zvladneme nieco pochudneme do vianoc a po vianociach to rozbehneme zostra.Sampionova polievka so zemiakmi tu sme mali v skrobovom dni,ale mozem dat par receptikov z 90 dnovky ja som si to vtedy pisala tak ako aj dnes som si zapisala vahu a datum chudnutia a tiez co odcvicim inac by som lajdacila kontrola musi byt este ze nemam ziacku knizku hihi.