Mám perfektný recept na chudnutie a zaberá!

Príspevok v téme: Mám perfektný recept na chudnutie a zaberá!
blumenka

Takže môj recept zaberá:
je to bez cvičenia!
Spočíva v tom, že ráno ranajkujem to, na čo mám chuť- nie vo velkej porcii, ale menšej(ja som doteraz nikdy neranajkovala), potom okolo 10.00 si dám jablko alebo rožok či šatôčku, pripadne jogurt. Potom obedujem to, čo chcem - v strednej porcii a velmi pomaly to jem, poobede ked prídem domov(okolo 15.00) si vždy dám čaj-ovocný alebo nejaký iný, kedže je horuco, tak vypijem aj čaj v 3 poharoch a tak okolo 17.00-18.00 si dám malú večeru-opäť menšia porcia a pomaly to jem...to už ani nevladzem dojesť a potom už do rána nejem...už nebývam hladna... a ak tak si dám žuvačku alebo si urobím ešte čaj.necvičím, len raz za týžden chodím tancovať(1,5 hodiny).Týmto spôsobom sa síce chudne dlhšie, ale osvedčene....bez hladovania...Ak mám chuť na sladke, tak si ho dám bud doobeda(k desiate) alebo poobede k čaju.Za 10 dní som takto schudla 3 kilá a nepribrala som ich späť!Teraz mám dokonca pravidelné stravovanie :)) Vyskúšajte, ved nič nestratíte

A-Z

Nejedenie po piatej spomaluje metabolizmus. Kratkodobi efekt ma, telo vzdy na taketo a podobne "soky" pekne reguje, ale casom si zvykne. A viem si predstavit, ze nielen teraz, ale aj o 5, o 10 rokov chceme byt stihle... Co potom? Nejedenie po 14. hodine a o dalsie 3 roky nejedenie po 11. hodine?
Myslim si, ze najmenej "bolestive", ale hlavne efektivne je zdrave stravovanie, vyvazeny a pravidelny prijem jedla pocas dna. A co dame do ust si treba vzberat, lebo zdravie je aj tak na prvom mieste. Telo potrebuje vsetky ziviny, vitaminy a mineraly, jednostranna a nedostatocna strava mu skodi. A pekna pokozka, plet, vlasy a nechty su tiez odrazom nasej zivotospravy...

A-Z

Zara, no ved to je prave to, preco tie "zarucene diety" len na urcite obdeobie nefunguju, a preco niektore zeny "dietuju" vlastne cely zivot. Preto, lebo ak sa "vydietovany" organizmus opat vrati k stravovaniu ako ped dietou, cize k zlym stravovacim navykom, znovu priberie a casto aj s urokmi.
Treba si zvolit racionalne stravovanie a osvojit si navyky, ktore uz budeme doriavat navzdy. Napr. nejaky sport, alebo aspon vikendove dlhe prechadzky, v lete plavanie, bicak, hlavne co nas bavi, schody namiesto vytahu. V strave uprednostnovat hydinove a chude maso, namiesto salam a pastet hydinovu sunku, namiesto bieleho peciva celozrnne, namiesto sladkekosti ovocie, alebo aspon zdravsie varianty sladkeho, vela zeleniny, jogurty, acidka, ryby atd. A, samozrejme, na prilezitostnych vynimkach nic strasneho nie je...

dadka30

kolko ludi tolko skusenosti,napr.ja ked jem 5xdenn-samozrejme dietne,nizkotucne jedla-vsak chcem schudnut,dodrzujem odsup aspon tie 3 hod.nechyti ma vlci hlad a jem mensie porcie,zasadne veceriam o 18.alebo o 19.00 neviem si predstavit skrkajuci zaludok pri tv alebo teraz za pc.dolezite je nejest aspon 2-3 hod.pred tym nez si idem lahnut a hlavne nie,sladke,smotanove,mastne kaloricke jedla...
ale ako uz pisem kolko ludi,tak tolko nazorov a kazdy mame nieco odskusane a vieme co je dobre...
a ze cez vianoce priberame?? nase slovenske zvyky...vsak len papame,ideme na navstevy a lezime pri tv--a prejedame sa :-)ale my to zvladneme a dame to dole

sade8

to vobec nie je pravda ze je nejedenie po piatej ucinne - iba ak nachvilu.

ak mate trosku rozum tak s tym nezacinajte - potom sa vam nemoze stat ze cez vianoce priberiete - a preco ste pribrali lebo ste jedli aj po piatej a viac jedla - telo priberalo lebo predtym bolo vyhladnute....

ano nejest po piatej a potom chudnut - ale ved to nie je natrvalo na cely zivot - si riadne iba pokazite svoj metabolizmus - este stale tomu verite????
no tak vyskusajte - lebo niekoho dokaze presvedcit len vlastna skusenost.

anojetotak

potvrdzujem jedenim po piatej som schudla zo 70 na 63 za dva mesiace . Potom na 60 a konecny efekt bol asi 57-58. co pri vyske 171 cm je akurat si myslim . teraz pocas vianoc som pribrala 3 kila ale planujem to zacat praktizovat znova a verim ze sa mi to podari , navyse zacinam sportovat :) takze nech si hovori kto co chce, ale sskuttocne tym ze nepapate po 17:00 sa da veeelmi pekne schudnut ! A trvalo..

dadka30

aj ja som sa takto stravovala 5xdenne v malych porciach a schudla som za mesiac a pol bez hladovania zo 72 na 63.Cez sviatky som ale preibrala tri kila,ale to prejedavanie sa necudujem a uz desiaty den som chcela pokracovat,a dnes som zas zacala,radsej som sa este neodvazila aby som nebola sklamana,kolko som nabrala,ale tiez neviem ako sa budem stravovat ked zhodim,lebo viem ze zhodim.

bara017

ja mam tiez perfektny recept = zlomene srdce..
Ale nie vazne, to co tu pisete naozaj funguje.. Tiez nejedavam po piatej a aj sa ovela lepsie citim.. a vecer vobec nepocitujem hlad a to som vacsinou hore do polnoci az do jednej:) takze ok

zara

ja teraz drzim 6 den protikvasinkovu dietu,jem tiez 5x denne a po malych porciach,vynechala som uplne cukor a vyrobky z bielej muky,2x tyzdenne chodim do posilobne,cvicim,len sa chcem spytat, ak pri takomto stravovani clovek schudne dajme tomu za mesiac 5 kg a viac uz nechce chudnut,ako je mozne,ze ak sa zacne normalne stravovat nepriberie?/teda ci to vobec tak funguje,ze nepriberie/ja by som chcela schudnut aspon 5-6 kil,ale mam obavy ked nabehnem potom na normalnu stravu teda aj cukor aj biele pecivo,ci nebude jojo efekt,nechcem stale jest to co jem teraz :-)