Pomôžte mi schudnuť

Príspevok v téme: Pomôžte mi schudnuť
Martinka2461

Ahojte, prosim vas o rady a skusenosti ktore mate.Potrebujem a chcem schudnut 10 kil. No hacik je v tom ze potrebujem to schudnut za 3 tyzdne. Viem je to vela, viem o jojo efekte, len to potrebujem.Chcem cvicit, zdravo jest. Chcem na sebe makat.za kratku dobu som pribrala 7 kil. Mam 62 kil na vysku 160 cm.

Martinka2461

Dakujem, mozno by mi stacilo aj tych 5 kil ale tak ze by bolo len tuku a som si vedoma ze 5 kg tuku za par dni nedam dole.
Ten zaklad skusam dodrziavat ako je muka, cukor a vyprazane a mastne jedla.
Caj pijem vecer. Chodievala som na crossfit, je to na ten sposob tabata a pacilo sa mi no skoncila som lebo nestihala som to, tak cvicim doma a to beh, teraz uz stacionarny bicykel a kusok posilovanie, no nedokazem sa na seba pozriet mam 93 cm na bruchu.je to strasne vela.
Vychadza mi to na 3 kg a nieco za tyzden.

Fleur-de-lis

Skúšala si vyradiť lepok? Niektorí ľudia potom veľmi rýchlo schudnú, aj keď asi ide viac menej o vodu, než tuk. Neviem, či sa dá zbaviť tuku tak rýchlo.
Neviem z akého dôvodu to potrebuješ tak rýchlo, ale problém nie je len jojo efekt. Tvojmu zdraviu to nijako neprospeje, akurát zostresuješ organizmus a vysoká pretrvávajúca hladina kortizolu ti na zdraví nepridá.

No ale proste vylúčiť múku a cukor to je asi základ. Piť len čistú neperlivú vodu a čaje - napríklad biely, zelený, mätový. Môžu trocha pomôcť metabolizmu.

Každé jedlo nech obsahuje dostatok zeleniny.

Sacharidy sú najlepšie bataty, alebo potom v menšom množstve ryža či quinoa. Občas strukoviny, ale nie veľa.

A vyhýbaj sa spracovaným jedlám, v nich je skoro stále cukor alebo nejaká náhrada cukru, ktorá nie je menej škodlivá a rastlinné oleje.

A ako oleje je výborný kokosový olej, olivový do studenej kuchyne, ghee, živočíšny tuk.

A cvičenie skús tabata - intenzívny krátky tréning. Je to účinnejšie a zdraviu prospešnejšie ako 45 minútové kardio v relatívne rovnakom tempe.

Momentálne mi viac nenapadá. Tak neviem či som pomohla.