Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chcem darovať všetky orgány

Shayleen

Nečítala som komentáre možno tu už o tom bola reč ale možno ani nie. Je možnosť sa zaregistrovať proti odberu orgánov?

ddana

zigzgpuutdrz, ako tu už bolo písané, nemusíš dávať žiadne papiere nič, automaticky si darcom. Ale darcom môžeš byť aj zaživa - môžeš darovať jednu obličku (tá druhá Ti úplne postačuje.. Aj kúsok zdravej pečene sa niekomu zíde.. Nie si sebec, len si v beznádeji, nemáš zmysel života. Ak sa rozhodneš, že to napriek tomu chceš tak, ako píšeš, tak si zvoľ niečo iné ako predávkovanie liekmi, vtedy sú orgány nevhodné. Viem, o čom to je. Skús psychiatra, nasadí AD a myšlienky na samovraždu pominú.

knaja

Vebe, dakujem. Veru, to som este aj prisla o nenarodene dietatko spontanne a strasne som plakala vtedy, strasne. Aj o pracu som prisla, to bolo tiez hrozne a myslienky este horsie. Mala som 3 male deti...ale viete, co mi pomohlo? No predsa modlitby s detmi. Ked mi bolo najtazsie, pomohol Boh, ktoreho povazujem za darcu zivota a vsetkeho dobreho. Ale len s Nim dokazem prezit vsetko. Verit a prijat, to je nepohodlne v dnesnom svete. No co, zostavaju len ti silni a nie je to vobec o fyzickej sile. Asi by bolo dobre najst odbornu pomoc, nie je to hanba si priznat, ale prva cesta k uspechu a zmene. Tym vsetkym som presla, to cloveka zoceli este viac. Drzim prsty!!! Neodsudzujem, mozno je v tom nieco vaznejsie, ale vsetko sa da vyriesit.

vebe

Ty, co si tu zalozil temu a vsetcia co za jedine riesenie vo veku 20 rokov povazujete samovrazdu by ste sa mali aspon na chvilu zamysliet nad tym, co napisala Knaja, lebo ona zazila na vlastnej kozi co sa stane, ked je niekto slaboch a spacha samovrazdu a zostane po nom, zena, dcera, alebo deti, casto aj dlhy a kopa nevyriesenych problemov.
No som vcelku ma pobavilo, ze vo veku 20 rokov niekto napise, ze "co som chcel zazit som zazil a skusil, zazil som pad a potom som vstal" Len si tak hovorim, ze ten dotycny nemohol nic podstatne zazit ani poriadne padnut ani poriadne vstat, iba ak by spadol zo stolicky pri PC a potom vstal. Ved on ani netusi, co vsetko sa da v zivote zazit (pekne, krasne ale aj zle) a co su tie skutocne pady a nasledne vstatia. To by mohla napisat taka Knaja, ale nie zakladatel temy.
Kazdy z nas by mohol povedat, ze sa na tento svet nepytal, ze bol sem proste privedeny. Dostali sme zivot, vacsina z nas sa sem dostala ako vysledok lasky, teda bol nas zivot chceny a nasou ulohou je ho zit najlepsie ako vieme.

Arwyn

Vravíš, že nechceč život ukončiť zbabelou cestou...a čo je potom podľa teba samovražda? To nie je zbabelstvo? Ty to chceš úplne vzdať, pretože si vravíš že nemáš na to žiť v tomto svete. To je zbabelstvo. Nikto už viac o tebe nebude vedieť, ani o tom čo si komu daroval, možno potešíš tých zopár ľudí, a možno to budú ďaľší magori ktorí sa zabijú. Zbabelec nie je ten, čo žije úplne na dne doráňaný životom a ide ďalej, najdaľej ako môže a nevzdá sa. Úloha života je prežiť, takto to proste vzdáš, si ten ktorý prehral, ten slabší ktorý nemá na to. A možno má ale nechce. A pritom ti vôbec nič nebráni žiť, cestu máš otvorenú. Čo by dali niektorí ľudia za to... Je to na tebe...

knaja

Aj samovražda je násilie...viem, o čom píšem, môj oco to spravil :((( sami sme sa z toho museli dosta s mamou..tie následky si on neuvedomil.....mne jeden príbuzný lekár poradil po silných ATB pri prechladnutí ísť na interupciu-vraždu, keď som to zistila, že čakám....a ja verila, dúfala, nemohla som to spraviť, nemohla a to ma držalo. Dnes - presne ako vy dvaja syn pomaly 20-ročný a veľká naša opora...a lekár?? Keď vyšetroval pacienta, sám odpadol, dostal infarkt a bol mŕtvy. Moje heslo: "Ži a nechaj žiť!" NEĽUTUJEM a ani sekundu, keď som celé noci nespala pri detských chorobách. Ach, chlapci, máte nás predsa chrániť a nie zutekať a nechať nás tu samé ženy, lebo to, lebo hento, lebo....

asponcosi

Ja som si dal taky ciel v zivote ze chcem dosiahnut aby som zarabal a bol schopny aspon natolko, aby som vedel zaobstarat zbrojny pas, kupit si pistol a spachat nou samovrazdu. :) Je to taky moj motor vdaka dokazem vyvinut usilie, ta vidina, ze to raz dokazem a ze si takto luxusne zariadim vlastnu eutanaziu, teda rychlu a bezbolestnu smrt. Predstava rychlej a bezbolestnej smrti ma paradoxne drzi pri zivote a dava mi silu zit dalej, pretoze potom uz svet nevyzera ako mucive vazenie z ktoreho sa neda utiect, ale ako mucive vazenie kde som nasiel cesticku ako sa dostat za plot... Teda ze ak tu zostavam tak tu zostavam dobrovolne a nie proti svojej voli tym ze ma sem len ktosi uvrhol kto ma splodil do tohto nasilneho, nespravodliveho a bezcitneho sialeneho sveta.

knaja

Aj tak by ma zaujimalo, preco si taky zatrpknuty k zivotu? Muselo sa nieco vazne stat, co nik z nas ani netusi, ze cim sa trapis. Mlady clovek predsa tuzi zit a plnit si nejaky sen.

lombardo1981

Podľa zákona je samovražda klasifikovaná ako násilná smrť. A pri každom podozrení na takýto typ smrti sa prevádza pitva. Aj v prípade, že ide o jasnú samovraždeu.

0vecka

2 vebe a preco by nemohol byt samovrah darca organov... ak to spavi nejako "cisto" tak je vecsia sanca ze sa budu dat organy este pouzit.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.