Chcem darovať všetky orgány

repetete

chod na motorke so zaviazanymi ocami ;) rovno pojdes potom na stol a obdaruju tebou inych. btw darovanie organov je u nas zo zakona povinnost. je moznost podat ziadost vystupit z tohoto procesu, inak ides automaticky darovat organy.

a inak si sebecky spratek, ktory chce vylyhovat v pohodli, prefackala by som ta riadne.

knaja

vebe, no presne....len ja, ja , jenom ja. Zmena sa zacina pokorou. Treba ist niekde na onkologiu a sluzit, krmit, prebalovat, pozerat sa smrti do oci, ako chcu zit a velmi. Nebudes hrdina. Prestan sa lutovat. Urcite tam mimo len organov najdes svoje ja.

knaja

Vsak moj syn ide mat 20 rokov a veru nema cas takto rozmyslat. Musi sa ohanat, ma plany, moc nam pomaha. On naozaj nema cas takto rozmyslat a ma moj obdiv, lebo ked vidim jeho rovesnikov, ako si nicia zivot a on nie jeden zachranil a bol mladsi v tom case. Dnesni mladi vsetko vzdavaju, nevedia bojovat.Nikomu tym nepomozes a hlavne rodicom narobis vela starosti a vsetkym, ktori ta maju radi a neverim, ze ta niekto nema rad. To neverim a ani to, ze to chces. Skor volas o pomoc.

UvedomSi

Ty si v prvom rade uvedom ze ty si sklamaný týmto životom. A prečo si sklamaný týmto životom? Predpokladám že kvoli ludom. A ked darujes orgány tak môžes zachrániť život práve takému kreténovi kvoli ktorému sa ti nechce žiť. Je len velmi malá sanca žeby si bol spokojní s tým čo sa porobí s tvojimi orgánmi.

vebe

Si obycajny sebec, co je lenivy dospiet a postavit sa na vlastne nohy. Lebo sa uz nemozes hrat na PC, lebo si nemozes chodit do posliky. Myslel si niekedy na svoju mamu ci otca, ktori do teba 20 rokov vkladaju svoje usilie a cas? myslel si na vsetkych ludi, ktori k tebe maju nejaky vztah? nemyslel,lebo ty myslis len na to ze sa uz nemozes hrajuskat. Vies si predstvait vobec co moze citit matka, ktora najde svoje 20 rocne decko, ako si zobralo zivot, ktory este ani nezacalo poridane zit? Co ked sa tvoja matka z toho nikdy nespamata? Co ked svojm sebectvom zinicis zvysok zivota ludom zo svojho okolia? Nikdy ta to nenapadlo, lebo nemas cit, empatiu a si obycajny sebec. Ty si svoj problem vyriesi, ale sposobis obrovsky problem ludom, ktori ta maju radi, ktori si nezasluzia aby si im ulblizil. Ty potrebujes riadnu facku od zivota a hlavne sa osamostatnit a postavit na svoje nohy. Potom si zacnes vazit svoj zivot a zivot tych co ta maju radi. Ked robi clovek nejake rozhodnutie, musi byt schpony uniest aj dosledky. Nie ze ja sa poberiem na druhy svet, lebo ja som sa tak rozhodol. Ty si teda blbec nezrely, jedno decko sebecke.

zigzgpuutdrz

Ja vás chápem považujete môj príspevok za maximálne nelogický a možno aj za nemorálny. Ale je to moje rozhodnutie a ja si za tým stojím. Čo som chcel skúsiť, čo som chcel v živote prežiť som prežil a skúsil. Okúsil som výhry aj prehry, vzdoroval strachu, keď som padol následne som vstal.. Ale nič mi nevráti moje zlaté obdobia z minulosti, život bude len horší, alebo jemnešie povedané nebude už lepší, nebude to také aké to bolo. Dospievam, za chvílu mám 20 a už nič mi nevráti to nič nerobenie a hranie celý deň pc hier, zlaté časy strávené v posilke, či v hokejovom mužstve alebo proste nádherné detstvo. Je koniec a som s tým vyrovnaný a čo je dôležitejšie uvedomujem si to a trvám na tom.

knaja

Co myslis, mne bolo ako, ked som mala male deti a prepustili ma z prace?? Tiez mi bolo tazko, ale zvladli sme to. Ale ja som bojovala a nevzdavala to a pritom sa povazujem za slabu zenu. Co take deticky v brusku, ked sa napr. dusia pupoc. snurou, ci tazko chori, ti vsetci chcu zit, v tom je ich sila. Ked to dokaze babatko a stara zena, ty snad nie? Zaujimave, ze chori chcu zit a zdravi zas umierat? Ma to logiku? Co si horsi/-a? Tak ako zmyslom dovolenky nie je cestovat dlhe hodiny k moru a potom sa utopit, tak aj zmyslom zivota je predsa zivot...a teraz trosku humoru...preco sa ludia nehadzu za iduci vlak ci pred iduce hodinky?? Ak sa smejes, to je dobre :)))

vebe

Nie som si ista, ze samovrahovia mozu byt darcami organov. Paneboze ake hluposti tu niekedy ludia pisu. Zivot na tomto svete je taky, aky si ho ty sam ci sama urobis.Mat dobry zivot na tomto svete, to nepride samo od seba, preto musi kazdy z nas vela urobit. Ale jojkanie, ze aky je svet hnusny,to nie je