Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Radiátorový ventil

Príspevok v téme: Radiátorový ventil
ZuzanaS

Ahojte, možno to sem nepatrí ale skúsim..Máme staré radiátorové ventily ešte od čias keď sme sa sem nastahovali. Teda starí rodičia.Všetko sa nejako kazí ale tie ventily sú okolo obalené takým ''chumáčom''akoby tvrdšie vlasy :) neviem čo to je na dotyk také tvrdšie hrozne sa to štiepi. Chcem sa spýtať, že či nevie niekto čo to je? je to niečo nebezpečné? Hrozne z toho lieta prach a dýchame to. Ďakujem za radu. Google nepomohol.

ZuzanaS

Inak tie naše ventily neboli nikdy nemené, je to tu od čias, kedy sa postavil panelák, ono to aj dosť vidno.

ZuzanaS

Embryo, máte pravdu :) Presne tak to vyzerá, no nevedela som, ako to zadať do Googlu, aby mi to našlo. Ventil samozrejme vymeníme ale viete akí sú starí rodičia, neradi zmenu, chcú všetko po starom :)

dalsi

na tesnenie vodoinstalacii sa pouziva konopne vlakno bezne, uz tradicne. Po novom uz sa predavaju aj take tenucke teflonove pasky, ktore na rozdiel od toho vlakna nehniju.

Skor nez o vlakno by som sa vsak zaujimal o tie ventily. Ci su automaticke a ci funguju. Ono totiz tie automaticke odvzdusnovacie po case zajdu bordelom, co je v kuriacom systeme a prestava to fungovat. Casto je lepsie ich vymenit za mechanicke a poctivo odvzdusnovat. Po takej vymene sa nestacite divit, co bordelu z toho vylezie...

ni-ka

embryo-mas pravdu-nasla som to potom v nejakom clanku pre kutilov:-))))
je to naozaj konope(a vazelina)
manzel povedal ze sa to vola kudel(a)?
predtym ma asi zle pochopil,ked som sa pytala na izolacne vlakno...:-)
tak do buducna som zas o nieco mudrejsia :-)

embryo

ni-ka: sklenena a cadicova vata sa nepouziva do tesneni, jedna sa o izolacny material, ktory sa pouziva pri izolacii stien, stropov, podlah...

autorka myslela konope vid. obrazok

i.imgur.com

ni-ka

je to tzv. mineralova izolacia-funguje ako tesnenie a pouziva sa na to sklenena alebo cadicova vata...
casom sa sklene vlakno samozrejme opotrebuje a zacnu sa z neho virit ulomky (prach)- vtedy je dobre ho vymenit za nove tesnenie...
ja tomu tiez nerozumiem,ale manzel ano :-)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Radiátorový ventil - Fórum - ZDRAVIE.sk