Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vzťah na diaľku

oropo

"Sú ľudia, ktorí tomu neveria a potom to nefunguje, sú ľudia, ktorí tomu veria a funguje to."

Lepsie by sa to napisat nedalo.

Ale co znamena vztah na dialku? 1 ulica, 1 dedina alebo 1 okres, popripade cely kontinent?

kdeničtunič

Je to vycerpavajuce az unavne. Na zaciatku ta to bavi a casom uz nie. Ak to nevedie z jednej alebo druhej strany k spolocnemu prestahovaniu sa do jedneho mesta nevedie to nikam. A cim vacsia vzdialenost tym menej stretavok. Ja som mala taky jeden a pol rocny vztah a uz je koniec. Ja som nemala vlastne byvanie ani on a to bolo aj v nedohladne tak sme to nakoniec ukoncili. V takomto vztahu musia chciet obaja nieco s tym robit. Stretnut sa, komunikovat spolu a planovat buducnost inak je velka sanca ze to nikam nepovedie.

tuvxxhnb

Ak sa maju dvaja radi, nevidim v tom problem. S priatelom sme to tahali na dialku 3 roky a uz spolu rok a pol zijeme.

21lola09

Ja mam momentalne vztah na dialku uz 9 mesiacov ale ak to mam pocitat od nasho 1. kontaktu, tak je to teraz 10 mesiacov. Najskor sme si mesiac pisali a potom sa stretli.
Priatel je v Irsku, chodi sem cca raz za 3-4 mesiace na 2-3 tyzdne.
Poviem vam, je to velmi tazke niekedy. Snazime sa o co najcastejsi kontakt. Cez tyzden si piseme sms, sme na viberi, maily, cez vikend sa rozpravame na skype. Mame to skomplikovane aj tym, ze ja robim stale ranne a on iba poobedne.
Mame sa velmi radi... no uz nas kontakt nieje taky intenzivny ako na zaciatku vztahu. Uz si tak casto nepiseme a ani nevolame.
Robi mi zle, ked vidim v meste zalubene pary a ked mi kolegyne rozpravaju kde boli a co robili s partnermi cez vikend. Rada by som sla niekam s nim aj ja. No je daleko a musim cakat.
Je tam kvoli tomu, ze si nabral uvery este predtym, ako sme sa spoznali a teraz to musi splacat. Povedal, ze aby to rychlo splatil, mal by tam byt takych 7 rokov.
Na to som mu povedala, ze 7 rokov na neho cakat nebudem. Dala som mu 2 roky. Nezijem v stredoveku... nemam nudzu o chlapov. No on ma tak zaujal, ze dala som tomu vztahu sancu a zatial to zvladam.
Zhana si robotu tu na SR na dialku ale zatial sa mu nedari. Nieje jednoduche si zohnat pracu ked je clovek tu, nieto, ked je este tak daleko ako on a nemoze sa hocikedy zucastnit pohovorov... Navyse hocijaku pracu tu vziat nemoze, lebo ma istu financnu hranicu, aby mohol splacat...
Po tejto skusenosti viem uz isto, ze ziadny vztah na dialku uz nechcem.

Martina89

Ja mam negativnu skusenost, pretoze sme boli obaja rozdielni - ja som mala snahu udrzat ten vztah a zalezalo mi na nom, on to bral len tak halabala. Vydrzalo to rok, medzitým sme uz spolu mali aj byvat cele leto, aj som za nim sla, ale po dvoch tyzdnoch ma zacal posielat domov, lebo asi zistil, ze mu nevyhovujem... No vzdy sa tvaril, ze nejde o nas dvoch, ale onho, ze je vycerpany z prace, ze ma tazku zivotnu situaciu a ze so mnou chce byt atd... nakoniec z neho az po roku vztahu (dva mesiace potom ako som po tych dnoch tyzdnoch odisla domov) vyliezlo, ze vlastne bol problem v nasom vztahu,lebo (okrem iného) ON o takyto vztah na dialku nehrozi (hlavna vec ze na jar tohto roku koncim VS sa podla nasich planov som tam za nim mala ist natrvalo).. no CELE ZLE.

Fleur-de-lis

môj vzťah bol prvých pár rokov na diaľku a poznám ešte zopár párov, čo takto fungovali na začiatku.
Súhlasím, že záleží na tých dvoch konkrétnych ľuďoch. Bolo to ťažké, ale snažili sme sa spoznať čo najúprimnejšie a vedeli sme, že to chceme zvládnuť - obaja sme to vedeli. Prosto ten vzťah začal tým, že sme sa už poznali nejaký ten čas a nebolo to o tom, že no tak skúsime, ale skôr o tom, že hmm, no s ním/s ňou by som ozaj "chcel(a) zostarnúť"...
Vyžadovalo si to veľkú dôveru, ale to nebol problém, lebo ako vravím, sme sa dosť dobre spoznali, no a snahu udržiavať kontakt, keď sme neboli spolu...

Odšumovač

Je to individuálne, závisí v prvom rade na obidvoch. Sú ľudia, ktorí tomu neveria a potom to nefunguje, sú ľudia, ktorí tomu veria a funguje to. Všetko sa dá, len je to proste iný typ vzťahu, než priamy vzťah...

Shayleen

Ja som mala vzťah na diaľku. Boli sme od seba ca 180 km. Cez týždeň sme si volali písali Skype a vykendi stretávali. Náš vzťah trval ca 2 roky presne už neviem...

Romčo34

ja velku sancu vztahom na dialku moc nedavam. Este ked je to mensia vzdialenost a ste v castej internetovej komunikacii kedze telefonovanie nieje lacna zalezitost a vidavate sa aspon raz za tyzden s tym ze v kratkej dobe budete spolu byvat tak je tam sanca vacsia. Ale ak ide len o pisanie si bez stretavania vyse pol roka tomu velku sancu nedavam vobec. Cloveka bavi si pisat tak styri mesiace ale potom to chce uz nejake to stretnutie. A cim vycsia vzdialenost je medzi dvoma tak to ruzovo nevidim.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vzťah na diaľku - Fórum - ZDRAVIE.sk