Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zlatý stafylokok - tvorba abscesov

Príspevok v téme: Zlatý stafylokok - tvorba abscesov
Ahmed Nakadi

Bolo to približne pred rokom, keď sa mi z ničoho nič na tele objavil prvý absces. Nachádzal sa na kostrči a vôbec som nemal potuch o čo sa jedná. Z googlenia bolo najpravdepodobnejšie že išlo o zapálenú potnú žľazu. V priebehu pár dni sa zápal natoľko zväčšil a rozšíril že do jeho prasknutia som ležal doma na posteli. Keďže som predpokladal že to bola zapálená žľaza, tak po zahojení abscesu som tento problém neriešil. Následne sa začali objavovať ďalšie a ďalšie, niekedy dokonca tri súčasne, ale nikdy medzi nimi nebol dlhší interval než dva týždne. Všetky sa nachádzali na rôznych miestach, ale len na dolných končatinách. Na prvej návšteve lekára, som dostal lístok na chirurgiu, trval som na vyšetreniach. Bol mi spravený test na Helicobactera pylori, ktorý dopadol pozitívne. Abscesy boli pripísané helicobacterovi (žiadne žalúdočné, zažívacie problémy som nemal), nasledovala liečba dvojkombináciou ATB. Počas užívania ATB, sa tieto problémy utlmili. No hneď po vybraní liekov sa tvorili ďalšie. Nasledovala liečba trojkombináciou ktorú som podstúpil počas 7 mesiacov päťkrát. ATB mi zničili a rozhádzali celý organizmus, takže som odmietol liečbu nimi a žiadal o radu vyšetrení. Na kožnom oddelení zo steru z abscesu zistili zlatého stafylokoka. Podľa kožnej lekárky látky v ATB na HP boli rovnaké ako tie ktoré sa používajú na liečbu ZS. Usúdila že chyba je v mojom imunitnom systéme ( tvrdí že po vybratí ATB som bol zdravý, lenže som to hneď dostal znova ) ja som sa nikdy preliečený necítil. Bol som poslaný na imunologické oddelenie na ktorom som sa ešte stále nedostal na vyšetrenia, zatiaľ som len objednaný na termíny. Ale to že ja som v posteli preležal viac ako 150 dni, vystriedal tri práce, musel zanechať svoju športovú kariéru na vážnosti veci nijako nepridalo. Dám vedieť o ďalšom liečebnom postupe ;)

drotvoku

Kozna ma pravdu, bude za tym skryta porucha imunitneho systemu, v pripade tychto prejavov ide najcastejsie o poruchu fagocytozy, respiracneho vzplanutia, alebo poruchu humoralnej zlozky...

RNG

Nuz stafylokoky potlaci citricidal uz v celkom nizkych koncentraciach, takych co neznicia crevnu probioticku floru ako to urobia atb. [pritom niektore zo stafylokokov su aj tak na atb rezistentne, ako napr MRSA, takze nie je vobec prosduktivne ich takto sa snazit potlacit. Odporucam pit roztok 35 kvapiek citricidalu profesional do litra vody(dostanes napr ceZ Hoogle) , pit po malych glgoch pocas celeho dna. A na noc zobrat kvalitne probiotika s jablkom. Odporucam brat aj aspon 15 gramov mikrovlaknin(ja si ich davam do mojej vody na pitie, spolu s citricidalom a prichutou)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zlatý stafylokok - tvorba abscesov - Fórum - ZDRAVIE.sk