Cítim fyzicku bolest inych ludi

Príspevok v téme: Cítim fyzicku bolest inych ludi
sanghajova

Ahojte, casto sa mi stava, ze ludia ktori su mi blizki, alebo som s nimi v castom kontakte a prezivaju nejaku fyzicku bolest, tak tu bolest zacnem citit aj ja. Zo zaciatku som to brala len ako ze som si to nejak sama vsugerovala, ale napriklad nedavno, ked mal moj priatel problem s rukou na jednom mieste, tak ma v noci zacalo to miesto boliet a az na druhy den som sa dozvedela ze to miesto na ruke bolo presne tam kde ja som tu bolest tiez pocitovala. Na druhy den mu bolest zmizla. Pritom sme od seba niekolko sto km,. No a vcera v noci som akosi nemohla zaspat, zacalo ma boliet cele telo a to uz som akoby vedela, ze sa nieco deje s priatelom... no a on mi rano telefonuje, ze sa citi chory a boli ho cele telo... Raz mala moja teta zlomene obe ruky a ja som sa v tom case o nu starala, kazdy den som bola pri nej v nemocnici, no a ked som bola doma, tak som zacala citit bolest v oboch zapästiach, tam kde mala moja teta ruky zlomene... je toho viac no nechce sa mi to tu vsetko rozpisovat, len by som chcela vediet, ci zazivate alebo pocitujete niekto nieco podobne...

Alisia

Ahoj. Mala som podobný problém. Ale ja som cítila iba priateľovu bolesť. Dialo sa to tak, že som jednoducho vedela, že sa niečo deje. Keď bolesť začala v jednej sekunde, vedela som, že to nie je moja bolesť, ale jeho. Mohol byť aj kilometre ďaleko. Naraz som začala pociťovať mdloby a on mi na to napísal, že sa cíti zle, všetko sa s ním točí. To isté bolo so zubami, hlavou, kĺbmi, žalúdkom a kade čím. V tom momente ako to prechádzalo na mňa, jemu to ustupovalo. Ako by som to stiahla na seba. Nevedeli sme si to vysvetliť. Fungovalo to tak, aj keď sme sa pohádali, už som nechcela a aj tak to na mňa prechádzalo. Bolo to tak asi 2 roky. Teraz to už tak nevnímam. Tiež neviem čo s tým.

Filipus

Ahoj,
to čo sa ti stáva by som nazval jednosmernou synchronicitou. Domnievam sa, že je to dar a možno ti naznačuje, že by si bola vhodným človekom na medicínu a lekárstvo...

lentilka33

Ahoj, ja by som sa v prvom rade snažila odstrániť tú tvoju "bolesť" ako ju opisuješ, lebo aj keď si alebo môžeš byť súcitná alebo empatická, to ešte nemusí znamenať, že tú "bolesť" hneď alebo aj neskôr začneš pocitovať, možnože to môže byť aj vsugerovanie si "bolesti" dotyčného na svoju osobu, ale aj nemusí byť,telo je veľmi zložitý systém - možno tvoje telo takto začne automaticky reagovať na bolesti dotyčného (hneď po kontakte s ním, alebo neskôr) a nemusí to byť vsugerovanie si, to by v tomto prípade znamenalo, že si možno citlivá na bolesti druhých alebo sa ich obávaš, preto telo reaguje tak ako reaguje, ja by som hľadala hlbšiu príčinu :-), ......ale zase to nemusí byť všetko pravda v tvojom prípade, to je len môj názor :-).
Ale súhlasím s maschou aj podľa mňa máš dar, lebo len vysoko vnímaví ľudia ( čo pramení aj z ich nadpriemernej inteligencie) dokážu cítiť bolesť iných, veď napríklad mnohí súčasní aj minulí liečitelia vedia pomáhať iným, len skrz túto vnímavosť, preto sa hovorí že mnohokrát sú "energicky vybití" či vyčerpaní po návštevách svojich pacientov, lebo vedia dokonale precitíť (aj rovno pociťovať)
bolesť svojich pacientov a vžiť sa do ich "kože", ja by som poradila v momente keď začneš tú "bolesť" pocitovať, pokúsiť sa presmerovať svoju myseľ aj energiu na niečo úplne iné na hocičo čo ťa baví ale aj nemusí na časopis, na sledovanie televízie a počas toho by to pociťovanie "bolesti" malo začať prechádzať a keď nepomáha, skúsiť inú činnosť pri ktorej by to bolo lepšie, proste myslela som tým presmerovanie svojej mysle a energie úplne iným smerom a postupom času( niekedy sú to aj mesiace), by mohla byť tak myseľ vycvičená a (aj vyčerpaná z pociťovania a prežívania tej "bolesti" u iných), že "bolesť" iných buď prestaneš pociťovať alebo vnímať úplne alebo len čiastočne, neviem sesternici to poradil jeden psychológ a jej to pomohlo :-) V každom prípade le ty najlepšie vieš, ktorým smerom sa vybrať :-).

mascha

áno, hovorí sa,že podelená starosť, bolesť polovičná...to by bolo super,takto pomáhať ľuďom,ty však tým budeš predovšetkým viac súcitná,empatická,
vziať ju na seba,ale už nie je také optimistické, zachraňovať niekoho bolesťou je spasiteľské, a s tým by si sa mala obrátiť na kresťanské kruhy, alebo tvoj dar sa má vyvíjať a smerovať k liečeniu a uzdravovaniu,tak potom musíš hľadať v kruhoch alternatívnej medicíny

sanghajova

A co mam s tym ako robit? Keby som tym ludom pomohla zmiernit bolest alebo ju vziat na seba bolo by to super. Ale neviem ako postupovat, prave preto by som sq chcela s niekym o tom poradit.