Opravna skuska autoskola a lexaurin

Príspevok v téme: Opravna skuska autoskola a lexaurin
stresujuca25

Zdravim. O tyzdne mam opravnu skusku na vodicak a som si takmer ista ze ju nespravim znova pretoze mam pri nej nenormalny stres, z policajta, instruktora, z toho ze to nedam, ze sklamem rodicov ..ale v soferovani si vobec neverim..chcem sa opytat ci by mi nepomohlo dat si predtym 1,5mg lexaurinu? pripadne len polku tablety? Tym by som sa zbavila stresu a uzkosti a mala vacsiu sancu to spravit. Niekto skusenosti??

Dili

Nebud posero :) ja som robila vodicak v 17,moja prva jazda,2dni po vydani vodicaku,mierila do talianskeho merana :) kedze moja mamina je sice dobra soferka ale taketo dlhe cesty nemusi,a bolo narychlo kvoli jej praci,vzala som veci do vlastnych ruk :D v pohodicke,na peknom a rychlom bmwcku som si isla :D a nesla som 70 po dialnici :D pekne som na to slapla :D odvtedy som isla do merana x krat ci uz s maminou alebo jej priatelom,vzdy som soferovala ja :D a v 18,som tam dostala ponuku prace aj ja,tak som z nicoho nic pobalila kufre,schytila uz svojho bavoraka a isla.teraz mam 19 a tuto cestu robim sama pravidelne :) netreba sa bat :) ked mas super auto je to supis :) skus raz poriadne pridat na plyne :D hned ta to zacne bavit :) a ne 20 v meste,70po dialnici :D prosim ta :)

anka89

Stresujuca25 chod urcite na tu skusku a stale si hovor ,ze to spravis .A inac policajti ak chcu tak vas vyhodia zo skusky aj pre nic ved oni si najdu vzdy ak chcu nieco ,ale ked chcu tak chyby prehliadnu .U Nas na skuske nas vyhadzoval jedna radost a druhym ked prisiel iny policajt tak pozhadzovali kuzele a presli a jazdy ani nehovorim jedny isli 100 m a druhy ako ja 25km z coho uz mal nervy aj instruktor ,ale policajt je pan a mal nervy ked ma nemohol uz nachytat na nicom druhy krat i ked mi este na zaver nezabudol pripomenut ,ze stale rozmysla ci mi vodicak da do toho mu nieco povedal instruktor a povedal mi ,ze vodicak som urobila a viete co az potom prisiel ten stres tak sa mi rotriasli kolena srdce buchalo ,ale bbola som stastna ,ze som uz nemusela ist 3 krat na skusku.Ja som ten vodicak nerobila pre seba ,ale bola som dohnana rodinou bolo treba chodit z dietatom k lekarovi a manzel nemohol mat vodicak zo zdravotnych dovodov.Teraz som hrda ,ze vodicak mam ,ale sama by som sa tak nerozhodla ja k autu vztah nemam ,ale jazdim ked treba a myslim si ,ze nie najhorsie ,manzel mi doveruje .A respekt z policajtov mam vzdy ked ich vidim citim vnutorny nepokoj a dufam ,ze ma nezastavia vychadza mi to uz 3 roky ,ale raz to pride.
Takze soferi respektujte tych co nemaju vztah k autu ,ale soferuju a zodpovedne a budte radi vy co strach nemate a su vam takyto ludia co maju z toho strach na smiech.
Stresujuca napis ked budes mat po skuske a neboj ved kuzele si zvladla ,len si ver a zvladnes to.Uvidis ako hrdo budes chodit do prace na aute.
Mam vo svojom okoli ludi ,ktory spravili skusku na 1 krat bez tremy a teraz nechcu absolutne soferovat boja sa ,ale ked chodili na soferak tak strach nemali a teraz nesadnu za volant ani ked musia .
Chape te to.

poiuztrrew

sth, aj keď sa to nezdá, ale vlohy potrebuješ :) ja som si stopercentne istá, že ich nemám, dokážem za volantom také veci...
Inak mám dobrú pamäť, som celkom dobrý organizátor a ruky mám také priemerne šikovné (pri práci ich občas potrebujem), ale robím hrozné zbrklosti ako šoférka, neviem sa rýchlo rozhodnúť.

HenrietaN

Určite by som to neriešila tabletkami, lebo nikdy nevieš ako na Teba budú pôsobiť. Môžu Ti utlmiť reflexy a budeš mať ešte väčšiu neistotu.
Skús požiadať inštruktora, aby si chodila častejšie na jazdy, alebo cvičisko (neviem čo Ti robí väčší problém) a tým nadobudneš väčšiu istotu a aj zručnosť. On už zrejme pozná trasy, ktoré sa pravidelne opakujú na skúškach.
Ja som mala na skúškach tiež poriadne nervy a triasli sa mi nielen ruky, ale aj nohy, ale policajt bol o.k.. On Ťa nechce za každú cenu vyhodiť, takže kľud. Okrem toho neviem ako u vás, ale u nás nám inštruktor pomohol, napr. so spojkou a brzdami a bolo to v pohode.
Mne robil väčší problém cvičisko, ale aj tam vie inštruktor pomôcť ak chce.

Deria

Veru tak,svet sa nezruti ale musis trenovat aj svoju psychiku: opakuj si stale, ze tu skusku samozrejme zvladnes, ze si veris, ze to dokazes, ze instruktor aj policajt ti nechcu zle a zelaju ti tiez uspech a ze vsetko dobre dopadne. Toto si opakuj denodenne niekolkokrat. Najdolezitejsie je vsak, aby si tomu, co si hovoris aj naozaj verila!;) Budes sa divit, ako to funguje. Ale ak zacnes len trochu negativne mysliet, hodi ta to dozadu a zacinas odznova.
Tak ako pises, vsetko sa odohrava v hlave. Ty musis prepnut. Daj si zaväzok, ze od dnes nevyslovis "bojim sa tej skusky, nespravim ju" a ine podobne veci. Skratka, nepestuj strach ale zbav sa ho. Ide to, len treba na sebe cely cas robit.

stresujuca25

Dakujem. On vidi na mne ze mam strach, aj policajt mi to vravel na skuske ze sa mam ukludnit a dychat. Instruktor mi povedal ze sa musim zbavit strachu, ze inak to nejde , ze mam zhlboka dychat ale tak to je vsetko take teoreticke, jedna vec si to povedat a druha vec je ze hlave a telu neviem rozkazat a premozu ma negativne myslienky a strach. Ja robim autoskolu uz pomaly pol roka, stale som si davala nacas, odlozila prvu skusku lebo som si neverila a vravela si ze za ten cas sa ukludnim, ale ako sa to blizi uz zase mam tie stavy ze ani spat pomaly nemozem, vkuse len na to myslim a je mi do placu. Kazdopadne uvidim ako mi to pojde na tej navyse jazde a potom uz neviem..bojim sa toho ze ked nespravim ani opravnu tak ist s tym pocitom na 3 pokus ze je to posledna sanca..to uz je uplne nater na moju psychiku a stres. Budem sa snazit na nic ine nemysliet , len sa sustredit a dat do toho vsetko a kebyze to nevyslo tak svet sa nezruti no :(

Deria

Presne tak, nechceme ti tu robit este väcsie nervy. Fakt je ten, ze vodic musi mat za volantom istotu a to je holy fakt. Nechceme ta ani odradzat od skusky. Treba len trenovat, aby si tu sebadoveru a istotu nadobudla. Len nesmies uz dopredu hovorit, ze to neurobis. A ako tu niekto spomenul, povedz instruktorovi o svojom strachu a kludne si daj aj homeopatiu. Takze prepac, ak sa ta dotklo, co som pisala predtým. Naopak drzim ti palce. A pamätaj, ked budes pevne verit, ze skusku urobis, tak ju urcite urobis, ver mi.:)

sth

Nestresujte ju tu este viac.
Musis sa hlavne upokojit, problem je len v tvojej hlave, soferovat urcite vies, inak by ta instruktor k tym skuskam nepustil. Mala by si sa porozpravat s niekym skusenejsim a vsetko si prejst, aby si mala 100%nu istotu. Neviem kolko si mala doteraz casu na pripravu, ale ked to nevyjde teraz, tak dalsi termin skusky si daj neskor, tak o mesiac aj viac. Vies, ze mas na to 6 mesiacov, nie? Potrebujes sa len zbavit strachu a zrovnat si to v hlave. Dalsie jazdy mozno ani nepotrebujes, len si to v klude prejst s niekym a prestat stresovat. Precitaj si vela clankov o tom, ako sa zbavit tremy a strachu. Psycholog by mozno pomohol, ale na to nie je cas teraz. A neboj sa policajta! On nehryzie. Nikto na teba kricat nebude
S tabletkami nemam skusenosti, takze ti neviem poradit ohladom tohto.

stresujuca25

Tak to sa mylis, ja sa to chcem naucit a snazim sa. Test som dala na plny pocet, kuzelky tiez na prvykrat lebo som nemala policajta a instruktora v aute dychajuc mi na krk. NEjde o to ze to nechcem ale jednoducho stres sa neda len tak lahko ovladnut ze si poviem ze nestresujem. Je to silnejsie ako ja a okrem toho viem ze nemam extra prirodzene vlohy na soferovanie a to ma este viac stresuje a neviem co mam este robit aby som sa toho zbavila ked tabletky nie :(