Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Milujem ci nenavidim?

Príspevok v téme: Milujem ci nenavidim?
LinduskaG

AHOJTE,

Ziadam o radu..S priatelom som 4 roky , stale ho mam rada, paci sa mi atd. Len niekedy ma tak strasne vytaca ze by som mu najradsej pichla macetou do chrbta a uz ho v zivote nevidela. Ked sa my dvaja hadame je to na zivot a na smrt a zase naopak ked nam je dobre tak lepsi pocit na svete nepoznam. Mam taky dojem ze ho aj milujem aj nenavidim. Niekedy by som dala za nho zivot, inokedy zase nechapem naco s nim som- som mlada ,pekna , bohata baba a mozem si vyberat..stale sa vo mne stretavaju dva nazory ktore neviem rozlusknut. Ale ako keby nemam silu sa s nim rozist nase rodiny su velmi spate a mame spolu aj tolko prezite, a zase je tu druha strana- co ti veci co mi na nom tak neskutocne vadia, vie byt tak hnusne arogantny. Za dva mesiace mame ist spolu byvat. PROSIM VAS PORADTE MI...LEBO AK SA NASTAHUJEM POKUPIME SPOLOCNE VECI UZ V KVAZI NEBUDE CESTY SPAT....mam sa do toho pustit a zabudnut na to ako ho nenavidim alebo sa mam rozist a zabudnut ako ho milujem?...

linduskaG

To teda vysvetlila!:) Uf este ze som sem napisala!! dakujem velmi pekne za rady vcera som sa ani raz nenahnevala a bolo nam spolu super...Fleur-de-lis--- ĎAKUJEM :)

Fleur-de-lis

ako on určite nie je dokonalý. Ale často je to ozaj nedorozumenie, a ak ho ľúbiš tak to asi stojí za to hľadať vzájomné pochopenie. Ak začne jedna strana rozumieť tomu druhému, väčšinou sa druhá strana začne automaticky snažiť o to isté... Kde nie je obviňovanie, domýšľanie, urážanie či osočovanie v hneve... tam sa oveľa ľahšie tí dvaja pochopia a to pochopenie často vedie aj k tomu, že dané správanie už človek nevníma negatívne.
Alebo sa lepšie spoznajú a zistia, že predsa to nebude fungovať. Možnosti sú samozrejme obe, a aj keď pocity sú niekedy dobrou smerovkou, veľmi často ich treba podrobiť "výsluchu". Moje pocity ma často klamali... Lebo som nechápala situáciu správne ale mojím pohľadom ovplyvnením vecami, ktoré som zažila... Stále sa mi to stane, ale už sa viem aspoň rýchlejšie vrátiť do reality a pozrieť sa na tú vec objektívnejšie.
Také heslo z tej knihy je: "Čo ak má na to dobrý dôvod?" To sa treba pýtať vlastne pri všetkom, lebo človek má tendenciu rýchlo odsúdiť...

linduskaG

Dakujem:) mas pravdu tu knihu si urcite precitam...No asi sa na to nepozeram tak objektivvne ako sa mi zda ze sa pozeram.. Skusim to zmenit a mozno sa vsetko zmeni:)

Fleur-de-lis

a ten pocit, že je všetko podľa neho - keď sa na to skúsiš pozrieť objektívne, naozaj to tak je?
A ďalšia vec, čo aj v tej knihe vysvetľuje, že muž, keď sa rozhodne pre nejakú ženu, tak je to v ňom, že sa cíti za ňu zodpovedný. A to sa môže prejaviť tak, že v tomto prípade muž bude chcieť všetko podľa seba (lebo je názoru, že čo chce je pre nich oboch dobré), lebo nechce jednak riskovať blaho ženy, a po druhé, keď je po jeho, tak sa tým stará o to, že sa má dobre a keď sa má dobre, tak sa vie dobre postarať o tú ženu. Vysvetľujem ako talian... V tej knihe to bolo zrozumiteľnejšie a s lepšími dôvodmi...

Ako ide len o to, že ak má niekto také tendencie, tak treba sa na to pozrieť z jeho uhla pohľadu a snažiť sa pochopiť prečo to tak chce. Nemusí to byť egoizmus. A ak budeš správne rozumieť jeho správaniu, budete sa vedieť aj ľahšie pochopiť, dať si navzájom to čo potrebujete... A nebudeš sa hneď hnevať.

A pocity nekorešpondujú s rozumom, aspoň často nie. Preto sú to pocity ;)

Ja som si tiež často vysvetlila priateľovo správanie podľa vzoru, ktorý som mala v rodine... A trvalo mi dlho, kým som si uvedomila, že to na prvý pohľad podobné správanie malo úplne iný motív a dôvod...

linduskaG

To vsetko si predstavit viem. Az na to ci je zodpovedny ale znazi sa aj ked urobi zopar chyb ale to sa toleruje ved je mlady.
To mas pravdu. Moja rodina bola vzdy talianska moj otec nas bil a krical dost pravidelne a preto mam amok ked sa muz k zene zle sprava a ked citim nevyrovnanost muza a zeny to toboz. Ja neviem mozno je chyba aj vo mne..teda urcite je aj vo mne lebo vzdy je chyba na dvoch stranach. Ja mam pocit ze moc riesim veci ktore by som nemusela lebo som taky filozof uz od jakziva alebo netolerujem ked na mmna nema cas..vytaca ma to ale pri tom viem ze ma urcite povinnosti ktore musi doma splnit kedze tam este stale byva...tak preco ma to potom vytaca ked to viem pochopit?..viem pochopit prakticky cele jeho spravanie , viem preco to robi aj sa to da tolerovat len tak preco to kvoli mne trosku nezredukuje nech mam pocit ze je nieco aj podla mna nie len vsetko podla neho?..

Fleur-de-lis

Neviem, aký je tvoj cieľ vzťahu? Chceš s ním raz rodinu? Vieš si ho predstaviť ako dobrého otca a manžela? Bude sa o vás starať? Je zodpovedný?....
Zisti čo od vzťahu očakávaš, a tak porozmýšľaj, či to s ním bude možné.
Tá nenávisť je možno len hnev a ty potrebuješ zistiť prečo sa tak vieš silno nahnevať - ale nie pre jeho správanie, ale zisti prečo ťa to jeho správanie tak vytáča - zisti či je to tvoje staré zranenie, či je to pocit menejcennosti, či je to egoizmus, prílišná hrdosť, atď...
Keď nás niekto dokáže tak vytočiť, že až nenávidíme, väčšinou je to preto, že sa dotkol nášho citlivého miesta, niekde v nás nie je vyrovnanosť, chýba spokojnosť, sebaistota,rovnováha... Vyrovnaného človeka málo čo vytočí do nenávisti.

A skús zistiť aj to či si jeho správanie vieš správne vysvetliť. Žena si často vysvetlí mužovo správanie nesprávne, pretože súdi podľa seba. K tomu by ti mohla pomôcť skvelá kniha Queen´s code od Alison Armstrong. Kúpiš na nete v elektronickej podobe v angličtine.

linduskaG

Och ved to sa pytam aj ja...keby to bolo tak je jednoznacne nenavidim..ale ono to tak nie je nie vzdy sa trapim, keby ta minca nemala dve strany vsetko by bolo omnoho lahsie

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Milujem ci nenavidim? - Fórum - ZDRAVIE.sk