Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Krvný obraz potrebujem vysvetlit

Príspevok v téme: Krvný obraz potrebujem vysvetlit
menma

ahoj, chcel by som sa spýtat na krvný obraz ktorí mi robili čo ktora vec znamená a pripade na čo sa dat pozor

Krvný obraz 3.12<
Lyafocyty aut. 41.7>
Nautrofil automat. 47.4<
Monocyty aut. 8.7
Eozinofily automat. 1.9
Bazofil automat. 0.3
Abs. počet lyafo 1,30<
Abs. počet neutrof. 1.48<
Abs. počet mono 0.27
Abs. počet eozinof. 0.06
Abs. počet bazofil. 0.01
Erytrocyty 4.92
Hemoglobin 152
Hematokrit 0.434
Stredný objem ERY 88.2
Hemoglobin ERY 30.9
Str. fareb. konc. 350
Var.rozpätie.ery 12.8
Trombocity 192
Stredny objem tromb. 10.9>

snažil som sa to čo najpresnejšie nechcem vediet všetky len chcem vediet nazor odbornika či je všeko ok pripade čo je zle a tak
ešte chcem ist spraviť krvný obraz na cukor pretože sa mi pomaly hojja rany viem že to nemusi mat suvis ale človek nikdy nevie ďakujem

menma

tak moj stav sa zasa zmenil k všetkemu tomuto pribudlo pichanie v boku ale je to vystrelovacia bolest... som uplne zufaly.. neviem čo robit :((((((

menma

ano čo sa týka hrdla atd.. tak idem za nou v utorok ona povedala že zobere krv lebo ma nemožu poslat na vyšetrenie bez krvi a mam prist bez umytia zubov a pozre aj hrdlo

neviem niečo s tim možno suvisi ale mam pomerne vela soplov niečo ako nádcha a niekedy suchý kašel takže može ist o problem aj v dutinach alebo niečo take?

doktorka zhodnotila výsledky ako dobre čo sa týka hodnôt tak boly asi 4 vychýlene od normalu čo som sa pozeral bohužial nemam kartu tuže ani výsledky pri sebe viem z istotou že biele krvniky boly 3,12 cca nejak tak a ma byt 4-10 na tom papieri čo bolo písane

sonick

Prečítala som si celú diskusiu, určite odporúčam návštevu imunológa, ale taktiež aj výtery (miminálne nos a hrdlo), či tam nemáš nejaké tichého votrelca (streptokok, stafylokok).

sonick

Pri každom krvnom rozbore by ste mali mať vedľa vašich hodnôt uvedené aj referenčné hodnoty, t.j hodnoty, v rámci ktorých by ste sa normálne mali pohybovať. Takto viete zistiť, ktoré hodnoty máte mimo normálu a treba sa sústrediť už len na tie. A PS: výsledky krvi by vám mal určite zhodnotiť Váš lekár - prečo ste sa ho neopýtali?

philips

menma, napadla ma jedna vec. Nie je možné, že si sa len priveľmi sústeredil na výsledky, ktoré nevyšli ukážkovo (zmenené hodnoty sú len minimálne) a tak si sa začal na to priveľmi sústrediť.

menma

to keby som bol :D jaky by som bol rád že si to len nahovaram možno niečo na tom aj je pretože v poslednej dobe sa sustredim iba na tieto kraviny ktore mi stažuju život ale určite tem problem zenačal tak že som si nahovaral nejaku chorobu nejdem dalej ani písat nemam dnes naladu

menma

v prvom rade vám dakujem za ochotu odpísať a poradiť už som uvažoval o zmene počkám teda do utorku kde mi zobere krv a na výsledky ak výsledky budu na nič čo predpokladam a nebude nič robiť menim lekarku

danna no ja sa cítim slabý bolieva ma chrbát hlavne po bokoch už týžden ma bolia nohy neviem z čoho doktorka si mysli že je to preto lebo doma nemam papuče (wtf...)
pomalšie sa mi hojja rany škrabanec sa mi hojil 2,5 týždna čo neni moc rýchle
som velmi náchilný na chrooby od septembra som už mal 2x nádchu a mavam vela soplov
bušieva mi srdce hocikedy to začne už mi to začalo aj ked som stál sedel aj ležal je to nečakane začne to z ničoho nič a väčšinov ked sa pohnem tak to prestane ale je to velmi neprijemne a privazda ma do k zufalosti okrem toho mi často puka v krčnej,hrudnej chrbtici nie ked sa hýbem ale ked sa nadýchujem z hlboka a bolieva ma aj hlava vážne neviem čo robiť predokladam že je toho vomne viac hladal som po nete všetko no nič nemalo tolko priznakov chcem skusit nejake proti infekčne prostriedky a proti zapalom kedže doktorka to ma evidentne na háku a bude mi dalej nahovarat že ja som hipochonder alebo decke bláboly dnes som nič nejedol a robim si očistnu kuru no neviem či to bude mat nejaky efekt to je všetko ked budem mat niečo nove dám to sem vedieť

ddana

Možno u Teba prebehla len ľahká bakteriálna infekcia. Preto sa zvýšili lymfocyty. Dôležité je, ako sa cítiš, ak si ok a len Ťa prekvapil výsledok, nie je problém to riešiť.

Maoam

nie je to lahke, ale vela je proste fakt na pacientovi samotnom

vyziadaj sa na imunologiu/alergologiu, ci sa jej to bude pacit alebo nie, je to tvoje pravo

bud asertivny, nech sa tam rozculuje kolko chce, imunolog uz bude vediet, co dalej

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Krvný obraz potrebujem vysvetlit - Fórum - ZDRAVIE.sk