Divné pocity, zúfalosť

Príspevok v téme: Divné pocity, zúfalosť
Nickname81

Ahojte som Filip mám 18rokov a mam take zvláštne obdobie pretože neviem čo mi je doteraz som bol vysmiaty,stale s kamaratmi všetko bolo fajn ale z ničoho nič prišli na mna divne stavy,teda do mojej hlavy.ide o niaku poruchu vnimania alebo neviem čo to je,proste citim sa tak dezorientovane a ked sa s niekym rozpravam tak ho nedokazem vnimat neviem to blizsie popisat ale je to ako keby to nebolo realne ,trva to asi tyzden,ešte opisem ako a čo nasledovalo,proste chodievame s chalanmi fajčiť travu ,ale vzdy to bolo fajn vzdy ked sa niečo dialo tak som si len povedal ze niesom triezvy a potom to zas bude v pohode,lenze asi 2 tyzdne dozadu sme preskakovali plot a ja som tak divne dopadol (do podrepu) a ked som prišiel domov tak sa mi zacalo triast niečo v bruchu a ja som si v tom stave nahovoril ze mi niečo je a ked som si spomenul na ten "pad" hrozne som sa vylakal a zacal som panikarit ..povedal som to nasim ktori sa vystrasili a isli sme na pohotovosť kde mi samozrejme nič nebolo,lekar ma vysetril a ked mi povedal ze mi nič nieje ze som si to iba nahovaral tak to zo mna uplne opadlo,,,asi par dni nato mi bolo v skole nevolno (ako keby mam teplotu) ale mal som stale 36,4 ale bol som slaby a zazival stavy ako pri teplote a oslabenej imunite tak som siel na druhy den k doktorovi ten mi dal niečo proti kaslu na vykaslavanie a bol som par dni doma,ustalilo sa to,cez vikend sme išli na jeden byt a normalne sme pili,nič ine som si nedal klasika proste,po vikende mi v pondelok skole znova bolo zle iba som lezal,v utorok som znova navstivil lekara,povedal som mu co a ako a schudol som aj par kilo za kratke obdobie tak mi urobili aj odbery na ktorych sa nič nenašlo a predpisal mi antibiotika(klacid) lezal som doma všetko bolo fajn ale zacal som pocitovat tlkot srdca a to ma dost vystrasilo proste som chodil po byte aby sa mi to unormalilo ale neprechadzalo to myslel som si ze mam infarkt pretoze som aj citil palenie na hrudi a bol som sam doma tak som si zavolal 112 ktorí prišli a odmerali mi tlak a spravili ekg kde sa nič nepreukazalo,dali mi pol tabletky lexaurinu a odišli kedze uz som to palenie nepocitoval,busenie srdca si stale citim ale snazim sa na to nemysliet,čiže to som vam opisal co sa dialo v to obdobie 2 tyzdnov a teraz naspet k mojmu problemu,stale studujem co mi moze byt,asi to je aj na skodu ale neviem si pomoct..posledne 4 noci neviem zaspat čo sa mi doteraz nikdy nestavalo,ked aj zaspim tak nadranom a zobudim sa cely spoteny...vsimam si ze sa mi aj trošku trasu ruky(napr pri pisani alebo ked drzim niaku vec) na lavej strane krku pocitujem niekedy taky tlak pri tepne,najviac ma ale hneva to čo mam hlavne ta dezorientacia ,čo to moze byt? dakujem

Opat

Stavy ktore zažívaš su z marihuany. Nastavaju aj po pár užitiach. Je to svinstvo. Prichádza to ako abstinenčny príznak po pár dňoch. Trvá 2 a viac tyždňov. Točenie hlavy, tras, dezorientacia, brušna panika, nemožnosť stabilizovať polohu a zrak... Vyzera to ako predporažkový stav alebo infarkt.

Nickname81

moze sa to zhoršovat fyzickou aktivitou? lebo som bol dnes hrat futbal a velmi mi bušilo srdca ked som behal a som aj tak čudno videl taky otapeny som bol

Nickname81

sak fajcit som prestal,a včera som bol na byte a alkohol som si nedal ani kvapku lebo chcem byt uz o5 normalny,uvidime ako to dopadne kazdopadne diky za kazde ohlasy,dufam ze budem pocitovat nejake zmeny...

laura36

ta dezorientacia sa oodborne nazyva derealizacia, je tiez jednym z priznakov panickej poruchy, alebo uzkostnej poruchy. po uzivani marihuany dochadza dokonca casto aj k depersonalizacii, skus si vygooglit tieto vyrazy, najdes sa tam.

laura36

chlapce, to su psychicke problemy...je tu kopa tem o fajceni travy a tychto stavoch, mnohi koncia na psychiatrii. Mal by si prehodntit svoju zivotospravu a prestat hulit a pit, ale dodrziavat pravidelny rezim, sportovat a starat sa seba. Nemusi ta trapit, ze uz nezapadnes mozno do partie, ide ti o tvoje zdravie dusevne hlavne, ci nie? A postupne si najdes kamosov, ktorych zivotny styl bude pre teba prospesnejsi. Chapem, ci mlady, chces co najviac zazit, ale sam vidis, co sa s tebou deje...

Nickname81

hej hej,uvedomujem si to:) preto uz som 12 dni nefajčil a ani ma to netaha,sak zajtra ideme k niakej psychologicke či čo tak sa zas dozviem nove veci,dufam ze dnes uz zaspim normalne uvidime,je to dost o tej psychike veru alee..

tidesson

Kamarat mas to z tej travy. Nesrandujem. Na kazdeho to posobi inak. Niekto huli roky a nic a niekomu zblbne hlava ako tebe. Zacnes sa bat veci co by si predtym neriesil. Prvy strach z niecoho-u teba to brucho a potom to ide. Nespavost, dalsie symptomy. Zacarovany kruh. Nehul a nepi a casom sa to da do normalu samo. Ale chce to cas a najst zase sebaistotu, ze ti nic nie je.