Výživa pre kĺby

RNG

Co sa tyka obsahu vapnika v roznych jedlach , popzri napr na tabulku
www.iofbonehealth.org
alebo
www.healthaliciousness.com
Zialbohu vsade uvadzaju len kalcium, mnozstvo a nie ako ucinne sa z tych jedal absorbuje. Na to aby sa totiz absorboval treba aj vitaminy D-3 a K-2, inac sa nepouzije do kosti a po case vyhodi z tela.
Anorganicka forma kalcia moze mat absorbciu len 4% a menej, organicke, najma viazane na bielkoviny/protein chelates az vyse 60% a tiez vysoku zabudovatelnost do kosti.

RNG

Makove semeno je bohate na vapnik, ale nie makovy olej
www.nutrition-and-you.com
Ked 100 gramov makoveho oleja obsahuje 100 gramov tuku, tak kde by sa tam nasiel vapnik
en.wikipedia.org
Zase niekto rozsiruje bludy na internete.
Makovy olej je mierne protizapalovy, takze pri bolestiach klbov moze byt ciastocne uzitocny, ale rozhodne to nie je zdroj vapnika.

lendoki

Ak chceš -chcete niečo naozaj kvalitného tak tu je produkt na regeneraciu buniek - ide o kmeňové bunky v pilulkách čo predlžuje postupne teloméry - o tom to je zdravie je predovšetkým regeneračná schopnosť a treba začať čím skôr okolo 50 ky určite - potom a dožiješ aj 130 ky... ale aj 70 ke sa dá robiť celkom slušná nápava ... ak chcš pošlem link na obj. od firmy Junesse - ahojte a som otvorený aj na dalšie konzultácie.Maju tu naozaj skvelé produkty a vyvíjajú sa dalšie - majú patentovanú technológiu - takže farmaceutický priemysel to nemôže odkupiť a predavať na špecialnych klinikach iba pre svojich bohatych klientov ... preto je internet úžasným pomocníkom ...

mariangabec

Súhlasím s petersukenik, ja som tiež vyskúšal ten priessnitz kĺbovú výživu a tiež som bol nadmieru spokojný

petersukenik

Ak ste rozhodnuté kúpiť kĺbovú výživu tak určite priessnitz, je to asi najlepší doplnok výživy na trhu podľa mňa

RNG

Chondroitin sa velmi slabo absorbuje, pod 5%. Glucosamine sa absorbuje ovela lepsie..Ale klbova hmota a slachy nepobshuju len izolaty ako glucosamine a chondroitin, preto odporucam bra nieco cyrobene z sliach ako napr zelatina, ktora sa sklada z hromady roznych mucosacharidov a inych pre klby potrebnych latok, v prirodnych pomeroch A na zlepsenie jej stravenia a absorbcie zobrat napr bromelain.

Stale ale tvrdim ze ked sa klby nemazu tak sa ovela rychlejsie vyderu a zapalia.Tak rychlo, ze ich telo nestaci regenerovat napriek vsetkym doplnkom.

ni-ka

ja by som ti odporucala toto...mam klbove problemy a osvedcila sa mi...
a ked ti mozem poradit,pozeraj na to, aky obsah jednotlivych zloziek je v dennej davke...ja ked som hladala nieco pre seba kde bude vela chondroitinu,glukosaminu a kolagenu v jednom tak mi vyslo z toho najlepsie toto...a je v tom aj MSM a cecko..:-)

www.namaximum.sk

lebo ortoped mi chcel napisat condrosulf 800mg ktory stoji nehorazne vela, tak som to odmietla a kupujem si toto...tu je obsah chondroitinu o dost vyssi...

RNG

NuZ klby treba v prvom rade mazat, inac sa vydieraju a nastanu tam poranenia a zapaly. Takze radim jest 2 avokada do tyzdna alebo brat doplnok CMO na klbovy maz.