Roaccutane

šmolinka :)

ahoj, z vlastnej skusenosti to nemam, ale moja mladsia sestra (ma 18) uzivala tento liek asi pol roka, cez leto nie pokial viem kvoli slnecnemu ziareniu kozna vravela ze to nerobi dobrotu, zacala na jesen a skoncila teraz niekedy s vynimkou leta, ale ona mala to akne uz fakt v takom stadiu ze sa s tym nic ine nedalo, mala to velmi skarede, dokonca plakavala kvoli tomu a lampu pre istotu vzdy davala hore lebo sa ani do zrkadla nechcela na seba divat.. :( proste uplne komplexy.. bolo to tazke obdobie, kedze nebola plnoleta rodicia museli podpisat ze myslim dva ci tri roky nemoze otehotniet, lebo je to zevraj tak silne ze to by babatku velmi uskodilo.. ale to nebol taky problem kedze nemala priatela.. a antiku to som jej hned vyhovorila ze to v ziadnom pripade to je svinstvo najhrubsieho zrna.. takze ostaval uz len roaccutane.. ako posledna nadej.. chcelo to vela odberov a nemohla byt na slnku, zvykla mat tu kozu cervenu a svrbelo ju to , nemohla si to skriabat ani sa toho dotykat tak bola z toho nervozna ale pokial viem, to bolo take jedine ze fakt negativne ohladom toho.. mozem sa jej este popripade opytat a napisem ti.. musela brat tie tabletky na hodinu presne a stale behat na kontroly,to nesmies zanedbat ked uz to beries, je to velmi dolezite nevynechat ani raz.. ale cuduj sa svete, mala to take hrozne ze mala tvar plnu hnisavych vyrazok a teraz, po takmer roku to ma absolutne uzasne, nakolko tu liecbu dodrziavala uplne presne , dnes moze hrdo vystavovat na obdiv svoju novu tvaricku bez jedinej vyrazky :) inak j velmi pekna, to mozem povedat, nielen preto ze je to moja sestra, ale toto jedine jej chybalo ku stastiu a teraz to ma tak uz nema preco plakat :) jedine, z coho ma tak trosku obavy, je ze by sa jej to niekedy v buducnosti mohlo vratit.. ale tie ucinky su este v jej organizme , takze kozna vravela ze to by sa nemalo.. :) vravim kazdy organizmus je iny, nikto ti nezaruci ze to bude take perfektne aj u teba,ale ty sama musis vediet v akom stadiu je tvoja plet, ci to neskusis este s niecim slabsim lebo ten roaccutane je fakt silna bomba musis byt nato aj zdrava a vsetky vysledky mat ok :) inak ti to kozna podla mna ani nepredpise a pocas celej liecby ta bude asi sledovat priblizne tak uzkostlivo ako moju sestru :) skus sa s nou poradit a prehodnotte to aj doma ak sa da :) prajem ti vela stastia na ceste za krasnou a zdravou pletou :) ak som ti len trosku pomohla som rada :) pripadne ak by si mala este nejaku otazku tak kľudne napis :)poradim ak budem vediet :) pekny dnik lubka :)) :P