Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Stačí jesť len ovocie a zeleninu?

Príspevok v téme: Stačí jesť len ovocie a zeleninu?
Martinit

Už asi 3 týždeň nejem nič iné len ovocie a zeleninu (jablká, orechy, pomaranče, hrušky, mrkvu, slivky, červené, čierne ríbezle, egreše atď atď)
Nemôžem si to vynachváliť, cítim sa ľahšie, lepšie spím rýchlejšie zaspávam, a necítim že by som mal brucho ako sud.

Môžem potvrdiť že to čo vás drží na stále rovnakej váhe je biele pečivo a cestoviny (teda aspoň v mojom prípade to tak bolo). Najhoršie to bolo sa odnaučiť sa jesť práve tieto potraviny, cukor a soľ išiel zo dňa na deň ale biele pečivo hmmmmmm koľko krát som mal chuť si dať tresku s rohlíkom. Žemľu so syrokrémom atď. Naozaj to chce VEĽMI silné presvedčenie že už viac nie.

Zároveň by som sa chcel spýtať či sa napríklad z jablka keď ho postrúham aj so šupkou nestratia vitamíny?

Martinit

Len príklad "konšpiračky": www.youtube.com
Ak sa toto deje vo veľkej farmaceutickej firme ako Bayer prečo by sme si mali myslieť že sa podobné veci nedejú v iných inštitúciách či štúdiách
Pozrite sa napríklad čo spravila FDA v Amerike. Keď chcete vedieť ktoré potraviny sú GMO tuto informáciu vám neposkytnú.
Nehovoriac o géne epicyte.

Zopár citátov ktoré ma celkom pobavili:
Jakékoliv tvrzení jenž je podepřeno „vědou“ je pravdivé. Věrohodnost „vědy“ nikdy nebyla zpochybněna zkorumpovanými vědci či korporacemi. Taktéž, vědci se nikdy nemýlí.

GMO musí být bezpečné, jelikož se na tom shodla skupina vědců placená biotechnologickým průmyslem.

Rakovina je způsobena buď smůlou(nebo kouřením) a nemá nic společného s chemikáliemi v jídle co jíme nebo v prostředí okolo nás.

GoFruit

Lebo je to fakt. Nepochopili. Ja tu nikoho neosocujem asi necitas pozorne. A ludom ako ty nemam potrebu nic vusvetlovat. Ako sa vobec opovazujes sa do toho starat. Bolo to len v nasej teme. Cize od teba nikto nepyta peniaze. Ale ludia co nemaju co robit so svojim ubohym zivotom sa musia starat do druhych aby mali pre co zit vsak? Mna nexaujima rng. Ked si svoju pracu nevazi, jeho vec. Nie je to ani zle ani dobre. Nesudim. Ja si svoje vedomosti a to co robim pre ludi - to co im davam - nie tebe - ale takym co to chcu- vazim. Vazim si svoj cas, alebo takto sa spytam Ty robis rada zadarmo? Lebo uprimne ja som dakedy ano ale teraz nie. Co je na tom zle? Ty sa radsej zamysli nad svojim zivotom a nechaj mna robit to co ja chcem. Ja sa do teba nestaram a nechapem preco zrazu tolky zaujem o mna.

pravda--

Slobodna to napisala najkrajsie!
Go fruit ked si taka cestna a mas dost penazi tak co ta preboha napadlo prist s takou nehoraznou myslienkou pytat tu od zufalych ludi peniaze??!!! A este si to aj trapne obranujes a osocujes druhych ze nepochopili vyznam tvojej vyzvy?! Hm..tak nam to teda vysvetli lebo ja som to pochopila tiez len ako vrchol drzosti...a vonkoncom ked mas penazi; ako tvrdis; dost. Tak prispej tym; ktori by sa radi zdravsie stravovali ale nemozu si to dovolit! Si predstav co by tu musel pytat RNG !!! Ten radi vsetkym uz roky nezistne a odborne..sorry ale s tvojou temou sa to neda porovnat. Chod sa niekam hanbit...

Slobodna

Myslím, že prispievateľky by sa mohli vrátiť k téme a osobné útoky si ísť vybaviť von :)

Akože je fajn, ak niekomu vyhovuje určité stravovanie a povýši to na životný štýl, až dogmu ale neviem prečo by teraz napr. vitarián mal byť niečo viac než taký mäsožravec? Martinit?

Nemám rada zovšeobecňovanie ľudí, ich škatuľkovanie ale na ľuďoch milujem práve tie rozdiely a individuality, pretože tie nás učia, posúvajú niekam, obohacujú. Ja napr. to mäso naozaj nemusím, nechýba mi ale napr. moja segra, tak tá bez mäsa nedá ani krok. A preto ja ju nenútim a ona mňa. Alebo sa tomu hovorí aj "ži a nechaj žiť".

Tak mier a pohodu dámy a páni :)

Maoam

tu sa pozna strasne vela ludi pod skutocnymi menami

nech si kazdy je, co chce, z vlastnej skusenosti viem, ze mnohi ludia v roku 2012 mleli jedno a v roku 2014 melu uz uplne opacne a najväcsia sranda je, ked zrazu dojdu k tomu, co predtym popierali, ze je to ta lepsia cesta

osobne zastavam nazor, ze kazde telo je ine, nech si kazdy vyberie co chce podla svojich moznosti a aj podla svojich diagnoz, je to individualne, ale proste 'zi a nechaj zit'

mozeme sa tu donekonecna rozculovat nad ludmi, ktori desiatky rokov slopu alkohol, fajcia cigy, beru drogy a zeru fastfood (sorry za vyraz) a stoja miliardy eur na liecby a uz vobec nehovorim o drogovo zavislych atd.

idealne by bolo, keby skutocne kazdy za seba bol schopny prevziat zodpovednost

sweater*

ak chcu ludia znedonotit nazory druhych niesu hranice aka 'spina' sa na nich vytahuje ze ano analyn :). pokial by si vedela nieco uzitocne som si isty ze by si sa to nesnazila nejakym sposobom spenazit. tymto neobhajujem gofruit, ide skor len o to, ze to nijako nesuvisi s otazkou zakladatelky temy a ani len so smerom kam sa tema posunula po vlozeni nasich prispevkov. proste dakto je v niecom iny ako ja, tak slah na neho lopatu spiny, dalej sa uz ani nechcem rozpisovat, bolo by to asi na dlho, neviedlo k nicomu a jedine ja sa by som sa nad tym nahneval :)

Shayleen

King Kong ja nie som dotyčný ale dotyčná a keď potrebuješ vysvetlenie tak čo je s kosťami nervami a svalmi? Čím ich budete udržiavať? Viem.o čom rozprávam mám imunne ochorenie a mi bolo povedané čo je naj správnejšie stravovanie. Takže keby si chcel viacej Info po robote ti môžem kľudne sem dlhý román o tom spísať že prečo sú mliečne výrobky a mäso a ostatné tiež dôležité!

sweater*

dik za vysvetlenie, aj ked moc mi to veci neozrejmilo. geneticke inzinierstvo pouziva prirodzene metody starych rodicov? do zemiaku ktory som uvadzal ako priklad, bol vlozeny gen z tresky(tj. ryba) chces mi povedat ze vegetacia sa prirodzene krizi so zivocichmi?

odpovedam

sweater, konspiraciam verit nemusis, pretoze je specificka cielova skupina, na ktoru maju fungovat a nie je to nic lichotive. ale o tom nechcem. nepoznam ten pripad, musela by som si to hladat. vseobecne vsak GMO maju velmi zle meno, pritom vacsina ludi ani nevie, o co ide. Predstavuju si pod tym nieco umele, ale vo vacsine pripadov to tak nie je (vyuzivaju sa prirodzene slachtitelske metody nasich dedov alebo specialne druhy bakterii, tak sa napr. vyraba inzulin).

Vsetko, co sa da vyuzit, da sa aj zneuzit. Tam ide vzdy o ludsky faktor. Su zli vedci a su dobri vedci, tak isto ako to je aj u inych povolani. Ale konspiracne teorie robia velmi zle meno vedcom, a to velmi nespravodlivo. Skoro vsetko, s cim sa denne stretavas, mas vdaka vede.

Na niektore druhy rakoviny mas ockovanie, pripadne su v testovani nove postupy. Mozno sa len o to nezaujimas a cielene to nevyhladavas, ale tych vyskumov su tisice. Ebola prepukla kvoli tomu, ze nakazeni ludia sa nechali oklamat tzv. alternativnou liecitelkou, ktora im zakazala liecit sa a ist do nemocnice. Preto je informovanost velmi potrebna. Radsej si veco overuj, ale konspiracie ti nepovedia pravdu. zastupuju funkciu bulvaru - prilakat masy, pisat senzacie, klebety, nepodlozene fakty, "sokujuce" a "tajomne" pikosky.

Co sa tyka vakcin, tak nie vsetky dokazu nakaze zabranit. niektore len maju zmiernit priebeh choroby. vakcina na ebolu je len experimentalna, ma napadat proteiny na povrchu eboly a obsahuje len jej jediny gen. takze ucinky tejto vakciny este nevieme... maloco je len take jednoduche. so stravou detto. niekto nieco znesie, niekto nie.

sweater*

odpovedam, popravde mam namysli skor vyskumi velkeho razu, od ktorych sa velmi vela odvyja. priklad, ked sa mali uviest gmo slachtene plodiny urcene pre priamu konzumaciu ludi v europe, zostavili nato tym v GB a ti ked zacali sparat v zemakoch krizenych s rybou, pustali take reci ze to nemusi byt uplne bezpecne naco bol vyskum zastaveny a vedecky tim prepusteny. na nete koluje vela konspiracii, ktorym ja zvyknem aj verim radsej nez predostieranej realite, ale ten priklad co som uviedol je aj podstivo zdokumentovany, tak hadam ze to nespochybnujes ani ty. ohladom liekov, niesom vedec, ani nic netvrdim ale asi ako kazdy mam nejaky nazor, a ten je taky ze ked na ebolu par tyzdnov po jej vypuknuti dokazali vyvynut vakcinu, preco na rakovinu na ktoru sa snazia najst liek uz takmer storocie a hrnu sa do toho miliardy rocne sa to nikam neposuva? to je otazka ktora ma trapi. chapem ze kazda choroba/virus alebo coholvek to je moze byt extremne rozlicny a mam nulove vedomosti o tom. len ma napadla takato zakladna vec no

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Stačí jesť len ovocie a zeleninu? - Fórum - ZDRAVIE.sk