Stačí jesť len ovocie a zeleninu?

Príspevok v téme: Stačí jesť len ovocie a zeleninu?
Martinit

Už asi 3 týždeň nejem nič iné len ovocie a zeleninu (jablká, orechy, pomaranče, hrušky, mrkvu, slivky, červené, čierne ríbezle, egreše atď atď)
Nemôžem si to vynachváliť, cítim sa ľahšie, lepšie spím rýchlejšie zaspávam, a necítim že by som mal brucho ako sud.

Môžem potvrdiť že to čo vás drží na stále rovnakej váhe je biele pečivo a cestoviny (teda aspoň v mojom prípade to tak bolo). Najhoršie to bolo sa odnaučiť sa jesť práve tieto potraviny, cukor a soľ išiel zo dňa na deň ale biele pečivo hmmmmmm koľko krát som mal chuť si dať tresku s rohlíkom. Žemľu so syrokrémom atď. Naozaj to chce VEĽMI silné presvedčenie že už viac nie.

Zároveň by som sa chcel spýtať či sa napríklad z jablka keď ho postrúham aj so šupkou nestratia vitamíny?

hanka9

No stale papat surovu mrkvu, ci cervenu alebo belu kapustu sa mi javi ako pribble. P.s- och, taka zodpovedna jemne dusena cervena kapusticka + jemne pecene morcacie mäsko, alebo kralicie, ci kozlacie, baranie atd vsak to je pokrm bohov, nebicko v pusinke a kto ma proti takemuto a takto pripravenemu jedlu vyhrady, asi nie je celkom normalny, vsak.

sampon

Maso obsahuje kompletne proteiny. Naozaj. Pretoze clovek potrebuje presne to iste, co je v mase, lebo sam ma uplne zhodne proteiny. Otazka je len, ci sa tepelnou upravou masa jeho zlozky neznehpdnotia. Maso je komplexna vyziva. Tym zase netvrdim, ze treba jest len same maso, ale v jedalnicku by asi nemalo chybat.

Ovocie nie je plnohodnotna strava a uz vobec nie to dnesn, vyslachtene.

GoFruit

No tak ja neviem ale na surovej strave som uz zopar tych rokov a mam krasne svaly na rukach a to ani necvicim- staci ze prenasam maleho. Chodime takmer vsade bez buginy. Som si ista ze je to riadny blud s tym nedostatkom bielkovin, strasenie. A ze vstrebatelnost bielkovin z masa je 100% - tych denaturovanych, ktore pecenim zmenili strukturu? Neverim. Ale ok beriem ze kazdy sa stravuje podla toho comu veri a co mu robi dobre a na co psychicky ma. Lebo ked ma niekto na nejakej strave trpiet tak je blbost sa tak stravovat. Ale zase rozpravat o surovej strave ako o diete, no tak to uz vazne nemam slov. Da sa nejaka dieta drzat roky?

sweater*

absolutne nesuhlasim s odpovedam ohladom proteinov. zivocisne so zasady nejem. neverim tomu ze existuju nejake komplexne proteiny (zivocisne) a neplnohodnotne (rastlinne) ako tomu poukazuje nejaky destrocia stary vyskup robeny na potkanoch. je to mytus niciaci zdravie populacie. naviac tie odpurucane davky proteinov su len lobby mliekarenskych/masovych spolocnosti. denna davka ktora je postacujuca je daleko mensia nez oficialne odporucana. precitaj si cinsku studiu.

GoFruit

A ja poznam mladych ludi ktori na klasickej strave cize varenej zomreli na infarkt ci maju sklerozu multiplex ci nador....hm. v tychto pripadoch uz ale nikto nevini stravu...zaujimave :)

analyn

pri jednostrannej strave sa vzdy chudne. Poznam dievca, ktoremu po super zdravej, prisnej diete zlyhali oblicky. Vsimnite si na nete, co vsetko- mineraly, vitaminy atd. beru dlhodobi vyznavaci surovej super zdravej stravy!

Martinit

Raz som bol 32dní na dovolenke a to bolo prvý krát kedy som dlhšie nejedol žiadne mäso, a z pečiva len toasty s maslom (to by ma tiež zaujímalo aký máte názor na toasty je to lepšia náhrada za rohlík alebo?)
Výsledok? Schudol som 8-9kg
Prišiel som domov začal som jesť tak ako pred tým. Pribral som 4,5kg.
Nie som tlustejší nemám na sebe viac tuku.

Vtedy som nejedol časté porcie v menších dávkach, ale menej krát denne. malé porcie.
Väčšinou tie ohriankované toasty s maslom.