Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nedockava stihacka

Príspevok v téme: Nedockava stihacka
stihacka009

Skratka, zijem si svoj zivot, skola, praca, rodina aktivity.. vtedy nemam nijake ocakavania, neriesim nic., zijem si uplne v pohodke bez akejkolvek neuspokojenej potreby.. akonahle s niekym zacnem nieco, nemusi dojst ani k nicomu sexualnemu, moze ist len o naviazanie sa s rozpravania, alebo sa len pri tej osobe citim dobre a viem, zeby som to mozno chcela nejak rozvit pretoze aj druha strana sa tvari, ze je to v pohode, zacnem byt dotierava, nedockava,, hned mam nervy ked mi nepise, nevola,, mam potrebu stale by v kontakte s tou osobou, proste ani nie som zalubena, ide len o naplnenie toho pocitu, hned ocakavam strasnu iniciativu aj zdruhej strany, no nedostavi sa ( ja viem, ze sa to stava, je to uplne normalne), no ja to proste neprijimam, a stale si vynucujem pozornost a povazujem to za jeho zodpovednost sa o mna zaujimat.. a vtedy neriesim nic ine len ludii..som uplne na hlavu ... prosim poradte,co s tym robiit .. lebo ako teraz som uz zase v stave ze si zijem svoj zivoot, a nic neocakavam ze sa niekto ozve... no uz som sa prestala s muzmi bavit, lebo viem, ze akonahle by prislo to ocakavanie, tak je to zle zase.. vdaka za vsetky rady

sampon

To, o com pises je asi "umenie" komunikacie. Tomu sa clovek uci stale. Kedy hovorit, kedy mlcat, co hovorit a ako. To nie je len prist, onuchat sa a skocit na seba.

dixit

ale môže to mať aj opačnú príčinu - pocit nedostatku pozornosti/ starostlivosti v detstve... ja som to mala takto, hoci som najmladšia, ale mama už na mňa nemala toľko energie, často ma odbila, keď som od nej niečo chcela - nech poviem sestrám, nech sa idem hrať s bratom... atď. a tiež teraz pozorujem na sebe, že občas som na priateľa taká, že... keď mi napr. hneď neodpíše, lebo nemá práve čas, tak to beriem asi tragickejšie, než by sa patrilo, akoby som od neho očakávala, že KONEČNE tu bude niekto len pre mňa a keď to očakávanie "sklame", hoci len takou hlúpou maličkosťou, tak... pravda, snažím sa to korigovať, nedávam mu to najavo, lebo si uvedomujem nelogickosť takéhoto prežívania, takže ho tým nechcem trápiť, nezaslúži si to...

ale autorku témy by som chcela povzbudiť - je veľmi dobré, že si svoj problém aspoň uvedomuješ... tým môžeš na ňom pracovať, korigovať ho, aspoň občas si zahryznúť do jazyka, pokúsiť sa prísť na to, prečo sa vlastne takto správaš... to všetko by malo postupne viesť k zlepšeniu. oveľa väčší problém by bol, keby si bola stíhačka, ktorá ani nevie, že ňou je, a všetky problémy s tým spojené potom pripisuje svojej polovičke :-)

Fleur-de-lis

no ono si to najmladší či jedináčikovia často ani neuvedomujú, akí sú nároční, lebo si myslia, že je to normálne. Žili takto od mala a vyrástli v tom, že druhí sa o nich budú vždy zaujímať a starať, zatiaľ čo oni sami sa veľmi nenaučili starať o druhých. Ak je to prípad stihacky tak prvý krok je uvedomiť si to a vnímať, že vyžaduje naozaj viac ako je správne, hoc v rodine na to bola zvyknutá. V rodine bola princezná, tá najdôležitejšia, ale nemožno očakávať taký prístup od všetkých ľudí. A to je v poriadku, že ostatní sa tak nesprávajú. Potrebuje sa totiž vymámiť z toho skrytého egoizmu a to sa naučí tak, že jej nebudú padať k nohám, ale bude sa musieť aj ona posnažiť pri vytváraní priateľstiev a tiež sa hneď nehnevať, ale rešpektovať, keď tí druhí nelietajú ako by jej páčilo, keď z nej nie sú "namäkko", keď ich jediná túžba nie je plniť jej túžby... Neznamená to, že ju nemajú radi, ale proste sme si rovnocenní a človek so sebaúctou nebude rád v pozícii, kde sa očakáva, že bude niekomu "behať s pierkom okolo..." inak oň nebude mať daná osoba záujem...

hellohowlow

Fleur mozno klepla srob po hlave, zazil som podobne chovanie u kamaratov jedinacikov aj u bab, pripadne rozmaznanych, chovanim typu padni mi k noham inak sa hodim o zem vela chlapov neprivabis, ludia nie su veci co ti tatino kupi

MultiLevel

Nepoviem ti nic, co by si nevedela - vsetko je to o tebe. Ty musis na sebe zamakat aby si sa naucila inak spravat. Ty musis zacat inak premyslat o sebe, ludoch, co je vo vztahu este v poriadku, co uz presahuje urcite hranice. Nie je dobre ako sa spravas, ked s niekym chodis.
Ver, ze nikto iny, len ty to mozes zmenit. Ak to nedas sama, vyhladaj psychologa. Ak to zvladnes sama, tak ta caka velmi dlha cesta. V prvom radesi daj ciele, co chces zmenit na svojom spravani. Zmenit to, znamena denne si uvedomovat co robis zle a snazit sa to napravit. Napriklad,ak mas nutkanie niekomu silou mocou volat ze kde je, co robi atd atd, tak potlacit taketo nutkanie a podobne. Musis na sebe makat denne. Sama si si vytvoril tieto navyky a len sama sa ich mozes zbavit

ITV

Trošku sa viem vžiť do tvojej situácie. Aj keď si samostatná, máš svoje koníčky, tak aj napriek tomu máš pocit, že ti niečo chýba. Nemusíš byť zaľúbená potrebuješ iba ten pocit byť s niekym (s niekym kto je tak trochu pre teba) a darovať kúsok zo seba a aspoň málo chceš na späť. Je to ako hra sýteho a hladného. Nakoniec stratíš trpezlivosť a ďalšia akcia vyvoláva proti akciu. Skús to robiť iba na 1/2 plynu s 1/2 záujmom a myslím, že to dopadne lepšie.Nechaj priestor tomu druhému nech ozve sa aj sám.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nedockava stihacka - Fórum - ZDRAVIE.sk