Sedenie u psychiatra

Príspevok v téme: Sedenie u psychiatra
aqua10

Ahojte,

Mam otazky ohladom sedenia u psyciatra, tí z vas ktory navstevujete tohto odbornika prosim vas o rady :)
Zaujima ma, ze jak to prebieha a tak. Bola by som rada keby ste mi popisali ako vase sedenia prebiehaju. Mam ochvilku termin u psychiatricky a mam strach a obavy. Hambim sa o mojich problemoch hovorit, jak to prekonat?
Co ak sa \"zaseknem\" a budem ticho alebo nebudem schopna povedat jej co vsetko ma trapi a aky mam problem :( prosim vas o rady ako ste to zvladli vy.

Prezyvka055

hehe1 nj ked ma niekto samovrazedne myslienky tak radsej mu nejako poradit ako trebars tu samovrazdu dotiahnut do uspesneho konca, kedze vacsine ludi ktori sa chcu vraj zabit (alebo len putat pozornost, kedze nicim inym zaujimavy nie su) to nejako nikdy nevychadza

hehe1

ajatolah, po prve, ja som spomenul pripady(ako ty) ked ludia su na pokraji a dlhodobom strese, maju samovrazedne myslienky, ale ja hovorim o tom, ze vacsina ludi psychiatra nepotrebuje, on ti tak napise lieky, ktore su nebezpecne, navykove, maju mnozstvo vedlajsich casto roky nezvratnych ucinkov a posle ta prec... to je vacsina... a omacku, na ktoru pride inteligentny clovek aj sam...

LadyOpium

sak to nechapem naco k tomu cvokarovi chodim-keby ma nenutili tak tam ani nejdem...ja sa liecim sama...nepotrebujem lieky mam ich uz riadnu zbierku doma:))) hlavne tie na spanie a neuroleptika:DDkks nechapem ako niekto moze dobrovolne byt na liekoch...sak tie leky maju neziaduucich ucinkov viac ako pozitivnich teda podla mna...mam to vyskusane nsebe...zatial mi sadla len jedina kombinacia-fluosetin a kvetiapin...lenze odmietaju mi to dat...preto na celu liecbu kaslem...ved ked som mala tu moju kombinaciu tak mi bolo najlepsie kaudy mi to vravel ze ako mi je fajne ze to vidno na mne a potom ma tam zase supli a celu liecbu prekopali...odvtedy je to marny boj...

weeee5

ajatolah, len ci nie si praveze skor jeden z tych mala stastlivcov ktorym psychiatria a lieky pomohli..:) ze si mal stastie a dostal sa k dobremu psychiatrovi, ze si mal stastie na "spravnu, odhalitelnu a liecitelnu" diagnozu ktoru vedel tvoj lekar spravne odhalit a ze ju vedel spravne liecit.. v skutocnosti vie dnesna medicina o fungovani mozgu velky prd, v dnesnej dobe je neuroveda v plienkach

ajatolah

Hehe ja zasnem na tvojim nazorom ze vacsina ktora chodi na psychiatriu chodi tam zbytocne.to je loz.preco robil si si prieskumpacientov?vies kolkym psychiatria pomohla?!!!!Ja patrim k nim aj kef trvalo roky.odsudzujem ak niekto tvrdi psychiatria je zbytocna a treba pozitivne mysliet.navstivit psychiatra znamena ze uz procesy v mozgu sa pokazili a latky ktore jej chbaju sa dodajuvliekmi.mna zachranila psychiatria pred samovrazdou.prv si nastuduj ako funguje mozog a ako sa prejavi chorobami ak sa narusi rovnovaha.ako mozes v 21storoci ked veda uz nie malo o vie o cliveku zavrhovat liecbu na psychiatrii.Vsetkym ktory sa liecite prajem vela vydrze a zverte sa s plnou doverou psychiatrovi ten je tam od toho aby vas vyliecil.

LadyOpium

moj cvokar do mna len husti...neznasam ho...a platim si v podstae za nic...nepocuva ma..len napise recept a je to vyriesene podla neho...na vsetko ma odpoved ,,si chora, si chora si chora" alebo ,,ja ta vyliecim ja ta vyliecim doveruj mi" a to je cele...ale nic pre to nerobi len leky capne od dveri a mysli si ze aky je borec...trapos

Maros111

Prebieha fantasticky. Je to miesto, kde mozes povedat co ta trapi, od strachov, vnutornej bolesti, az po intimne problemy. Doktor/ka s tebou povedie rozhovor, bude vnimat tvoje symptomy a ak splnis diagnosticke kriteria na nejaku chorobu, zacne ta na nu liecit.

Pre mna je moja psychiatricka velmi dolezita osoba v mojom zivote, a som rad, ze s nou mam taky dobry vztah.

Napis, ako si pochodila, a neboj sa, tes sa ze sa k tebe dostane pomoc s problemami, ktore tu pomoc potrebuju.

LadyOpium

mna liecia z donutenia...vacsinou ma dokopu na cvokinu sudne...uz uvazovali aj o pozbaveni svojpravnosti keby zase odmietnem liecbu...tak radsej sa tvarim ze som ok a zatim mi to vychadza...nechcem skoncit niekde medzi retardatormi v ustave ako nesvojpravny clovek